ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 5/2008

picture

PC REVUE 5/2008

 

Májové číslo magazínu PC REVUE je prináša pre vás 160 strán zaujímavých informácií zo sveta IT, viac ako 10 veľkých porovnávacích testov, veľa horúcich noviniek a nechýbajú ani pokračovania seriálov a obľúbené rubriky.
Pripravili sme aj prekvapenie v podobe dvoch DVD príloh, takže spolu vám prinášame viac ako 12 GB zaujímavých programov a aplikácií.


Novinky
V májovom vydaní PC REVUE máme zatiaľ najviac noviniek v tomto roku. Súvisí to s uvedením nových produktov na jarný trh. Prestavujeme tak napr. tlačiarne, ultraprenosné notebooky, projektory, multimediálne PC, TV karty, tašky, navigátory a servery. Samostatná časť noviniek je venovaná netradičným doplnkom pre počítač. Nájde sa aj alarm, prostriedky na bezdrôtovú sieť a zariadenia na spracovanie videa.


Zoberte si multimediálnu zábavu do vrecka
V tomto článku sa zaoberáme komplexným riešením pre majiteľov mobilných telefónov a mobilných videoprehrávačov, ktorí si chcú zobrať so sebou video alebo nahrané TV relácie. Rozoberáme, ktorá z hardvérových platforiem prehrávačov je na tom najlepšie, akú softvérovú výbavu by ste mali použiť na svojom stolovom počítači/notebooku a čo použiť na konverziu videa do mobilného zariadenia. Komplexnú výbavu nájdete aj na našom DVD REVUE.


Toto je môj mobil, záviďte mi, prosím!
Ak v minulosti platilo príslovie „šaty robia človeka“, dnes pre niektorých ľudí platí mierne modernizovaná verzia „mobil robí človeka“. Možno aj vy patríte medzi tých, ktorí používajú mobil na svoju prezentáciu, potrpia si na jeho vzhľad a radi sa ním popýšia. V tomto článku vám prinášame prehľad prémiových, luxusných, jednoducho najdrahších mobilných telefónov, ktoré slúžia v prvom rade na to, aby sa nimi ich majiteľ mohol hrdiť. Štýl, exkluzivita, extravagancia, noblesa – to všetko sú prvky, ktoré spolu s niekedy skutočne závratnými cenami tvoria spoločný menovateľ prémiových telefónov.
Ako bonbónik sme pre vás pripravili exkluzívnu recenziu Apple iPhone, ktorý môžete používať aj u nás s ľubovoľným operátorom a môžete si ho zakúpiť na Slovensku. Sme jediní na Slovensku, ktorí takéto informácie majú.


Odhaľte tajomný svet P2P
V tretej časti seriálu o najpoužívanejších výmenných sieťach sa budeme venovať protokolu P2P BitTorrent. Tento mimoriadne populárny spôsob šírenia digitálnych dát sa od sietí Direct Connect a eDonkey výrazne líši. Vďaka jednoduchosti používania a ľahko pochopiteľnému systému sťahovania si veľmi rýchlo získal obľubu miliónov ľudí po celom svete. Podobne ako ostatné siete P2P aj BitTorrent má okrem svetlých aj tie tiesnivé stránky a nie každému používateľovi bude vyhovovať. V článku vám predstavíme jeho výhody, nevýhody, históriu i princíp fungovania a nevynecháme ani praktické rady na jeho používanie.


Základné dosky pre platformu AMD
Po istom období útlmu prichádza AMD opäť v novej sile, a to s platformou Spider. Je zameraná na najlepší pomer výkon/cena v najpredávanejšej kategórii produktov. V špecializovanom článku predstavujeme konkrétne produkty, najlepšie základné dosky s novou čipovou súpravou pre túto platformu, a zisťujeme, ako sú na tom výkonovo v spolupráci s procesorom Phenom.


