ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Majú mimozemšťania modré oči?

30.8.2010 09:22:22 | E Griega | Počet zobrazení: 1829x

Jedna skupina mimozemšťanov žije vo svete sci-fi a tam majú nielen modré, ale aj fialové, prúžkované a bodkované oči. V tej druhej skupine, teda medzi tými, čo žijú s nami, sa určite nájdu aj modrookí. Veď viete – poznáme ich spoľahlivo – ako vtáka po perí – podľa neuveriteľne hlúpych a excentrických skutkov, a teda aj podľa rečí.

Vystavujú na súkromných výstavách machule, o ktorých tvrdia, že je to - čokoľvek od rozpínajúceho sa Vesmíru až po susedovie skapatú mačku. Vykrikujú šialené heslá, len aby na seba upútali pozornosť. Obávam sa, že ich pár sedí aj v parlamentoch – od malých až po najväčší. To, čo občas produkujú, mimozemskosťou veľmi zaváňa. Dalo by sa pokračovať, ale, načo? Vieme o čo ide, nie?

Zadanie tejto témy však naznačuje, že by malo ísť o svet fantázie. Fajn, v literatúre jej nájdeme hromady, ba dakedy v nej nie je takmer nič iné, len fantázia. To naznačuje, že jej prejavy sú takmer neobmedzené. No ak by som mal voliť kráľa fantázie, suverénne by vyhral J. Verne, pritom nezavrhujem, Issaca Asimova či Arthura Clarka. Kráľom môže byť len jeden.

Myslím, že jestvuje aj špeciálna, nazvime ju, počítačová, fantázia. Ak chcete, fantastika. Je to väčšinou znôška hlúpostí zabalená do napínavých možností – hráč, môže vďaka hernej konzole a nelacnému softvéru zabíjať všetko živé. No, nie raz, ako by sa čakalo, ale koľko chce, lebo tie potvory na monitore majú aj päťdesiat životov. Preto ich možno vraždiť toľko ráz. Kam to vedie? Náš štvrták Ferko len čo zazrel banán, chytil ho ako pištoľ a ratatata – postrieľal okolo seba všetko, vrátane seba. Podobne, keď bola po ruke vhodná palica – opäť zaznievalo vražedné ratatata. Superman, ako hrom. Boli sme u priateľov na chate, kde sa do domu zatúlala ustrašená myška. Bola s nami v kuchyni – keď ju náš geroj náhodou zbadal prebehnúť v kúte pod skriňu. Hysterický zajačal, že je tam myš a že on ide domov. Nešiel, myš sme chytili. On zatiaľ sedel na skrini a čakal, ako to dopadne. Náš počítačový superman sa premenil na reálneho strachopuda, ktorý považuje obyčajnú myšku za nebezpečného nepriateľa. Keby však bola na monitore, to by bolo...

Fantázia však zohráva v našom živote nesmierne veľa. Vďaka nej máme nielen pútavé čítanie, ale aj nádherné obrazy, sochy, stavby, aj filmy a dobré pesničky. Veď i kozmické lety sa začali, kdesi v ríši fantázie, vďaka fantázii prežívame príhody, ktoré nám život obvykle nedopraje, vidíme nenamaľované obrazy a počujeme hudbu, ktorá ešte nebola zahraná. To všetko vďaka fantázii a keď chcete, aj károvaným očiam mimozemšťanov.

Hodnotenie: 2,93
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

Súvisiace blogy:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.