ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Discovery Science

18.4.2008 09:54:20 | * q
| Počet zobrazení: 1175x

Televízna stanica Discovery Science od 01. apríla 2008 zmenila svoj vzhľad a spustila novú sériu programov určených pre mladších ľudí (hlavne mužov) so záujmom o praktické vedomosti. Stanica, ktorá momentálne pokrýva 29 miliónov domácností po celom svete (14 miliónov v Európe), uvádza novú sériu programov a špeciály, ktoré sa snažia odhaliť tajomstvá vedy a technológie a ukázať nám, ako ovplyvňujú náš každodenný život – od veľkých objavov k odpovediam na jednoduché, ale dôležité otázky

Naučte sa čo, ako a prečo z vynovenej televíznej stanice 

Spustenie série predstaví divákom čerstvejšie, odvážnejšie a dynamickejšie programy, ktoré sa venujú širšiemu a prístupnejšiemu rozsahu tém, čím sa prispôsobuje novej pozícii vedy. Stanica bude v Európe, na Strednom východe a v Afrike používať nové logo inšpirované prvkami periodickej tabuľky (EMEA). Discovery Science momentálne vedie na trhu s vedeckým vysielaním.
Marian Williams, viceprezident pre programovanie EMEA, hovorí: „Veda sa spopulárnila a je zaujímavá pre generáciu Facebook, ktorú inšpirovali možnosti vedy a technológie. Typicky priťahujeme predovšetkým mužov vo veku 18 – 39 rokov, ktorých zaujíma, baví a fascinuje progres človeka, vedecké objavy a ľudia za nimi. A nesmieme zabudnúť ani na tých mladých ľudí, ktorých jednoducho zaujímajú zariadenia a technológia. Nová Discovery Science je o diváckom pohľade na vedu a technológiu. Ide teda o záber zblízka na veľké nápady, najúžasnejšie zariadenia, najnovšie prelomové vedecké objavy. Je zameraná na vplyv vedy a technológie na náš život. A toto všetko je zabalené vzrušujúcim, zábavným a informatívnym spôsobom.“

 

Štyri nové seriály spustené v apríli demonštrujú vplyv vedy a technológie na náš každodenný život. Oživujú otázky čo, ako a prečo.

Úžasné vecičky: Ako to funguje 

Od oblekov, ktoré odolávajú plameňom s teplotou dvetisíc stupňov, k vysoko rýchlostným osobným tryskovým zariadeniam. Tento seriál sa venuje najzaujímavejším svetovým technológiám s použitím najmodernejších zobrazovacích techník, ako sú napríklad rýchlokamery, skenovacie elektrónové mikroskopy a infračervené hľadáčiky.

picture
 
Preteky na Mars 

Píše sa rok 2030, bežia preteky o prvého človeka na červenej planéte a Čína vedie. Tento nový štvordielny seriál oživuje najambicióznejšiu, najkomplexnejšiu a najnebezpečnejšiu expedíciu histórie – od štartu po pristátie.

Sťahovanie: Skutočný príbeh internetu 

Od eBay cez Amazon a Google. Tento orientačný seriál rozpráva príbeh technologickej, kultúrnej, komerčnej a sociálnej revolúcie, ktorá radikálne zmenila naše životy. Vypočujeme si, ako k tomu prišlo priamo od mužov a žien, ktorí to umožnili.

picture
 
Ako sa veci vyrábajú 

Od elektrických gitár po golfové palice, tento seriál nás pozve na výlet odhaľujúci fascinujúce príbehy za každodennými príbehmi. Je plný zábavných, geniálnych riešení na výrobu vecí väčších a lepších, lacnejšie a rýchlejšie.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,22
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.