ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 10/2008

picture

PC REVUE 10/2008

 

Do októbrového čísla PC REVUE sme sa snažili zmestiť všetky novinky a zaujímavosti, ktoré začiatkom jesene dorazili na náš trh. A verte, je toho dosť. Októbrové vydanie PC REVUE má až 168 strán zaplnených do posledného miestečka zaujímavými a exkluzívnymi informáciami.


Do októbrového čísla PC REVUE sme sa snažili zmestiť všetky novinky a zaujímavosti, ktoré začiatkom jesene dorazili na náš trh. A verte, je toho dosť. Októbrové vydanie PC REVUE má až 168 strán zaplnených do posledného miestečka zaujímavými a exkluzívnymi informáciami. Testovali sme najlacnejšie notebooky na našom trhu, porovnávali sme multimediálne LCD monitory, poradíme vám pri výbere komponentov do vášho počítača, ukážeme ako sa dajú zachrániť zdanlivo stratené dáta, navštívime svetové výstavy ako IDF, NVISION, IFA a boli sme sa pozrieť aj v centrále Skype v Prahe. A to zďaleka nie je všetko :-)

Tohtomesačné DVD REVUE sme zaplnili naozaj po okraj a na 8 GB nájdete veľké množstvo našich videí a úplných verzií užitočných programov. Nenechajte si ujsť Ashampoo Burning Studio 2009 na rýchle a jednoduché napaľovanie. Ďalej je tu Ad-Aware 2008 Pro, ktorý sa postará o to, aby sa vo vašom počítači nevyskytoval škodlivý softvér. Program možno využívať bezplatne tri mesiace. Paragon Drive Backup 9.0 Express slúži na zálohy konkrétnych súborov, ale aj celého disku. O&O DiskImage Express 3 je určený na vytváranie kompletných obrazov pevných diskov a diskových partícií. Veľmi zaujímavá aplikácia je Internet Download Manager 3.14 na rýchle sťahovanie streamovaného videa z webovej stránky. Okrem klasického spravovania sťahovaných súborov a viacnásobného pripojenia na server so súborom disponuje aj možnosťou obnovenia sťahovania. Na DVD nájdete aj aktuálnu verziu operačného systému Greenie Linux a kancelársky balík Open Office.org 3.

Aj tento mesiac prinášame množstvo videorecenzií, ako je napr. podrobná videorecenzia Apple iPhone, Acer Aspire Predator, či multimediálneho počítača od spoločnosti Canyon. Nechýbajú ani videoreportáže zo zaujímavých výstav a konferencii z celého sveta, IDF, NVISION, IFA a pozrieme sa spoločne aj do sídla spoločnosti Skype v Prahe. A to nie je všetko :-)
Preview niektorých videí nájdete aj v tomto článku.


Prijmite pozvanie na prehliadku najnovšieho vydania PC REVUE :-)

Novinky
Medzi najnovšími novinkami nájdete teraz špeciálne RAM moduly, súpravu neštandardného náradia, USB kľúče, multimediálne disky, slúchadlá, laserové a atramentové tlačiarne a multifunkčné zariadenia, ale aj telefóny.
Nájdete tu tiež navigácie s možnosť rozpoznávania dopravných značiek, veľkú pozornosť venujeme aj taškám pre notebooky. A medzi novinkami je aj videokamera s možnosťou automatického rozpoznávania úsmevu.


Najlacnejšie notebooky na našom trhu
V septembrovom vydaní sme vám ponúkli test desiatich študentských notebookov do 30-tisíc Sk. Tentoraz sme sa rozhodli vyžmýkať z výrobcov maximum a pripravili sme test skutočne toho najlacnejšieho, čo sa na slovenskom trhu dá zohnať. Uvádzame veľké porovnanie siedmich notebookov v cenách od 12 550 Sk po 16 990 Sk a v niektorých prípadoch aj vrátane operačného systému. Hľadáte notebook na prácu, štúdium či zábavu, ale potrebujete pri tom ušetriť každú korunu? Ste na správnom mieste, takéto notebooky máme pre vás.


Multimediálne monitory do domácnosti
Najkrajší, najväčší, najrýchlejší a čo najlacnejší, to chce každý používateľ, ktorý si kupuje nový LCD monitor na domáce nasadenie. V tomto megateste vám predstavíme dvanásť modelov, pri ktorých sa budeme orientovať najmä na pomer výkon/cena a na dodatočné vlastnosti v podobe doplnkovej výbavy. Uvádzame horúce novinky, ktoré práve prichádzajú na náš trh.


Najnovšie atramentové multifunkcie a tlačiarne
Jesenný trh je plný noviniek a platí to aj pre periférne zariadenia. V tomto teste predstavujeme to najlepšie, čo na slovenskom trhu práve nájdete. Máme multifunkčné zariadenie s modulom Wi-Fi za menej ako 2300 Sk, na druhej strane tu nájdete mimoriadne vybavené zariadenie, ktoré urobí všetko, na čo si spomeniete. Máme aj viac modelov na tlač CD/DVD médií.


Čo ste o Skype možno nevedeli?
Tento mesiac sme sa spojili s jedným z vývojových stredísk firmy Skype. Zašli sme do Prahy a položili viacero otázok vedeniu tohto strediska. Dozvedeli sme sa, ako vyvíjajú tento program a ako spolupracujú s centrálou v Tallinne. Takisto sme vyzvedali, ako sa stať programátorom v Skype. Na DVD REVUE nájdete aj fotogalériu a krátke video z návštevy tohto strediska.


