ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 02/2009

picture

PC REVUE 02/2009

 

Vo februárovom čísle PC REVUE vám ako jediní prinášame exkluzívnu reportáž z veľkolepej výstavy CES, ktorá sa konala začiatkom januára v Las Vegas. Tu bola po prvýkrát predstavená aj Beta verzia nového operačného systému Windows 7 a my vám sprostredkujeme prvé skúsenosti s jej používaním. Okrem toho vo februárovom čísle nájdete aj test lacných notebookov do 650 eur, najsilnejšie grafické karty, test profesionálnych LCD monitorov. Poradíme vám ako spracovávať video, čo je dôležité ak chcete mať poriadok vo vašej hudbe a na čo všetko sa dajú využiť grafické karty okrem hier. A to samozrejme nie je všetko. Februárové vydanie PC REVUE rozhodne stojí za prečítanie :-)


Vo februárovom čísle PC REVUE vám ako jediní prinášame exkluzívnu reportáž z veľkolepej výstavy CES, ktorá sa konala začiatkom januára v Las Vegas. Tu bola po prvýkrát predstavená aj Beta verzia nového operačného systému Windows 7 a my vám sprostredkujeme prvé skúsenosti s jej používaním. Okrem toho vo februárovom čísle nájdete aj test lacných notebookov do 650 eur, najsilnejšie grafické karty, test profesionálnych LCD monitorov. Poradíme vám ako spracovávať video, čo je dôležité ak chcete mať poriadok vo vašej hudbe a na čo všetko sa dajú využiť grafické karty okrem hier. A to samozrejme nie je všetko. Februárové vydanie PC REVUE rozhodne stojí za prečítanie :-)

Na februárovom DVD REVUE nájdete predovšetkým multimediálny doplnok k papierovému vydaniu PC REVUE. Našu reportáž o výstave CES dopĺňame videoreportážou, k viacerým produktom z tohto vydania sú k dispozícii videopredstavenia. Dovedna tu nájdete 8 našich vlastných videoreportáží s celkovou dĺžkou 87 minút. Nevynechali sme ani aplikácie v úplnej verzii, ktoré sú k dispozícii len čitateľom PC REVUE. Na DVD REVUE vám ponúkame aj víťazné hudobné remixy z našej súťaže s Lacom Lučeničom.

Vrelo odporúčame program Ashampoo Photo Optimizer 2, určený na jednoduché zlepšenie digitálnych fotografií. Nájdete ho v úplnej verzii. O&O RegEditor je zase vhodný pre pokročilejších používateľov, ktorým už klasická bežná výbava Microsoft Windows nepostačuje. Aj tento program ponúkame v úplnej verzii. A do tretice je tu úplná verzia programu iVideoMAX 3 na konverziu videa napr. do mobilného telefónu. Program UpdateStar 3 Premium Edition na sledovanie aktualizácie všetkých nainštalovaných aplikácií prinášame v obmedzenej verzii, pre čitateľov PC REVUE je však pripravená zľava 10 eur/301,26 Sk pri nákupe jeho úplnej verzie.

Veľkú časť obsahu DVD tvoria tento mesiac softvérové riešenia orientované na spracovanie multimédií. Nájdete tu nástroje na strih videa, ako opisujeme v článku, ďalej uvádzame videokodeky, ktoré vám pomôžu pri problémoch s prehrávaním videa. K tomu pridávame aj nástroj na organizáciu hudobných súborov v počítači. Na DVD REVUE nájdete rozhranie a kompilátor pre jednoduchý programovací jazyk Scratch, ten je určený pre začínajúcich používateľov a uľahčuje pochopenie základného princípu algoritmov a postupnosti funkcií. Nakoniec je tu niekoľko programov, ktoré udržia Microsoft Windows v dobrej kondícii. Nevynechali sme antivírusovú výbavu NOD a program na správu mobilného telefónu MOBILEdit!, ktorý môžete používať do konca roka 2009.

