ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 01/2010

picture

PC REVUE 01/2010

 

V januári sa všetci pozeráme do budúcnosti a preto sme sa tam pozreli aj my a v novoročnom čísle PC REVUE vám už tradične prinášame článok o víziách v IT v roku 2010 a ďalej. Sú tu spomínané trendy vývoja procesorov, grafických kariet, notebookov, inteligentných telefónov, monitorov, operačným systémom, robotom a pod. Zoznámime vás s históriou a budúcnosťou BitTorrentu, ukážeme vám ako sa dajú jednoducho upraviť videá a na čo si treba dávať pozor pri nákupe monitora. Predstavíme vám novú 32 nanometrovú technológiu, máme pre vás aj test domácich nettopov a 10 kancelárskych projektorov do 1000 EUR. Pokiaľ cestujete často do zahraničia a neviete sa vzdať internetu, povieme vám ako ho mať stále so sebou a pripojiť sa kedykoľvek keď potrebujete.

To je iba malá časť informácií, ktoré v novoročnom čísle nájdete. Stačí ho len otvoriť, pustiť sa do čítania a dozviete sa omnoho viac :-)


Novoročná nádielka softvérových riešení, videí, multimédií a súhrn všetkých vydaní magazínu PC REVUE z roka 2009 vás čaká na januárovom DVD REVUE. Medzi úplnými verziami programov nájdete kancelársky balík Ashampoo Office 2008, špeciálnu edíciu programu Lavasoft Ad-Aware Pro, ktorý je pre čitateľov PC REVUE dostupný až na 90 dní. Okrem toho vám prinášame aj úplnú verziu programu MAGIX Movie Edit Pro 11 Silver na domáci strih a spracovanie videa. Ak dlhšie používate svoj operačný systém, oceníte aj program TuneUp Utilities 2008, ktorý vám pomôže pri jeho optimalizácii. Ak potrebujete vytvárať rôzne grafické podklady, oceníte aj program Avery Wizard, ktorý je pre čitateľov PC REVUE takisto dostupný v úplnej verzii. Film SiCKO opisuje systém zdravotnej starostlivosti v USA a odkrýva málo viditeľné fakty. K tomuto filmu sme pripravili aj naše redakčné titulky.

Na DVD nájdete aj programy, o ktorých ste si mohli prečítať na stranách PC REVUE, detailne sme sa orientovali na aplikácie, ktoré využijete pri spracovaní a úprave videa. Pridali sme aj viacero aktuálnych verzií programov. K dispozícii sú demoverzie horúcich noviniek, ako je Avatar a Colin McRae: Dirt 2. Prinášame aj viacero bezpečnostných softvérových aplikácií: BitDefender Total Security 2010, Trend Micro Internet Security Pro, F-Secure Internet Security 2010 a F-Secure Online Backup. Na DVD REVUE takisto ponúkame štyri videorecenzie a videoreportáže, ako aj kompletný ročník PC REVUE 2009 vo formáte PDF.

Poďte si s nami prezrieť novoročné vydanie PC REVUE :-)

Novinky
V časti najnovších prírastkov produktov na slovenskom trhu sa terazu dozviete viac o taškách a batohoch špeciálne vyvinutých pre notebooky. Ďalej sa budeme venovať zariadeniam na čistenie monitorov, klávesníc, počítačov a notebookov, popíšeme najnovšie slúchadlá, rozbočovače USB a multimediálne prehrávače. Špeciálne sa venujeme chladeniu, pohodlnému prechodu od Microsoft Windows XP/Vista na Windows 7. Zoznámime vás s najnovšími SSD diskami, GPS prijímačmi a prehrávačmi.

Vízie vývoja na rok 2010 a ďalej
Už tradične v januárovom vydaní uvádzame článok, ktorý obsahuje naše úvahy o ďalšom vývoji v oblasti IT produktov na celý tento rok i ďalej. Tentoraz sa na tvorbe takéhoto typu článku podieľali všetci členovia redakcie, aby tak vyjadroval čo najpresnejšie odhady. Preberieme si vývoj v oblasti procesorov, grafických kariet, budeme sa venovať notebookom, inteligentným mobilným telefónom, multimediálnym prehrávačom, monitorom, bezpečnostným systémom, operačným systémom, robotike atď. Článok je doplnený množstvom obrázkov a nájdete k nemu aj video na DVD REVUE.

