ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 11/2008

picture

PC REVUE 11/2008

 

Novembrové vydanie PC REVUE je opäť plné najzaujímavejších noviniek, testov a recenzií. Prinášame vám 168 strán zaplnených do posledného miesta :-). Podrobne sme testovali až 30 najnovších základných dosiek pre Intel aj AMD, pozreli sme sa na všetky dostupné modely notebookov určených pre multimédiá, nechýbajú ani testy LCD monitorov, farebných laserových multifunkcií, slúchadiel, MP3 prehrávačov, routerov a ešte veľa ďalších.


Novembrové vydanie PC REVUE je opäť plné najzaujímavejších noviniek, testov a recenzií. Prinášame vám 168 strán zaplnených do posledného miesta :-). Podrobne sme testovali až 30 najnovších základných dosiek pre Intel aj AMD, pozreli sme sa na všetky dostupné modely notebookov určených pre multimédiá, nechýbajú ani testy LCD monitorov, farebných laserových multifunkcií, slúchadiel, MP3 prehrávačov, routerov a ešte veľa ďalších. Detailne sme sa pozreli na zúbky škodlivému softvéru, navštívili sme IT spoločnosti v slnečnej Kalifornii a ukážeme vám, čo všetko dokáže Google. To, samozrejme, nie je všetko. Novembrové vydanie PC REVUE rozhodne stojí za prečítanie :-)

Aj na novembrovom DVD REVUE vám prinášame 8 GB zaujímavého obsahu, ktorý sa vám určite bude pri práci s počítačom hodiť. Nájdete tu úplnú verziu programu Ashampoo Cover Studio 2009, ktorý využijete pri popise CD a DVD na profesionálnej úrovni. Úplná verzia programu Wise Registry Cleaner 3.7 vám ponúka zvýšenie rýchlosti počítača, vyššiu bezpečnosť a lepšiu reakciu operačného systému. Pokiaľ by ste mali radi poriadok vo vašich heslách na rôznych internetových stránkach, určite využijete program 1-abc.net Password Organizer 2, takisto v úplnej verzii.

Okrem hlavných aplikácií uvádzame aj programy z článkov z aktuálneho vydania PC REVUE. Upozorňujeme na nástroje na mapovanie zemského povrchu, uvádzame aj alternatívneho poštového klienta či softvérový prehrávač multimediálnych súborov. Nezabudli sme ani na výbavu do kancelárie a na DVD REVUE ponúkame aktuálnu verziu balíka OpenOffice 3 a voľný kancelársky balík SSuite Office. Nájdete tu aj programy na výučbu, napríklad Robo Mind 2.2, ktorý vás oboznámi so základnou syntaxou jazyka Basic. Pre tých, ktorí potrebujú ušetriť napríklad pri prenose súborov čo najviac miesta, je určený výber programov na komprimáciu súborov. Medzi novinkami, ktoré sa oplatí vyskúšať, je aj Microsoft Expression Studio 2, v ktorom si používateľ môže od začiatku vytvoriť vlastnú stránku s veľmi efektným dizajnom.

Veľkú pozornosť sme venovali aj obľúbeným videorecenziám a videoreportážam. V rámci nich si môžete pozrieť prezentáciu nových produktov, nahliadnuť do pobočky firmy ESET v americkom San Diegu či oboznámiť sa s produktmi od spoločnosti HP a nazrieť do centrály firmy DivX.

Poďte s nami nazrieť do najnovšieho vydania PC REVUE :-)

Novinky
V populárnej časti noviniek tentoraz predstavujeme notebooky, kamery, projektory, domáce kiná, multimediálne disky, fotorámčeky, solárne nabíjačky, tašky na notebooky, chladiče pre stolové počítače a notebooky, navigátory, tlačiarne, disky SSD a inteligentné telefóny. Všetky produkty, ktoré predstavujeme v tejto časti, sa dajú kúpiť na slovenskom trhu a vždy uvádzame aj odporúčanú cenu.


Notebooky stvorené pre multimédiá
Po sérii testov zameraných na lacné a superlacné notebooky prichádzame s inou časťou spektra. Sú to multimediálne notebooky, s ktorými si v pohodlí vypočujete hudbu, pozriete dobrý film alebo komunikujete zvukom a obrazom so svojimi známymi. V teste predstavujeme 11 najnovších modelov a zišli sa u nás skutočne horúce novinky.


Najnovšie základné dosky pre Intel a AMD
Toto je skutočný megatest, zišlo sa v ňom 30 kusov základných dosiek. Každú sme dôkladne otestovali, zmerali jej výkon v referenčnom zapojení, zistili teploty, posúdili dizajn a uvažovali o jej stabilite v dlhodobej prevádzke. Rovnako sme sa venovali možnostiam pretaktovania a vlastnostiam BIOS-u. Vo výsledku dostávate kompletný prehľad toho, čo sa dá na slovenskom trhu aktuálne zohnať, ak staviate počítač do domáceho prostredia, hernú mašinu alebo skôr stroj na kancelárske využitie. V teoretickom úvode k tomuto článku vysvetľujeme aj architektúru základných dosiek a uvažujeme o ich ďalšom vývoji.


