ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Ste dobrý obchodník? Pozrite sa na svoje prsty

14.1.2009 23:40:07 | Q
Science | Počet zobrazení: 2509x

Môže byť dôvodom problémov svetovej ekonomiky dĺžka prstov? Hoci ide o značné zjednodušenie našich súčasných problémov, vedci zistili. že finanční obchodníci, ktorí prichádzajú o najväčšie sumy majú kratšie prstenníky než ukazováky.

 

Predchádzajúci výskum ukázal, že pomer medzi ukazovákom a prstenníkom (2D:4D) je dobrým ukazovateľom množstva testosterónu, ktorý sa nachádzal v maternici matky. Vysoké hladiny hormónu znamenajú rast prstenníka a teda menší pomer 2D:4D. Pri skorom vystavení testosterónu dochádza k zvýšenej citlivosti na tento hormón v dospelosti a výskumy to spájajú s vyššou citlivosťou na rýchle reakcie a vôľu riskovať.

Pretože oboje by malo byť vlastnosťami finančných maklérov, ktorí sa pri investíciách rozhodujú z minúty na minútu, zaujímal sa John Coates z Cambridgeskej univerzity o koreláciu medzi pomerom prstov a úspechom obchodníka. Minulý rok Coates a jeho kolegovia zistili, že muži, ktorí boli na začiatku svojho života vystavení väčšiemu množstvu testosterónu, zarobili viac peňazí. Rovnako zistili, že títo muži sú lepší v športe.

Preto sa Coates rozhodol preskúmať odtlačky rúk 44 mladých obchodníkov pracujúcich na oddelení londýnskej burzy zaoberajúcom sa rýchlymi prevodmi.

Coatesova predtucha sa naplnila, V novom výskume jeho tím zistil, že obchodníci s najnižším pomerom dĺžky prstov ( teda tí, ktorí boli vystavení pred narodením väčšiemu množstvu testosterónu) zarobili za posledných 20 mesiacov väčšinu peňazí. Zarobili takmer šesťkrát viac než ich ostatní kolegovia.

„Takmer som spadol zo stoličky,“ povedal Coates. „Neveril som tomu, čo vidím.“

Tim Harford, prispievateľ Financial Times a autor knihy „Logika života: Racionálna ekonomika iracionálneho sveta“, nazval výskum „fascinujúcim“. Povedal, že je rád, že ekonómovia začali pozerať na finančné trhy z pohľadu prirodzeného výberu a nie z pohľadu racionálnych ľudí robiacich racionálne rozhodnutia.

Coates tvrdí, že je dôležité upozorniť na fakt, že výskum sa zaoberal len jedným typom obchodovania a vysoké sebavedomie či rýchle reakcie môžu byť pri dlhodobých obchodoch skôr nevýhodou. „Každý štýl obchodu môže vyžadovať iné vlastnosti,“ povedal Coates.

originál článku

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,37
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.