Štýlové riešenia all-in-one: 4× nettop do domácnosti
Máte doma či v kancelárii malý pracovný stôl a skrinka stolového počítača vám doslova prekáža? Lezú vám na nervy káble alebo by ste len chceli urobiť manželke radosť? Práve vám je určený stolový počítač typu all-in-one čiže nettop. Je to vskutku zaujímavé riešenie – v mierne hrubšom dotykovom displeji sa nachádza už integrovaná plnohodnotná hardvérová výbava (procesor, pevný disk, optická mechanika, rozhrania) a na jeho spustenie skutočne netreba viac ako jediný kábel. Stačí vziať napájací adaptér, vybaliť bezdrôtovú klávesnicu a myš a máte plnohodnotný domáci počítač bez toho, aby vás otravovala nejaká skrinka či zbytočné káble. A ak patríte do skupiny naozaj moderných ľudí, zabudnite aj na klávesnicu a myš a máte napr. 22-palcový počítač s integrovanou televíziou v kuchyni, ktorý poľahky ovládate dotykom prsta. Spoznajte spolu s nami čaro nettopov v prvom veľkom teste na Slovensku.

32 nanometrov: Miniaturizácia pokračuje
Intel opäť udáva tempo. Keď spočítame, že procesory Conroe, dnes známe ako prvé modely Core 2, uzreli svetlo sveta v roku 2006, ani sa nám to nezdá dávno. Keď si však uvedomíme, aký kus cesty prešla technológia CPU za tento relatívne krátky čas, pripadá to až neuveriteľné. Spoločnosť Intel totiž s uvedením Conroe zároveň zverejnila svoj plán dvojročného vývoja. Mimoriadne úspešná architektúra Nehalem v procesoroch Core i7 sa dočká svojho zmenšeného, úspornejšieho a do veľkej miery perspektívnejšieho vyhotovenia. Miniaturizujeme zo 45 nanometrov na 32. V tomto článku sa dozviete o novej rodine procesorov pod menom Westmere úplne všetko.

BitTorrent pod paľbou
Sťahovanie a zdieľanie rôznych súborov nie je vždy legálna cesta a dlhodobo ide o horúcu tému, ktorá spoľahlivo rozvíri diskusiu. Najrozšírenejším prostriedkom na túto činnosť sú siete P2P, ktoré aj napriek tomu, že v mnohých prípadoch neboli vytvorené na tento cieľ, poskytujú vďaka svojej technologickej podstate takmer ideálnu platformu. Suverénne najrozšírenejší systém P2P je BitTorrent. Objemy dát prenesených týmto protokolom sú v skutku gigantické, a hoci sa v rôznych lokalitách líšia, v celosvetovom rozsahu predstavujú približne tretinu dátového prenosu súčasného internetu. Aj keď fanúšikovia BitTorrentu ani zďaleka netvoria tretinu používateľov internetu, jednotlivé súbory sú skrátka také veľké (hry, filmy a iné súbory s veľkosťou mnohých GB), že prehovoria do celkových dát naozaj veľmi výrazne. Práve uplynulý rok bol v znamení „honu na trackery“, ktorý vyústil do množstva zaujímavých situácií. Aká je súčasná situácia BitTorrentu a jeho trackerov? Čo nás čaká na tomto poli v roku 2010?

Wi-Fi Direct: Bluetooth, tras sa!
Bezdrôtové pripojenie zariadení na mobilnú komunikáciu má za sebou už pomerne bohatú históriu – od prvých mobilných telefónov, ktoré podporovali komunikáciu cez infračervené rozhranie, k zariadeniam podporujúcim Bluetooth, Wi-Fi a ďalšie technológie. My vám predstavíme tieto technológie a ich aspekty a zároveň sa pozrieme, čo prinesie používanie novej technológie, označenej ako Wi-Fi Direct. V článku zistíte, ako sa bude využívať, aké sú požiadavky na jej použitie.

Zlepšite reálny svet!
S nástupom internetu si mnoho ľudí zvyklo na to, že informácie sú k dispozícii za okamih. Zdĺhavé listovanie v slovníku nahradilo bleskurýchle softvérové rozhranie, pátranie po informáciách v encyklopédiách so stovkami, ba až tisíckami stránok zastúpil internetový vyhľadávač v neporovnateľne kratšom čase. Pokiaľ dnes človek nerozumie slovnej skratke, technológii či niečomu inému, internet vie byť zázračným pomocníkom. Čas, ktorý uplynie od zadania požiadavky na jednoduchú informáciu až po jej získanie, je v súčasnosti rovný niekoľkým sekundám, pričom v minulosti by ste listovaním v knihách a návštevou knižnice stratili niekoľko minút či dokonca hodín. Čo by ste však povedali na to, keby táto bleskurýchla cesta k informáciám nebola viazaná iba na prácu s počítačom, ale bola by dostupná priamo v reáli?