24" LCD monitory
Monitory s veľkými uhlopriečkami sa už natrvalo usadili na pracovných stoloch a v domácnostiach používateľov, stále najpoužívanejšie 22-palcové modely však začínajú nahrádzať ešte väčšie, najčastejšie 24-palcové. V tomto megateste vám poradíme, ako sa orientovať pri výbere monitora s veľkou uhlopriečkou a na čo sa zamerať v prípade, že hľadáte model s najlepším pomerom výkon/cena.


Farebné laserové multifunkčné zariadenia
Ceny farebných laserových multifunkčných zariadení poriadne klesli. Preto sa dostávajú z veľkých podnikov do malých a stredných a nie sú ďaleko časy, keď sa objavia aj v domácnostiach. V tomto teste máme zariadenia, ktoré stoja okolo 13 000 Sk/431,52 eura. Pritom sú relatívne rýchle, umožňujú farebné kopírovanie a tlač a sú vybavené aj faxom.


IT firmy na juhu Kalifornie
Opäť sme zamierili do časti sveta, kde to informačnými technológiami žije. Tentoraz to bolo San Diego, kde sme navštívili viacero spoločností – ESET, DivX, Sony, Qualcomm a HP. Dozvedeli sme sa, ako sa v tejto časti sveta pracuje, čo je tu zaujímavé a ako sa tu zarábajú peniaze.


Vodné chladenie
Vodné chladenie je známe ako drahé, pritom účinné a tiché, ale aj trochu nebezpečné. Hlavne keď dôjde k poruche a vyleje sa z neho voda. Lenže to už dnes nie je celkom pravda. Vodné chladenie už nie je také drahé a je aj celkom bezpečné. Umožňuje naozaj vynikajúce chladenie a dá sa použiť univerzálne. V našom teste sa pozrieme na produkty, ktoré sa dajú pohodlne kúpiť aj na slovenskom trhu. Každé z chladení sme nainštalovali a vyskúšali chladiaci účinok.


Škodlivý softvér v akcii
Počítačová bezpečnosť patrí stále k často skloňovaným témam. Ochrana proti najčastejším hrozbám by mala byť v prípade najrozšírenejších operačných systémov prioritou každého používateľa, pričom jej podceňovanie sa veľmi často nevypláca. Takmer na každom kroku na vás číhajú vírusy, trójske kone, spyware a adware. V tomto článku vám predstavíme známe vírusy v dejinách, metódy infekcie súborov či triky na ukrytie prítomnosti nákazy a odpovieme na otázku, či sú len škodlivým odpadom alebo ukrývajú aj určitý druh umenia.


Novinky z herného sveta
Po jasnom úspechu novej rubriky pokračujeme ešte húževnatejšie. Herná rubrika je plná toho najlepšieho, čo priniesli herné štúdiá v poslednom období. Ako preview prinášame hry Starcraft 2, Deus Ex 3, Godfather II a Grand Theft Auto 4. V detailnejšom predstavení nájdete Far Cry 2, Call of Duty: World at War a Brothers in Arms: Hell’s Highway a Spore.


Programy na prácu s e-mailami
V tomto prehľade uvádzame prehľad ôsmich najznámejších poštových klientov na prácu s poštou, RSS alebo blogmi. Vývoj týchto aplikácií nenapreduje takým raketovým tempom, ako je to napríklad pri programoch na spravovanie videa alebo grafických aplikáciách, no niekoľkoročná práca na nich je známkou stability a overenej funkčnosti. Zamerali sme sa práve na programy, ktoré už niekoľko rokov prijímajú a posielajú správy používateľov na celom svete.


Rozhýbte obrázky v prezentáciách
Pôsobivé prezentácie sú dnes veľmi obľúbený prostriedok, ako ukázať prijímateľovi zaujímavý obsah. Na ich tvorbu napríklad na pracovné ciele existuje veľa profesionálnych programov, ktoré sú neraz súčasťou kancelárskych balíkov. Hlavne na domáce použitie existuje množstvo programov, ktoré z vybraných obrázkov vytvoria efektnú prezentáciu.


Google, ako ho (možno) nepoznáte
Sergey Brin a Larry Page, doktorandi zo Stanfordskej univerzity, založili v septembri roku 1998 Google. Meno bolo odvodené od matematického výrazu googol, čo znamená číslo 1 nasledované 100 nulami. Tieto údaje ste sa už dočítali asi v mnohých našich článkoch. Čo však o Google (možno) nevieme? Čo všetko dokáže okrem bežného organického vyhľadávania a e-mailovej služby Gmail? Nazrite spolu s nami do hlbín Googlu.

  • Počet strán: 168
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2008
  • Formát: A4
  • Cena: 119

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.