Dominantou februárového vydania sú videá. Nepremeškajte videorecenziu z testovania nového automobilu Škoda Superb Individual. Na tému automobilov nájdete na DVD aj niekoľko vtipných videí. Ďalej vám prinášame predstavenie mobilného telefónu BlackBerry U9000, videonavigácie pomocou GPS Blaupunkt 500, počítača do obývačky Dell Studio Hybrid. Priblížime nový model kamery Sony HDR-SR11 a produkt SpaceNavigator na navigáciu v 3D aplikáciách. Videonávody sú aj pre aplikáciu Zoner PhotoStudio 11 a Microsoft OneNote 2007. Aj hernú rubriku dopĺňame zaujímavými videami.

Poďte s nami nazrieť do februárového vydania PC REVUE :-)

Novinky
V časti horúcich noviniek sa vo februárovom vydaní pozrieme na najnovšie televízory, kamery a blu-ray prehrávače, ďalej to budú inteligentné telefóny a reproduktorové súpravy. Špeciálnu pozornosť venujeme šikovným zálohovacím riešeniam a rôznym typm počítačových myší. Pridali sme aj viacero webových kamier, rôznym rozšíreniam k notebooku a stolnému počítaču a bezdrôtovej domácnosti. Nezabudli sme ani na novinky z tlačovej oblasti.


CES ’09 v priamom prenose
Výstava CES sa koná vždy na začiatku roka a tentoraz sme sa na nej zúčastnili ako jediní zo slovenskej novinárskej obce. Napriek tomu, že doba výstav je po celom svete na ústupe a hlavne v USA panuje hospodárska kríza, na CES to veľmi nebolo poznať. V reportáži sa dozviete, ako to bolo s uvedením Windows 7 Beta 1, čo je nové v oblasti multimediálnej zábavy, a to všetko sme okorenili doslova záplavou zaujímavostí z tejto výstavy. Prešli sme ju veľmi poctivo, boli sme vo všetkých výstavných halách, nevynechali sme nijakú dôležitejšiu tlačovú konferenciu, aby sme mali kompletný obraz o novinkách na tento rok.


Microsoft Windows Beta 1 v detailnom teste
Microsoft Windows 7 testujeme od jeho úplných začiatkov. Stretli sme sa s ním na viacerých konferenciách, máme aj priame kontakty na vývojárov a podieľame sa na vývoji tohto operačného systému. V tomto článku zistíte, čo všetko potrebujete na prevádzkovanie beta verzie a čo od nej môžete čakať. Rozoberáme jej novinky a zlepšenia, v článku nájdete aj merania, ktorými si overujeme tvrdenia výrobcu o vyššom výkone, dlhšej dobe prevádzky na batériu a jednoduchšom ovládaní. Už teraz môžeme konštatovať – Windows 7 je, zdá sa, najlepší Windows, aký kedy bol vyvinutý.


Najsilnejšie grafické karty
V PC REVUE opäť testujeme najnovšie, najsilnejšie, najzaujímavejšie riešenia spomedzi grafických kariet. V teste nájdete horúce novinky, exotické varianty už dostupných kariet alebo jednoducho úpravy starých známych grafík, dotiahnuté do dokonalosti. Heslo februára? Ideálny čas na upgrade vašej grafickej karty!


Lacné notebooky do 650 eur
V predošlom vydaní sme sa venovali drahším modelom, teraz to kompenzujeme a predstavíme 10 modelov, ktorých cena vrátane DPH nepresahuje 650 eur (19 581,90 Sk). Podľa nášho názoru je to aktuálna cenová hranica pre lacný a pritom plne použiteľný notebook, ktorý si kúpia napr. študenti, ale aj bežní domáci používatelia či zamestnanci. V plejáde notebookov, ktoré sme testovali, sú rôzne modely a v článku vám predstavujeme, v čom sa navzájom odlišujú.


Nevyužívajte grafické karty iba na hry
Testy grafických kariet máme takmer v každom vydaní PC REVUE. Obyčajne sa končia konštatovaním, že pomocou danej karty si zahráte aj tú najnovšiu hru bez trhania. Existuje však dôvod, prečo si kupovať výkonnú grafiku a nebyť herným maniakom? Odpoveď je jednoznačne áno a skrýva sa za skratkami NVIDA CUDA a AMD/ATI Stream SDK. V tomto článku detailne rozoberieme, čo to znamená, ako sa dá využiť a na čo si budeme ešte musieť počkať. Táto téma úzko súvisí aj so strihom videa, ktorý detailne rozoberáme na inom mieste nášho magazínu.


