ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 04/2010

picture

PC REVUE 04/2010

 

V aprílovom vydaní PC REVUE vám prinášame veľkolepú reportáž z tohtoročnej výstavy CeBIT. Nájdete tu veľa zaujímavostí a noviniek z rôznych kútov sveta a na DVD REVUE až 40 minútovú videoreportáž z výstavy. Kto z vás by nepoznal svetoznámy Skype. Ako sa pracuje v Skype v Tallinne sa pozrieme v exkluzívnej reportáži.
Opäť prichádzame s nadupaným crash testom no tentokrát dáme zabrať fotoaparátu značky Casio. Pozrieme sa čo všetko vydrží a verte, máte sa na čo tešiť.
Ukážeme vám aj ako funguje satelitná televízia Magio a porovnáme dva prehliadače Bing vs. Google od dvoch veľkých hráčov na trhu.
Predstavíme notebooky s viac ako 17-palcovým displejom a otestujeme atramentové multifunkčné tlačiarne.
Aprílové vydanie PC REVUE je nabité informáciami ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti!


Aprílové DVD REVUE je plné aktuálnych videorecenzií a videoreportáží. Medzi tohtomesačnými videami z produkcie PC REVUE nájdete predovšetkým takmer 40-minútovú videoreportáž z výstavy CeBit 2010. Spolu s nami zažijete atmosféru tejto najväčšej počítačovej výstavy na svete, zavítate do stánkov najdôležitejších vystavovateľov a dostanete sa na tlačové konferencie. Medzi ďalšími videami nájdete obľúbený crash test fotoaparátu, predstavenie nového monitora NEC i podrobný videonávod na inštaláciu satelitného systému Magio. Ďalej sa pozrieme na predstavenie 3D televízorov od spoločnosti Samsung, cez komunikačný systém Skype navštívime centrálu tejto firmy v estónskom Tallinne. Prinášame aj vzdelávacie videá, tentoraz je to porovnanie tried notebookov a diskusia o tom, prečo prejsť z Windows XP na operačný systém Windows 7. Zavítame aj na prezentáciu firmy Philips a v predpremiére sa len v PC REVUE dozviete o najnovšom mininotebooku HP Vivienne Tam.

Prinášame aj kopec programov. Medzi úplnými verziami nájdete Advanced PDF Password Recovery 5.03 na jednoduché dešifrovanie zakódovaných dokumentov PDF. Ďalší program v úplnej verzii je správca obrázkov Ashampoo Photo Commander 7, ktorý ponúka množstvo funkcií na jednoduchú správu a administráciu fotografií a obrázkov. Z oblasti grafických aplikácií vám prinášame aj niekoľko softvérových riešení, ktoré vám umožnia pohodlnú editáciu obrázkov. Tradičný obsah dopĺňa verzia MOBILEdit a PC REVUE edícia bezpečnostného riešenia od firmy ESET.

Pozrite sa spolu s nami, čo všetko vám prináša aprílové vydanie PC REVUE :-)

Novinky
V novinkách sme sa tentoraz venovali počítačovým skrinkám pre náročnejších používateľov, ďalej sme otestovali niekoľko tlačiarní a multifunkčných zariadení ako i USB kľúčov. Nezabudli sme na najnovšie modely MP3 prehrávačov, chladiče ako i doplnky pre hernú konzolu Wii. Špecialitou je elektronická cigareta na odnaučenie sa fajčenia ako i nový rad projektorov.

CeBit 2010 Hannover
Na svetovo najväčšej počítačovej výstave CeBit vystavovalo 4157 firiem zo 68 krajín, priemerná denná návštevnosť oproti minulému roku bola vyššia o 3 % hlavne vďaka návštevníkom z Ázie. Aj Slovensko tu malo svoje zastúpenie, najväčšie stánky z našej krajiny mali ESET, firma pôsobiaca v oblasti počítačovej bezpečnosti, a svetový producent 3D navigácií Sygic. Naša redakcia nemohla chýbať a prešli sme CeBit naozaj detailne. Okrem textovej reportáže sme pripravili 40 minútovú videorecenziu, ktorú nájdete na DVD REVUE. Uvidíte najnovšiu ponuku spoločnosti Intel, ASUS, MSI, NVIDIA ale aj Fortron, Enermax, Thermaltake, MIO a ostatných. Kľúčovou témou bolo na tohtoročnom CeBite 3D, tentoraz to však bolo 3D na displejoch monitorov alebo notebookov. Aj v tomto prípade treba na sledovanie obrazu mať nasadené okuliare, ale zatiaľ všetci výrobcovia v tejto oblasti aktuálne využívajú technológiu od firmy NVIDIA.

