ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Môj šokujúci príbeh

3.7.2008 11:23:42 | * q
| Počet zobrazení: 4571x

Seriál o životoch ovplyvnených vážnymi zdravotnými problémami…  

Ak by mala vaša noha takú odlišnú dĺžku, že by vyzerala akoby ani nepatrila k vášmu telu, cítili by ste sa výnimočne alebo abnormálne? Predstavte si, že by vám z rúk a nôh vyrastali „konáre“ podobné stromom namiesto dlaní a prstov. Ako by ste sa cítili, keby ste mali 16 rokov a vážili vyše 150 kg? Sledujte hlboko emocionálne a inšpirujúce príbehy ľudí zápasiacich s mimoriadnymi zdravotnými problémami v každodennom živote. Niektorí sa zúfalo snažia nájsť liek na svoje ochorenie, pretože je to pre nich otázka života a smrti.

Pre iných je to snaha byť akceptovaný a naučiť sa žiť s telom, ktoré im bolo dané. Tento intímny a hlboký pohľad na výnimočné životy niektorých ľudí je šokujúci, no aj povzbudzujúci, keďže sa všetci snažia so svojou situáciou vyrovnať.

picture
 
Z polovice muž, z polovice strom 

32-ročný Dede, bývalý rybár, má nezvyčajnú kožnú chorobu: z jeho tela, konkrétne z rúk a nôh, vyrastajú tvary podobné koreňom, ktoré môžu narásť do dĺžky až 5 cm za jeden rok a zvyšok tela má pokrytý modrinami. Miestni ľudia ho poznajú ako „stromového muža” a jeho stav je záhadou pre lekárov už 20 rokov. V snahe uživiť svoju rodinu sa stal členom cirkusovej skupiny, kde predvádza svoje zdeformované končatiny spolu s ďalšími osobami, ktoré trpia kožnými anomáliami.
Dr. Anthony Gaspari, svetový expert v oblasti kožných ochorení z Univerzity v Marylande, odcestoval do Indonézie, aby sa pokúsil stanoviť diagnózu záhadnej choroby Dedeho. Odobral vzorky kože na biopsiu a vrátil sa späť do USA. Čo zistí?
17. júla o 22:00 hod.

picture
 
Najtučnejšie deti na svete,  

Miera obéznosti u detí naďalej rastie. Vo veku, kedy fyzický imidž znamená tak veľa, je najťažšou otázkou, ako sa vyrovnať s váhou vyše 150 kg? V exkluzívnom nahliadnutí do jedinej strednej školy pre obézne deti na svete, Akadémie Sierras v Kalifornii, sa v časti „Najtučnejšie deti na svete“ stretávame so 16-ročným Dexterom, ktorý váži 155 kg a 13-ročným Garrettom, najmladším žiakom školy. Dodržiavajú prísny program, čo sa týka vzdelávania, cvičenia, diéty a psychologickej podpory v snahe znížiť svoju hmotnosť bez chirurgického zákroku.
Corina zasa pochádza z chudobnej rodiny a zdá sa, že nie je schopná stráviť nič zdravé – ani čerstvú paradajku. V 13 rokoch váži vyše 140 kg a frustrovaná svojou váhou sa rozhodla pre liposukciu (chirurgické odstránenie tuku) po rokoch neúspešných diét. Inšpirovaná svojou kamarátkou Brooke, ktorá je najmladším človekom, ktorý kedy podstúpil liposukciu, Corina dúfa, že bude druhou najmladšou.
24. júla o 22:00 hod.

picture
 
Moja veľká noha 

Vicki má 45 rokov a od detstva sa jej noha neustále zväčšovala v dôsledku choroby známej ako Lymphedema. Jej chodidlo a noha prerástli normálny rozmer a momentálne sú také veľké, že len ťažko sa dá veriť, že sú súčasťou jej tela – jej noha váži skoro 45 kg. Slobodná matka s 8-ročnou dcérou žijúca pod hranicou chudoby sa snaží prežiť s touto hroznou chorobou.
Nikdy nemala dostatok prostriedkov na liečbu, avšak teraz, s pomocou Pam Cohen z Lymphaxu, ktorá jej ponúka liečbu a starostlivosť zdarma, Vicki má nádej na nový život. Prostredníctvom masáží a drenáží má šancu, že sa jej noha zmenší. Používaním tesných a bolestivých prostriedkov by sa jej noha mohla zmenšiť na normálny rozmer. Na túto príležitosť čakala Vicki 30 rokov.
Vickin príbeh sa stane ešte zaujímavejším, keď jej bývalý lekár odhalí fakt, že už predtým mala prístup k liečbe zdarma, no odmietla ju, keďže sa do svojej nohy „zamilovala“. Naozaj teda podstúpi liečbu? Alebo sú jej slová iba prázdne sľuby?
31. júla o 22:00 hod.

