ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Podujatia

Tutanchamón a svet faraónov (výstava)

9.3.2008 - 28.9.2008 | Etnologické múzeum, Viedeň

Etnologické múzeum vo Viedni (Völkerkunde Museum Wien) predstaví výstavu „Tutanchamón a svet faraónov v svetovej premiére už 9. marca 2008.
Šesťmesačná výstava, ktorá má exkluzívnu zastávku len vo Viedni v rámci Európy, sa zapísala aj do dejín samotného múzea rekordným počtom predaných vstupeniek v predpredaji.

Program

National Geographic, Arts and Exhibitions International a AEG Exhibitions, v spolupráci s Egyptskou najvyššou radou pre pamiatky a Kunsthistorisches Museum (KHM), prinesú v marci 2008 do Viedne rozsiahlu výstavu – vyše 150 pokladov z hrobky slávneho faraóna Tutanchamóna a z ďalších starovekých nálezísk. Výstava bude mať v rámci Európy len jedinú zastávku, a to práve vo Viedni. Táto jedinečná výstava bude trvať od 9. marca do 28. septembra a bude umiestnená v Etnologickom múzeu vo Viedni.

Múzeum zažíva vo svojej histórii nebývalý záujem o výstavu s rekordným počtom predaných lístkov v predpredaji v KHM.

„Tutanchamón a svet faraónov“ bude druhou výstavou spoločnosti National Geographic venovanou pozoruhodným pokladom kráľa Tutanchamóna a iným egyptským artefaktom. Výstava vyzdvihne poklady staré 2 500 až 4 600 rokov a predstaví viac ako 70 artefaktov vykopaných z Tutanchamónovej hrobky, vrátane jeho zlatých sandál, ktoré boli špecificky vyrobené pre posmrtný život a našli sa na jeho nohách po rozbalení múmie. Bude vystavená aj rituálna truhla, ktorá bola nájdená v hrobke mladého kráľa, ako aj jedna zo zlatých a drahokamami vykladaných kanopských urien, ktorá obsahovala jeho mumifikované vnútorné orgány. Výstava ďalej zahŕňa 75 artefaktov z iných hrobiek z Údolia kráľov a ďalších starovekých nálezísk, vrátane zlatej masky Psusennesa, tretieho kráľa 21. egyptskej dynastie. Táto kráľovská maska, vyrobená zo zlata, ktoré Egypťania považovali za telo bohov, má na sebe kobru a posvätnú falošnú bradu, čo svedčí o kráľovskom a božskom statuse jej nositeľa. Vystavená bude aj vnútorná truhla kráľovnej Meritamum, dcéry Ramzesa II a kráľovnej Nefertari.
Tutanchamón bol jedným z posledných kráľov 18. egyptskej dynastie a vládol v kritickom období egyptskej histórie plnom zmätkov. Mladý kráľ zomrel za záhadných okolností vo veku 18 či 19 rokov, v 9. roku svojej vlády (1323 p. n. l.).
Konečná zbierka výstavy obsahuje aj CT snímky, ktoré boli získané ako súčasť egyptského projektu výskumu a ochrany pamiatok, čiastočne financovaného National Geographic, v rámci ktorého sa vytvoria CT snímky starovekých egyptských múmií. Snímky boli získané prenosným počítačovým tomografom venovaným Siemens Medical Solutions, ktorý umožnil vedcom poskladať prvý trojdimenzionálny obraz Tutanchamóna.

INFORMÁCIE O LÍSTKOCH – UŽ V PREDPREDAJI

Lístky sú už dnes dostupné na www.tut.khm.at. Dôležité oznámenie: lístky sú špecifikované dátumovo aj časovo. Návštevníci si zakúpia časovanú vstupenku (vstup v polhodinových intervaloch), ktorá je platná len v určitý deň a hlavne len v určitú hodinu. Vzhľadom na vysoký záujem o výstavu odporúčame zakúpenie lístkov v predstihu. Časované vstupenky vám zabezpečia vstup na výstavu bez zdĺhavého čakania v rade na lístky a zároveň limitujú počet ľudí, a tým obmedzujú aj ich počet vo výstavných priestoroch pre váš lepší zážitok z výstavy. Odhadovaný čas výstavy je približne 60 až 90 minút, návštevníci však môžu zostať tak dlho, ako im to bude vyhovovať.

Pri kúpe lístka na výstavu „Tutanchamón a svet faraónov“ môžu návštevníci vidieť aj ďalšie výstavy v rámci Kunsthistorisches Museum za polovičnú cenu.

Dospelí: EUR 18,00
Deti vo veku 5-17 rokov: EUR 8,50
Skupinové lístky (najmenej 10 osôb): EUR 15,00

Lístky sú dostupné na www.tut.khm.at, vo Wien Ticket (Tel.: +43/1/58885), v Ö-Ticket (Tel.:+43/1/96096) a na všetkých pobočkách Raiffeisen Bank.

Informácie o špeciálnych zľavách na lístky:
- 15% zľava so zakúpením Wien Card cez Wien Tourism
- skupinové zľavy & cestovné kancelárie: +43-1-581 81 11-0 alebo sales@vbw.at
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.