Ako sa žije a pracuje v Skype?
Pred pár rokmi sme navštívili zastúpenie Skypu v Prahe. Teraz sme sa spojili s centrálou v Tallinne a spýtali sme sa na súčasnosť a budúcnosť tohto veľmi populárneho produktu. Na naše otázky odpovedali Sten Tamkivi, ktorý pracuje ako Consumer General Manager, a manažérka pre ľudské zdroje Leelia Rohumaa. Rozhovor sme realizovali cez systém Skype, prostredníctvom videokonferencie sme sa pozreli aj do priestorov kancelárie v Tallinne.

Crash test - fotoaparát Casio EX-G1
Po tom, ako sme minulý mesiac podrobili náročnému crash testu mobilný telefón Sonim, sme tentoraz zamierili po prvýkrát do oblasti fotoaparátov. Fotoaparát si ľudia berú so sebou všade – na dovolenku, turistický výstup alebo k vode. A aj nám sa stalo, že občas jednoducho prístroj spadne a často sa i poškodí. Ak pri tom prídete aj o nafotené zábery, je to veľká škoda. Fotoaparát EX-G1 od firmy Casio je iný. Je inšpirovaný radom G-SHOCK náramkových hodín a neskôr mobilného telefónu tejto značky a navrhnutý je tak, aby dobre poslúžil horolezcom, ale aj pri rekreačnom potápaní, raftovaní či iných extrémnych športoch. Odoláva nárazom, chladu, prenikaniu nečistôt, ale i vode. Ako ste už určite zistili, v redakcii PC REVUE býva zvykom, že si všetko poriadne vyskúšame, my nepreberáme slepo informácie z tlačových správ. Ani tentoraz to nebolo inak, samostatné video nájdete na DVD REVUE.

Digitálna satelitná televízia Magio
Satelitná televízia Magio Sat je v ponuke zhruba od februára a satelitné „taniere“ s týmto logom sa začínajú objavovať na domoch a balkónoch bytov. Na zriadenie tejto služby je dostupný tzv. samoinštalačný balíček, keď všetko dostanete v papierovej škatuli a sami si anténu poskladáte i nasmerujete na správne miesto. Použitý typ prijímača umožňuje využiť aj služby internetu. Ak si kúpite prijímač so zabudovaným pevným diskom, sú k dispozícii pomerne moderné technológie v oblasti satelitného vysielania, napr. zastavenie aktuálneho vysielania alebo nahrávanie iného programu, ako práve sledujete. My sme testovali takýto samoinštalačný balíček. Z jeho inštalácie a používania sme pripravili video a pozreli sme sa detailne na to, čo všetko táto televízia ponúka. Keďže sme na testovacom mieste dovtedy používali satelitnú televíziu DIGI TV, mohli sme ich vlastnosti priamo porovnať.

Bing vs. Google. Ktorý je lepší?
Internetové vyhľadávače tvoria neoddeliteľnú súčasť webového obsahu. Mnoho ľudí by si bez nich už nevedelo predstaviť svoj život a bez nich by internet nemohol dosiahnuť takú popularitu a vysokú použiteľnosť ako dnes. Najsilnejšiu pozíciu má v tomto odvetví v súčasnosti vyhľadávač Google. Ten po svojom spustení začal vďaka kvalite svojich vyhľadávacích algoritmov postupne unikať vtedajšej konkurencii a v priebehu niekoľkých rokov sa stal dominantným hráčom na trhu. Jeho penetrácia medzi používateľmi stúpla natoľko, že slovo „vygoogliť“ sa stalo synonymom pre hľadanie na internete. Z triezveho pohľadu na túto situáciu je jasné, že každý, kto ho bude chcieť z jeho pomyselného trónu zosadiť alebo sa mu bude chcieť aspoň priblížiť, bude musieť vyvinúť extrémnu dávku úsilia a inovácií. Najnovším vyzývateľom je spoločnosť Microsoft, ktorá vtiahla do boja so svojím inovovaným vyhľadávačom so zvučným názvom Bing. Táto služba už onedlho oslávi prvý rok svojej prevádzky, a preto nastal čas pozrieť sa na to, či sa jej doposiaľ darí cieľ plniť.

