ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Podujatia

Výzva pre Európu

British Council hľadá mladých ľudí vo veku od 18 do 35 rokov z 15 krajín celej Európy vrátane Slovenska, ktorí majú ambíciu prispieť k zníženiu emisií fosílneho uhlíka. Mladí ľudia – Advokáti podnebia sa budú aktívne zapájať do paneurópskeho programu, ktorého cieľom je zmeniť spôsob, akým využívame fosílny uhlík.

Podmienky účasti

„Výzva pre Európu“(Challenge Europe) je otvorená aj pre mladých ľudí zo Slovenska. Projekt je založený na výsledkoch prieskumu, ktorý hovorí o tom, že klimatická zmena predstavuje problém, ktorý sa tejto generácie najviac týka. British Council vyberie skupinu približne 20 advokátov podnebia, ktorých predstaví verejnosti v júni 2008. Bude ich vyberať nezávislá komisia, zložená zo zástupcov British Council a partnerskej organizácie Ekopolis.

Výzva pre advokátov podnebia zo Slovenska bude spočívať v tom, aby využili svoje znalosti a skúsenosti z oblasti vedy, obchodu, akademického a politického myslenia a do konca roka 2008 vytvorili a navrhli tri jasné a praktické koncepty riešení na zníženie emisií fosílneho uhlíka. Potom tieto riešenia predstavia verejnosti, firmám, podnikateľom, politikom a filantropom
s cieľom získať ich podporu a premeniť koncepty na realitu.

„Výzva pre Európu“ má ambíciu poukázať na fakt, že aj jednotlivci sú schopní ovplyvniť globálnu problematiku klimatických zmien. Cieľom British Council je zmobilizovať viac ako 200 motivovaných „advokátov podnebia“ v Európe, aby spolupracovali na vytvorení viac ako 40 nápadov, ktoré zmenia spôsob využívania fosílneho uhlíka.

„Výzva pre Európu“ spojí ľudí z rôznych oblastí, ktorí budú spolupracovať na dosiahnutí spoločného cieľa. Úspešní uchádzači vložia do projektu svoje znalosti, skúsenosti a nadšenie. Nemusia však nevyhnutne preukazovať dôkazy o predošlej práci v oblasti klimatickej zmeny.


Kontakt

Záujemcovia o spoluprácu na projekte „Výzva pre Európu“ sa môžu prihlásiť do programu vyplnením prihlášky na stránke www.britishcouncil.sk.

V prípade záujmu o ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:

Anna Kováčová, British Council, Anna.kovacova@britishcouncil.sk, 055/625 99 70
Vlasta Ševčíková, AMI Communications Slovakia, vlasta.sevcikova@amic.sk, 02/524 98 549
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.