Spracovanie videa
Video už možno natočiť veľmi jednoducho, stačí na to napr. aj mobilný telefón. Ak to však myslíte s videom vážne, potrebujete videokameru a následné spracovanie natočeného materiálu v počítači. V tomto článku sa dozviete o amatérskom natáčaní a strihu videa všetko. Nájdete tu praktické rady, ako točiť správne video, čoho sa vyvarovať a na čo dať pozor. Uvedieme aj spôsob, ako natočené video prenesiete do počítača, predstavíme najčastejšie prostriedky na jeho strih. Špeciálnu pozornosť sme venovali nástrojom na strih videa zadarmo. Takisto tu nájdete programy, ktorých cena je zhuba do 100 eur. Osobitne sa pozrieme, ako uložiť výsledné video na server YouTube.


Veľký spamový útok
Na poli spamu sa dejú neustále nové veci. Môžete sa o tom presvedčiť sami po kontrole e-mailovej schránky. Okrem vírusových hrozieb sledujeme aj spamovú problematiku a tu nastáva posun k ďalším technikám a spôsobom, ako nalákať používateľov na návštevu rizikových stránok alebo kúpu niektorého z ponúkaných produktov. V súčasnosti sú najčastejšie rôzne ponuky na nákup liekov, čo nepredstavuje lokálny, ale celosvetový problém.


Urobte si poriadok v hudbe
Azda každý viac alebo menej zdatný používateľ má na svojom PC zbierku hudobných súborov. No ako objem vašej zbierky narastá, je čoraz ťažšie udržať v nej poriadok. Tu nastupujú pokročilé prehrávače hudby, ktoré vám dokážu v tejto oblasti značne zjednodušiť život.
Za pokročilé prehrávače hudby môžeme pracovne označiť tie, ktoré nielenže dokážu prehrávať hudbu a vytvárať jednoduché playlisty, ale sú schopné pracovať nad vašou zbierkou hudobných súborov a pomocou rôznych nástrojov ju ako celok organizovať. Okrem iného takmer všetky dokážu prehrávať aj internetové rádiá a podcasty. Sú to aplikácie, o ktorých ešte neviete, že ich potrebujete, pokiaľ ich nevyskúšate, a pre fanúšikov hudby sú vysoko návykové.


Multimediálne IT vo vašej obývačke
Informačné technológie si nezadržateľne razia cestu aj tam, kde bola doteraz ich prítomnosť skoro zapovedaná. Tentoraz sa pozrieme, ako prenikajú do našich obývačiek. V januárovom vydaní sme sa zaoberali princípom HTPC (home theatre personal computer), teraz vám predstavíme oveľa exotickejšie zariadenia, ukryté pod tajomným označením prehrávače NMT.


Test LCD
Dnes je monitor s veľkou uhlopriečkou takmer samozrejmosť, domácnostiam vládnu modely s uhlopriečkou v rozmedzí 20 až 22 palcov. Tí majetnejší si vyberú model s uhlopriečkou aj 24 palcov, no ak hľadáte napr. profesionálne riešenie, prípadne cena nie je až taká rozhodujúca, prinášame vám v tomto teste päť modelov s uhlopriečkou viac ako 26 palcov.


Herná rubrika
Ešte si stále užívame vianočné žne skvelých titulov. Preto sa tento mesiac netradične venujeme podrobne trom hrám, ktoré si zaslúžia priestor. A síce Tomb Raider: Underworld, Football Manager 2009 a Prince of Persia. Okrem toho vám prinesieme aj tri pripravované hry, ktoré sú pokračovaním populárnych a početných sérií. Nadviažu na svojich predchodcov a budú okupovať popredné priečky rebríčkov predajnosti alebo zamieria rovno na smetisko dejín?

Kompletný obsah februárového vydania PC REVUE:
http://www.pcrevue.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=58287

Februárové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 3. februára :-)

On-line verziu predchádzajúcich vydaní nájdete na stránke http://online.pcrevue.sk

  • Počet strán: 120
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2009
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.