picture
 
Muž bez tváre  

Posledných 35 rokov „strácal“ 51-ročný Jose Mestre z Lisabonu tvár z dôvodu masívneho výrastku, ktorý jeho tvár znetvoril na nepoznanie – a stále rastie. Nádor na Joseho tvári je vaskulárnou deformáciou, ktorá je spôsobená nahromadením sa krvných ciev, ktoré sa časom rozšírili a na koži vytvárajú vystúpené červené miesta. Jose sa narodil z jahodovo sfarbeným materským znamienkom na hornej pere; v puberte začalo narastať až do tej miery, že sa mu „stratili“ pery, nos a jedno oko. Teraz je nádor asi 33 cm dlhý a váži 3 kg.
Jose cestuje Európou, kde sa snaží nájsť odbornú lekársku pomoc v poslednej snahe predísť zaduseniu vlastnou tvárou. Vydá sa vlakom cez Paríž až do Británie za najlepšími odborníkmi v Londýne.
7. augusta o 22:00 hod.

picture
 
Najmenšia mama na svete, 

20-ročná Cristianne Ray vysoká 84 cm prekvapila lekárov, keď sa stala najmenšou žijúcou ženou, ktorá porodila dieťa. Lekári sa obávali o Cristiannin život, keď sa dozvedeli o jej neplánovanom tehotenstve, no ona si zaumienila vynosiť svoje dieťa a teraz, napriek všetkému, chová v náručí svoje novonarodené dieťa. Hrdý ocko, Jeremy Bowden sa týči nad svojimi „dievčatami“ s výškou vyše 1.9 m. Kyrsten sa narodila s hmotnosťou 2 kg a merala 35 centimetrov. Napriek svojej výške sú Cristianne a jej snúbenec Jeremy odhodlaní zabezpečiť najlepší možný život pre svoju dcéru a seba.
Cristianne trpí zriedkavým kostným ochorením, z dôvodov ktorého jej kosti nenarástli na bežný rozmer dospelého jedinca. Orgány a svaly má bežného rozmeru, no tie sú vtesnané do malého priestoru. Tehotenstvo Cristianne bolo unikátne; nebolo ho možné s ničím porovnať. Ak by dieťa rástlo smerom nahor, mohlo by poškodiť jej srdce a pľúca a tiež ho musela vynosiť minimálne 30 týždňov, aby vôbec malo možnosť prežiť aj mimo maternice. 14. augusta o 22:00 hod.

picture
 
Najmenšie deti na svete 

O najmenších ľuďoch sveta vieme toho pomerne málo. K jednému zo zriedkavých typov nanizmu patrí aj ten, ktorý má za následok menší rozmer tela vo všetkých fázach života so začiatkom ešte pred narodením; len zriedka takýto ľudia vyrastú viac ako 90 cm. Odhaduje sa, že je na svete iba 100 ľudí s touto poruchou a z nich 40 žije v USA. Cestujeme do Ameriky a Kanady, aby sme sa stretli s tromi z nich: 13-ročná (už 14-ročná do skončenia nakrúcania) Taylor Marcello, 12-ročná Hannah Kritzeck a 4-ročný Tyler White.
Taylor, ktorá meria len niečo vyše 80 cm a váži iba 7.7 kg je vo veku, kedy sa fyzický vzhľad stáva veľmi dôležitým a byť „iná” je jej najväčšou nočnou morou. Koľko dievčat rozmeru batoliat poznáte, ktoré prežívajú pubertu a zaujímajú sa o opačné pohlavie? Spoločensky si začína viac uvedomovať situáciu – a snaží sa vyrovnať zo svetom malých dospelých. Navštevuje bežnú školu, baví sa s deťmi bežnej výšky a veľkosti, chodí do obchodov a na školské večierky a snaží sa byť len obyčajným dieťaťom. 21. augusta o 22:00 hod.

picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,27
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.