Ako na internet na zahraničnej ceste
Žijeme v internetovej dobe, internet je všade a zadarmo alebo akokoľvek inak, len nie jednoducho. Rôzne informácie o tom, ako ľahko sa pripojíte na internet na Slovensku i v zahraničí, vystrieda často sklamanie. Niežeby v cudzine internet nebol k dispozícii, no jeho kvalita či cenová dostupnosť nezodpovedá našim požiadavkám. V tomto článku sa preto pozrieme na úskalia, na ktoré môžete naraziť pri snahe pripojiť sa na internet na cestách.

Vytvorte si úžasné videá jednoducho
Keď sa dnes spomenie možnosť komunikácie s využitím počítača a prenosom obrazu a hlasu cez internet, najčastejšie vám asi napadne Skype. Áno, je to nástroj zadarmo, veľmi populárny a často sa využíva na riešenie pracovnej i osobnej komunikácie. Má však niekoľko nevýhod, najväčšie z nich sú malá bezpečnosť prenášaných údajov a niekedy až privysoká internetová prevádzka, ktorá vznikne na vašom počítači po inštalácii klienta pre tento program. Navyše aj kvalita prenášaného obrazu a zvuku je v niektorých prípadoch nízka. Na bežnú komunikáciu medzi priateľmi je to vyhovujúce, ale v pracovnom nasadení sa začína črtať nové riešenie. Prichádza s ním spoločnosť HP a produkt má označenie SkyRoom.

6× kancelársky projektor do 1000 eur
Prezentácie sa stávajú dnes už každodennou súčasťou nášho pracovného života. Máte malú kanceláriu či veľkú firmu, no stále nevlastníte projektor? Obávate sa, že zaň utratíte ťažké peniaze a prakticky z toho nebudete mať úžitok? Nemusíte sa báť, pripravili sme pre vás test kancelárskych projektorov s cenovým stropom 1000 eur, no ceny najlacnejších modelov sa začínajú už pri polovičnej sume. Ak chcete zaujať klientov alebo štýlovo odprezentovať svpje výsledky a neviete, ako na to, tu ste na správnom mieste. Pozrieme sa spolu na osem rôznych prezentačných nástrojov, ktoré zahŕňajú celé spektrum aktuálne dostupných modelov – od tzv. short-throw modelu (prezentácia z krátkej vzdialenosti) cez sieťový projektor až po prístroj so špičkovou kvalitou obrazu či výbornou svietivosťou.

Na nový rok nový notebook
Prvý mesiac roka nie je obdobie, keď by sa výrobcovia predháňali v predstavovaní noviniek, o to viac nás teší, že vám môžeme ponúknuť päť veľmi zaujímavých kúskov. Tri sú z kategórie mininotebookov a dva z kategórie „nadupaných“ multimediálnych krásavcov s optickými mechanikami Blu-ray. Začneme modelom Acer Ferrari One 200, štýlovým a najvýkonnejším netbookom súčasnosti. Prejdeme na prvý 16-palcový notebook z dielne firmy ASUS so štvorjadrovým procesorom Intel Core i7. Reč je o modeli M60J. Následne sa vrátime k dvom mininotebookom. HP Mini 110 je skôr dizajnový kúsok, druhý nás zaujal najmä svojím integrovaným 3G modulom – ide o Lenovo IdeaPad S10-2. Na záver je tu multimediálny notebook z dielne Sony, pričom táto značka si v posledných mesiacoch otvára cestu k slovenským používateľom vo veľkom štýle.

Kancelársky balík zadarmo, optimalizácia Windows 7, ochrana systému na 90 dní
V tomto výbere opäť ponúkame programy rôzneho zamerania, takže každý používateľ si nájde ten svoj. Ak hľadáte prepracovaný kancelársky balík na svoj netbook alebo jednoducho taký, ktorý môžete nosiť všade so sebou na „fleške“, je tu Ashampoo Office 2008. Pre používateľov s pocitom, že ich systém čoskoro vypovie službu a je neustále zadýchaný, tu máme najnovšiu verziu TuneUp Utilities 2010 s určením už aj pre Microsoft Windows 7. Ak používate starší operačný systém, oceníte úplnú verziu s označením 2008. Takisto upozorňujeme na najnovšiu verziu programu WinZip 14.0 a odporúčame prechod na ňu, ak používate niektorú staršiu. Zlepšila sa kompatibilita s najnovším operačným systémom Microsoft Windows a pribudli nové funkcie. Verzia 12 okrem iného neumožňovala úplnú integráciu do nového Prieskumníka.

Vyberáme pre hráčov
Aj v tomto čísle vám prinášame recenzie najnovších hier, ktoré náš herný vyskúšal za vás. Nájdete tu recenzie hier: Call of Duty: Modern Warfare 2; Star Wars: Force Unleashed; Dragon Age: Origins; Borderlands.

Januárové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 5. januára :-)

  • Počet strán: 112
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2010
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.