ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / INFOWARE 12/2010

picture

INFOWARE 12/2010

 

V decembrovom vydaní magazínu INFOWARE predstavíme 10 strategických technológií pre firmy a ukážeme vám ako vystúpiť z tieňa neúspešných IT projektov. Poradíme ako naučiť odberateľov platiť účty včas a povieme si aj o tímovej spolupráci v malých a stredných podnikoch.

Decembrové vydanie magazínu INFOWARE vám však prináša aj mnoho ďalších užitočných informácií, ktoré stoja za prečítanie.

Poďte sa s nami pozrieť do obsahu decembrového vydania magazínu INFOWARE :-)


Novinky
Medzi novinkami nájdete množstvo informácií zo sveta produktov, technológií, života IT firiem, trendov v rôznych oblastiach IT a telekomunikácií. Dozviete sa aj o zmenách vo vedení v jednotlivých firmách.

Business intelligence
Pre funkcionalitu business intelligence (BI) a aplikácie ponúkané ako služba sa predpokladá veľký nárast, rovnako sa predpokladá celkový prechod podnikových aplikácií do prostredia cloudu. IT manažéri a podnikoví lídri sa musia rozhodovať, ako integrovať službu BI do existujúcich on-premise infraštruktúr. Preto som sa snažil v nasledujúcich riadkoch zhrnúť stav, v akom sa trh SaaS BI nachádza, ako aj hlavné odporúčania pre potreby nasadenia SaaS.

eLEARNING PRE ŠKOLY
Deti využívajú nové technológie doma, pri komunikácii s kamarátmi a očakávajú, že ich budú používať aj v škole. Bežne používajú blogy a sociálne siete, ale nie vždy dokážu samy intuitívne rozpoznať ich potenciál na rozvoj svojej osobnosti. V tomto má nezastupiteľnú úlohu učiteľ. Ten okrem metodického usmerňovania žiakov k efektívnemu využívaniu internetu ich môže aj sám využiť pri svojej tvorivej činnosti. Môže komunikovať so žiakmi, spolupracovať a vymieňať si skúsenosti s kolegami zo svojej školy i z iných, s rodičmi žiakov a podobne.

IT COST OPTIMIZATION
Virtualizácia desktopov je výkonná technológia, ktorá pri správnej implementácii dokáže poskytovať virtuálne desktopy každému používateľovi na ľubovoľnom zariadení. Komplexné riešenie virtualizácie desktopov je viac než len VDI (Virtual Desktop Infrastructure) a môže priniesť organizáciám potrebnú flexibilitu na nasadenie optimálnej kombinácie rôznych metód poskytovania. Môžu to byť virtuálne desktopy bežiace na serveroch, doručované veľkej skupine používateľov, alebo plne personalizované desktopy Windows pre jednotlivých „náročných“ používateľov, prípadne rôzne scenáre medzi týmto všetko riadené z jedného centrálne spravovaného riešenia. Mnohí si však stále nie sú istí, či už nastal ten správny okamih na zavedenie stratégie virtualizácie desktopov.

Ako vystúpiť z tieňa neúspešných IT projektov
Je jednoduché zaujímať postoje a analyzovať existujúci stav. Rozpočet, ktorý bol prekročený, projekt, ktorý bol poddimenzovaný, alebo aplikácia, ktorá nebola naprogramovaná včas, sú suché konštatovania, ako sa to stalo a nemalo. Je náročné konať predvídavo tak, aby sa to nestalo. Súčasná ekonomická situácia dáva priestor agilnému podnikaniu v rýchlo sa meniacom podnikateľskom prostredí a nepraje ťažkopádnym projektom, neschopným prispôsobiť sa. Aj preto kladieme jednoduchú otázku: ako na to?

Decembrové vydanie magazínu pre IT profesionálov INFOWARE nájdete v stánkoch už 3. decembra :-)

  • Počet strán: 64
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2010
  • Formát: A4
  • Cena: 1,96 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.