ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 06/2009

picture

PC REVUE 06/2009

 

Júnové číslo PC REVUE už čoskoro v predaji! Júnové PC REVUE prichádza opäť so zaujímavým obsahom. Každý si príde na svoje. Ukážeme vám ďalší zaujímavý crash test vysoko odolného notebooku Panasonic Touhgbook. Nezabudli sme ani na dovolenkárov, pre ktorých sme pripravili test HD kamier s ktorými si domov prinesú krásne spomienky na dovolenku. Či už cestujete na dovolenku, alebo nie, kdekoľvek na cestách vám bude užitočná navigácia. PC REVUE prináša veľký test, kde nájdete všetko o GPS navigácií.

V teste farebných atramentových multifunkcií vám poradíme, ako si vybrať to správne zariadenie pre vašu potrebu, ktoré bude slúžiť vám aj celej domácnosti. Vyberáte si kvalitný veľký monitor? Nie je to ľahká úloha. Preto sme otestovali desať modelov. Prezradíme vám na čo si dať pozor pri výbere správneho monitoru a podľa čoho sa orientovať.

Dostala sa nám do rúk slovenská lokalizovaná verzia Windows 7 RC a vďaka tomu vám môžeme zhodnotiť jej kvalitu a úplnosť.

Svetová pozícia Google ako vyhľadávača č. 1 je dnes neotrasiteľná. Mnoho našich čitateľov sa zaujíma o to, aký hardvér vlastne Google používa. Ak sa chcete dozvedieť pravdu, čítajte júnové vydanie PC REVUE.

Júnové vydanie PC REVUE prináša veľa ďalších zaujímavých tém. Určite stoja za prečítanie!


Júnové DVD REVUE je opäť naplnené až po okraj. Jeho tradičnou súčasťou sa stali naše videorecenzie. Tento mesiac je ich sedem. Spomedzi nich vyniká pokračovanie úspešného crash testu notebooku Panasonic Toughbook CF-30, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť. Upozorňujeme aj na 3D skener, ktorý sa dá zohnať za výhodnú cenu a naozaj ním pri troche snahy urobíte 3D obraz. Exkluzívne si pozrite aj predpremiéru noviniek od firmy MSI. Prinášame aj pohľad na to, ako Google prevádzkuje svoje servery. K niektorým videám sme pripravili aj fotogalérie vo vysokom rozlíšení.

Nezabudli sme ani na programy a užitočné aplikácie. Na júnovom DVD REVUE nájdete aj kvalitné riešenia na prácu s videom, zvukom a DVD. Spomeňme programy neoDVD Video 8LP alebo Video Spin 1.1 a ďalšie. Do pozornosti odporúčame aj program Map Creator, ktorý je určený na vytváranie grafických mapových podkladov. Vhod príde aj balík SP2 pre Microsoft Office 2007.

Nezabudli sme ani na chvíle oddychu a v spolupráci s portálom www.sector.sk sme pripravili výber zaujímavých demoverzií a úplných verzií hier. Ako špeciálny bonus sme tento mesiac pripravili film Hon na Gluma (The Hunt For Gollum), ktorý je voľným pokračovaním filmovej trilógie Pán prsteňov. Pre tento film sme v redakcii pripravili aj slovenské titulky. Nechýba ani softvér súvisiaci s článkami z aktuálneho DVD REVUE.

Pozrite sa spolu s nami, čo všetko vám prináša júnové vydanie PC REVUE :-)

Novinky
V júnových novinkách sa dozviete o počítači typu všetko v jednom s dotykovým displejom, pozrieme sa na výbavou, pomocou ktorej si urobíte poriadok na stole. Poradíme vám, ako si vybaviť modernú obývačku a predstavíme netradičnú skrinku pre počítač. Máme minikameru pre špiónov, bezdrôtové reproduktory i slúchadlá. Zoznámite sa so šikovnými multifunkčnými zariadeniami a predstavíme aj tašky takmer pre všetko. Uvidíte niekoľko netradičných GPS navigácií a sú tu aj najnovšie typy SD kariet.

Všetko o GPS navigácii
Navigátor GPS je častý darček, ktorý si ľudia kupujú na Vianoce. No dobre sa predáva aj tesne pred dovolenkovým obdobím. Práve preto sme pre vás pripravili tento mesiac kompletného sprievodcu, ktorý vás prevedie svetom navigátorov. Na to nadväzuje test šiestich navigátorov v cene od 209 eur. Zistíte, čím sa navigátory navzájom odlišujú, do čoho sa oplatí investovať a do čoho ešte nie, aká je doplnková výbava a mapové podklady. Najnovšie technológie vysvetlíme na obrázkoch, text sme koncipovali tak, aby mu porozumel každý.