Sprievodca výberom komponentov do PC
O tento článok ste nás žiadali viackrát. Krok za krokom prechádzame výberom komponentov a stavbou stolového počítača, pričom sa zameriame na vysoký výkon, tichý chod a primeranú cenu. Nebudeme sa venovať pretaktovaniu, estetickým záležitostiam alebo špeciálne hernému výkonu. Našou hlavnou prioritou pri výbere je vysoký výkon za dobrú cenu. Následne upravíme zostavu tak, aby jej chod bol čo najtichší. Kombináciou vybraného procesora a typu operačnej pamäte určíme vhodnú čipovú súpravu a následne aj základnú dosku. Ostatné komponenty vyberáme už takmer nezávisle.


Test chladičov pre procesory
Pred mnohými rokmi stačilo zastrčiť procesory do základnej dosky a mohli ste prevádzkovať počítač. Dnes je už nevyhnutné použiť chladič, výrobcovia dodávajú spolu s procesorom tzv. boxovaný chladič. Ten je na bežnú prevádzku postačujúci, ale ak chcete dostať z procesora niečo navyše, musíte investovať do špecializovaného chladiča. V našom teste sa pozrieme na niekoľko novších modelov chladičov, ktoré zvládajú svoju prácu oveľa lepšie než tie, čo sa bežne dodávajú k procesoru, a pritom aj efektne vyzerajú.


Získajte svoje stratené dáta späť
Strata dát je jedna z najhorších udalostí, ktorá môže používateľa počítača postihnúť. Takmer každý má na pevných diskoch počítača uložených množstvo informácií a ich dôležitosť si často uvedomíme až vtedy, keď o ne prídeme. Vtedy zároveň s hrôzou zisťujeme, že sme práve prišli o stovky nenahraditeľných rodinných fotografií, desiatky hodín práce v kancelárskych aplikáciách alebo niekoľkoročnú zbierku hudby či iných multimédií. V tejto chvíli však ešte nemusí byť všetko stratené, a preto netreba ešte predčasne vešať hlavu. Vo väčšine prípadov sa totiž dajú dáta obnoviť s použitím najrôznejších nástrojov a špeciálnych postupov, ktoré vám predstavíme v špecializovanom článku.


Novinky z herného sveta
Už v predošlom vydaní sme sa začali venovať hrám a váš doterajší ohlas je skôr pozitívny. Predstavujeme najnovšie hry, ich ukážky sme umiestnili na DVD REVUE a pridali sme aj na obrázkovom stvárnení. V tomto vydaní detailne opisujeme také klenoty, ako je Need For Speed: Undercover, Lord of the Rings: Conquest alebo Tomb Raider: Underworld.


Intel: Na internet pripojíme celú populáciu!
Konferencia pre vývojárov, analytikov a svetovú tlač, tak možno charakterizovať Intel Development Forum (IDF), každoročne sa konajúce v San Franciscu. Pre Intel je to najväčšia udalosť roka, ktorú nasleduje v dôležitosti jej ázijská verzia, určená primárne pre najľudnatejší kontinent. IDF je teda najlepší zdroj informácií pre každého novinára a my sme na ňom nemohli chýbať.


Apple iPhone 3G
Na konci prázdnin dvaja operátori na slovenskom trhu začali ponúkať telefón Apple iPhone 3G. Predstavili sme vám ho ako prví na Slovensku ešte v septembri minulého roku. V tom čase nebolo možné telefonovať z neho v niektorej našej sieti, ale už vtedy nám bolo jasné, že ide o telefón, ktorý rozčerí stojaté vody multimédií v mobile. Neskôr sme testovali ďalšiu generáciu iPhonu, ktorý sa už dal kúpiť na Slovensku v sieti jedného z našich veľkých distribútorov IT, a teda bol „pololegálne“ pripojiteľný k ľubovoľnej sieti. Koniec augusta však priniesol úplne legálnu možnosť použitia tohto telefónu, ide o balenie so slovenským návodom, zárukou, jednoducho so všetkým, čo k tomu patrí. Tento telefón sme si vyskúšali v reálnom nasadení počas troch týždňov.


Marketingové reči alebo skutočná ochrana prírody?
Zohrávajú takú dôležitú úlohu v našom živote, sú také tajomné, také mystické, niektorými zatracované. Áno, ide o informačné technológie. V mnohých prípadoch by sme sa bez IT už ani nezaobišli. Premýšľali ste už nad tým, ako IT a moderné technológie ničia našu prírodu a životné prostredie? Poďte rozmýšľať spolu s nami. Prezradíme vám mnoho o veciach z oblasti „green IT“, teda zelenej technológie. Chcieť sa vznášať na zelenej vlne – sú to len marketingové kúzla firiem alebo existujú naozaj spôsoby, ako pri súčasnom technologickom napredovaní naozaj ochrániť prírodu?


Kompletný obsah októbrového vydania PC REVUE:
http://www.pcrevue.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=56144

Októbrové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 3. októbra :-)

Online vydanie predchádzajúcich vydaní nájdete na stránke http://online.pcrevue.sk

  • Počet strán: 168
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2008
  • Formát: A4
  • Cena: 119

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.