Tucet notebookov do 30 000 Sk
V tomto teste sme sa sústredili na segment najpredávanejších notebookov na Slovensku. Notebooky v cene do 30 000 Sk totiž dnes predstavujú skutočné pracovné nástroje pre zamestnancov rôznych firiem, ale aj domácnosti. Zistili sme, aká je ich typická výbava a detailne sme otestovali 12 modelov. Všímame si aj doplnkovú výbavu a upozorňujeme, na čo si treba dať pozor pri výbere notebooku.


Najsilnejšie grafické karty
Neubehlo veľa vody od testu nami uvádzanej najvýkonnejšej grafickej karty a už tu máme nových vyzývateľov. V súčasnosti sú ceny výkonných kariet úplne inde, ako boli pred rokom. Dnes hráči na platforme PC nemusia siahať do vrecka tak hlboko ako kedysi. V článku sa venujeme grafikám, ktoré patria do najvyššej cenovej kategórie, kde sa na investíciách nešetrí a rozhoduje predovšetkým výkon.


10 × monochromatické laserové tlačiarne
Testovali sme laserové tlačiarne určené predovšetkým do kancelárie. Vyberali sme modely, ktoré sú vybavené sieťovým rozhraním, a teda umožňujú tlač pre viacerých používateľov. Cenový strop sme stanovili na 13 000 Sk s DPH a dôsledne sme sa zamerali na hodnotenie prevádzkových nákladov. Testovali sme pomocou bežných dokumentov Office a formátu PDF. Pridali sme aj článok o tom, ako sa starať o laserovú tlačiareň, aby dlho slúžila.


Vyberáme monitor pre profesionálov
Aký monitor použiť na profesionálnu grafiku? Táto otázka je o to ťažšia, že ide zväčša o modely, ktorých cena presahuje niekoľko desiatok tisíc korún. Odpoveď na to, ako si takýto monitor vybrať, čo od neho očakávať a na čo si dávať pozor, vám prinášame v tomto článku.


Bezpečnostný balíček PC REVUE - softvérový výber na máj
Ochrana počítača a dát patrí k neodmysliteľným procesom pri každom počítači. Navyše trápi mnohých používateľov. Práve pre nich sme pripravili špeciálny výber softvérových nástrojov, ktoré sú zamerané na optimalizáciu práce počítača a jeho ochranu pred škodlivým softvérom. Väčšinu týchto programov nájdete aj na DVD prílohe v plnej verzii iba pre čitateľov PC REVUE.


Vysokorýchlostné pripojenie do internetu pre každého
Prehľad a test pripojení do internetu zverejňujeme v PC REVUE pravidelne. Naposledy sme tak urobili pred viac ako dvoma rokmi, čo je pomerne dlhý čas. Dôvod je jednoduchý – počas posledných dvoch rokov sa na slovenskom trhu s internetovým pripojením diali pozitívne zmeny a my sme vyčkali na okamih, keď sa situácia stabilizovala. Práve teraz nastal čas dôkladne si porovnať internetové prípojky. V článku sa pozrieme na najnovšie spôsoby pripojenia a ku všetkému máme aj vlastné namerané hodnoty.


Hľadám dobrý slovník. Zn.: ZADARMO
V súčasnosti, keď sa práca s cudzím jazykom stáva čoraz bežnejším každodenným javom, je vhodné mať rýchly prístup k hľadaniu cudzích slov. Na tieto účely si môže používateľ zvoliť komerčné riešenie, napríklad zakúpiť multimediálne slovníky na CD/DVD médiách, prípadne má možnosť používať slovníky, ktoré sú prístupné zadarmo na internete. V tomto článku nájdete prehľad a hodnotenie bezplatných slovníkov prístupných na internete. Prehľad bol zameraný na slovenské, české, ale aj zahraničné slovníky a prekladače.


Kompletný obsah májového vydania PC REVUE nájdete na:
http://www.pcrevue.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=53823

Kompletný obsah májového DVD REVUE nájdete na:
http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=53953

  • Počet strán: 160
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2008
  • Formát: A4
  • Cena: 119

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.