Notebooky s viac ako 17-palcovým displejom
Notebook nie je len na prácu, cestovanie, vybavovanie kancelárskych povinností či firemných e-mailov. Notebook môže a chce byť aj miestom zábavy, oddychu, pohody. A práve na tento účel sa viac ako dobre hodia 17 a viacpalcové modely, ktoré svojou veľkou zobrazovacou jednotkou dávajú výborné predpoklady práve na užívanie si filmových zážitkov či už v pohodlí domova, na chate, alebo na dovolenke. Dodávateľov sme v teste prakticky nijako neobmedzovali – naša jediná požiadavka bola, aby išlo o notebooky s veľkosťou displeja 17 a viac palcov. Na veľkom displeji s vysokým rozlíšením sa výborne pracuje, môžete mať otvorených viacero okien súčasne, jediný problém môžu spôsobovať práve rozmery a hmotnosť notebooku. Každopádne si vieme 17-palcový notebook predstaviť ako plnohodnotnú náhradu domáceho stolového a zároveň kancelárskeho počítača, pretože poskytuje dostatočný výkon aj na náročnú prácu. Taký 18,4-palcový model s integrovaným televíznym tunerom DVB-T je výborný v menšom byte či obývačke, kde môže zároveň slúžiť aj ako náhrada televízora. Chcete vedieť napríklad, aký zážitok je užívať si film na chate na 18,4-palcovom notebooku s diaľkovým ovládačom v ruke? My vám to ukážeme.

Test atramentových MFP
Tento test je zameraný na zariadenia, ktoré spĺňajú hlavnú požiadavku – byť pomocníkmi v malej až stredne veľkej kancelárii. Prítomnosť faxu berieme ako nevyhnutnosť a všetky štyri testované MFP majú aj konektivitu cez Wi-Fi. Možnosti testovaných zariadení sú v mnohých smeroch vyrovnané, ale líšia sa detailmi. Keďže ide o kancelárske zariadenia, sú viac orientované na prácu s dokumentmi ako grafikou. To však neznamená, že by nezvládli vo veľmi dobrej kvalite vytlačiť fotografiu. Vzhľadom na prítomnosť automatického podávača sú vhodné ako kopírky alebo zariadenia na digitalizáciu dokumentov.

Nakupovanie v zahraničí
V dnešnej dobe je stále badateľný rozdiel medzi cenami a dostupnosťou tovaru v jednotlivých štátoch. No zároveň sa postupne zjednodušuje aj možnosť nakupovania v zahraničí. Existujú dva spôsoby, ako získať takýto tovar. Prvý z nich je návšteva „kamenného“ obchodu, či už priamo (osobne), alebo nepriamo (prostredníctvom inej osoby). Pohodlnejšia možnosť je využiť služby internetu a tovar si objednať. Celý nákup by sa dal rozdeliť do viacerých krokov. Prvý z nich je výber štátu, z ktorého chcete tovar získať. Nasleduje zvolenie obchodu, v ktorom budete nakupovať, jeho overenie, výber tovaru, určenie spôsobu platby a doručenia a na záver už len potvrdenie objednávky a čakanie na dodávku. No s týmto procesom môže byť spojené veľké množstvo problémov. Tovar vám môže prísť rozbitý alebo poškodený, reklamácia sa môže zdať príliš náročná a zdĺhavá, prípadne sa vyskytnú problémy pri platbe. V našom článku vás upozorníme na riziká, ktoré môžu pri nakupovaní cez internet vzniknúť.

Aprílové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete v stánkoch a v hypermarketoch už 3. apríla :-)

  • Počet strán: 112
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2010
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.