Google zbavený tajomstiev
Svetová pozícia Google ako vyhľadávača č. 1 je dnes neotrasiteľná. Mnoho našich čitateľov sa zaujíma o to, aký hardvér vlastne Google používa. Dlhý čas sa vedelo, že Google si hardvér šije na mieru tak, aby vyhovoval jeho požiadavkám, ale zároveň bola jeho cena čo najnižšia. Dlho bolo pre verejnosť veľkou neznámou, z akých komponentov sa ich servery skladajú a v akom zložení sa používajú. My sme však závoj nad týmto tajomstvom odhalil a v tomto článku sa pozrieme na „vnútornosti“ tohto internetového gigantu. Zistíte, na akom hardvéri sa spracuje vaša požiadavka, kde a v akom prostredí sa tento hardvér nachádza. A nakoniec sa zamyslíme nad tým, ako bude Google postupovať v budúcnosti.

Crash test II – dnes neumieraj!
Náš prvý tohtoročný crash test vás zaujal. Vtedy sme testovali, čo všetko vydrží notebook Toshiba. Iste máte stále pred očami prechádzanie terénnym automobilom či zásah lyžicou bagra s následným požiarom batérie. Áno, boli to situácie, aké v reálnej praxi pravdepodobne nezažijete. Teraz sme na záťažové testy šli inak. Požičali sme si superodolný notebook Panasonic Toughbook CF-30 a testovanie nastavili tak, aby verne zodpovedalo tomu, čo udáva výrobca ako stupeň odolnosti. Samozrejme, spôsob testovania aj teraz najlepšie dokazuje naše video, ktoré nájdete na DVD REVUE, ale aj podrobná fotogaléria.

Windows 7 RC
Pripravovaný operačný systém Microsoft Windows 7 a s ním aj naše detailné testovanie od prvej dostupnej „pre-alfa“ verzie dosiahli významný míľnik – verziu release candidate, často označovanú ako RC, build 7100. K dispozícii sme mali aj slovenskú lokalizovanú verziu, mohli sme tak preveriť aj jej kvalitu a úplnosť. Pri inštalácii Windows 7 RC sú k dispozícii dve možnosti. Ak máte nainštalovaný operačný systém Vista s aktualizáciou SP 1, môžete vyskúšať inováciu operačného systému. Pre všetky staršie verzie Windows ani pre predchádzajúcu verziu Windows 7 Beta inovácia nie je k dispozícii a operačný systém treba nainštalovať úplne nanovo. Vyskúšali sme však prenos nastavení z Windows 7 Beta pomocou Windows Easy Transfer a testovanie prebehlo úspešne.

Farebné atramentové multifunkcie
V tomto porovnávacom teste sa budeme zaoberať farebnými atramentovými multifunkčnými zariadeniami. Povieme si, ktoré sa kedy hodí, koľko stojí, na čo si dávať pozor, a budeme sa venovať aj všeobecným odporúčaniam. V teste predstavujeme päť modelov značiek Brother, Canon, Epson, HP a Lexmark v cenovom rozsahu od 129 do 198 eur. Testovali sme ich pri tlači kancelárskeho dokumentu, ale i pri tlači fotografií. Hodnotili sme podľa dosiahnutej rýchlosti tlače, jej kvality, ceny a prevádzkových nákladov.

24-palcové LCD
V tomto teste predstavujeme modely s uhlopriečkou 24 palcov a predpokladáme, že používateľ bude na nich sledovať aj filmy. V tom prípade je vhodné, ak monitor disponuje možnosťou prepínania obrazových režimov. Technické parametre modelov určených do domácnosti sa v značnej miere prispôsobujú náročnosti zobrazovaného obsahu, a teda sa orientujú primárne na dynamický obraz. Pri výbere správneho modelu si používateľ musí všímať niekoľko parametrov, patrí medzi ne napríklad dynamický kontrast či latencia. V teste predstavujeme monitory od firiem Acer, ASUS, EIZO, Iiyama, LG, NEC a Samsung.

Videokamery pre dovolenkárov
Tento test je určený ľuďom, ktorí chcú zachytiť svoju dovolenku v pohybe. Chcú si teda kúpiť videokameru, ktorou sa však dá aj fotografovať. Orientovali sme sa na najnovšie kamery, ktoré natáčajú obraz v HD kvalite a zaznamenávajú ho na pamäťovú kartu alebo pevný disk. Všetky kamery sme skúšali pri rovnakých scénach vo dne i za šera. Práve za šera sa rozdiely medzi kamerami preukázali najviac. Opíšeme aj doplnkovú výbavu ku kamerám a na prehľadovú časť nadväzuje test deviatich kamier.

Audiostopa
V tejto časti nášho populárneho seriálu sa pozrieme na to, aké sú možnosti pri tvorbe kvalitného audia. Vypožičali sme si preto viacero mikrofónov a skúšali, čo sa s nimi dá dosiahnuť. Išlo o mikrofóny rôznych typov a vypožičali sme si aj súpravu na bezdrôtovú komunikáciu. Okrem toho sme testovali aj špecializované zariadenie na spracovanie zvuku spolu s profesionálnym softvérovým nástrojom. Na záver sme si ešte vyskúšali, ako sa dá strihať video pomocou programu Apple Final Cut Express 4, v ktorom sa pripravujú aj celovečerné filmy.

Júnové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 5. júna :-)

On-line verziu predchádzajúcich vydaní nájdete na stránke http://online.pcrevue.sk


  • Počet strán: 112
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2009
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.