ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 9/2010

picture

PC REVUE 9/2010

 

Najnovšie vydanie PC REVUE vám prináša opäť celú kopu zaujímavých tém. Myslíte si že sci-fi filmy sa nezakladajú na realite? O opaku vás presvedčí náš článok v ktorom vám opíšeme ako biometria urobila skok za posledné desaťročie a jej súčasnú implementáciu do informačných technológií. Pretože vojna na poli grafických kariet nikdy neutícha pripravili sme pre vás megatest grafických kariet, v ktorom sme otestovali tucet kariet a zostavili podrobný prehľad tých najlepších. Ako to presne dopadlo sa dozviete v novom vydaní. V minulom čísle PC Revue sme vám priniesli článok o 3D kamerách, tentoraz sme si pre vás prichystali prehľad 3D televízorov, ktoré sa v dohľadnej dobe objavia aj na slovenskom trhu a budú dostupné pre bežného spotrebiteľa. Keďže sa blíži koniec prázdnin a z notebookov sa čoraz častejšie stáva školská pomôcka prichystali sme pre našich čitateľov test 16x Notebook „Back to school“, ktorý vám pomôže vybrať ten správny notebook pre študenta. Takisto vám odhalíme tajomstvo fotenia produktov v prírode, aby ste pomocou nášho návodu odfotili najkvalitnejšie fotky, ktoré vám budú aj vaši priatelia závidieť.


Aj do septembrového vydania PC REVUE sme pripravili viac ako hodinu redakčných videí. Videá sú tematicky zamerané v súlade so septembrovým vydaním nášho magazínu, uvidíte prelomový notebook ASUS NX90, all-in-one počítač Apple iMac 27", vreckový tablet Dell Streak, nový princíp tlače bez inštalácie ovládačov pri HP ePrint a máme aj lahôdku v podobe predstavenia automobilu BMW X6 ActiveHybrid. Vo fotogalériách tentoraz nájdete ilustračné zábery k testu fotoaparátov a automobilu, ktorým sa zbierajú dáta pre Google Street View.
Z úplných verzií sme pre vás pripravili program Autoškola 2010, ktorý je tentoraz napísaný v jazyku Java, a preto sa dá spustiť na operačnom systéme Linux, ale i Windows. Ďalší program v úplnej verzii je Classic Start Menu, ktorým upravíte štartovaciu ponuku operačného systému Microsoft Windows podľa svojich predstáv. Upozorňujeme aj na program East-Tec Eraser 2010, ktorým jednoducho a plánovane vymažete dáta na pamäťovom médiu tak, aby sa nedali nijako zrekonštruovať. Paragon Go Virtual je program na to, ako si vyskúšať prácu pri dnes takej populárnej virtualizácii, a to bez zdĺhavej inštalácie. Aj CNET TechTracker uvádzame v aktuálnej verzii, ide o nástroj na to, aby ste si zaistili vždy aktuálne verzie programov na vašom počítači. Nezabudnite ani na ďalšie programy v úplnej verzii – ESET Smart Security i NOD32 Antivirus pre 32- i 64-bitovú edíciu s platnosťou do 15. 10. 2010. To samozrejme nie je všetko, oveľa viac nájdete v novom vydaní magazínu PC Revue.

Pozrite sa spolu s nami, čo všetko prináša septembrové vydanie PC REVUE :-)


Novinky
V tohtomesačných novinkách sme sa venovali multimediálnym a DVD prehrávačom, externým diskom a USB kľúčom, tlačiarňam, kamerám alebo mobilným zariadeniam. Pozrieme sa tiež na hudobný telefón, solárnu nabíjačku a pridali sme aj špeciality, notebook s prémiovým ozvučením a novinku z dielne spoločnosti DELL.

Telo ako dokaz
Dávno sú preč časy, keď jedinou ochranou vašich dát a súkromia bolo heslo. Rovnako sú už za nami časy, keď postavy v sci-fi filmoch otvárali vstupy do laboratória priložením prsta na skener či za pomoci skenu očnej sietnice. Biometria nie je žiadne sci-fi, ale dnes už reálne použiteľná technológia, ktorá môže uľahčiť náš každodenný život. Akými rôznymi spôsobmi sa dá naše telo použiť ako dôkaz? Poďte to zistiť spolu s nami.

Tajomstvo fotenia produktov
Ako sme si už aj v minulosti ukázali, základom dobrej fotografie je okrem kvalitného fotoaparátu hlavne dostatok svetla a stabilné umiestnenie fotoaparátu. Ak sú tieto dve podmienky splnené, vo väčšine prípadov urobíte kvalitnú fotografiu. Ako ale zaistiť dostatok svetla v prípade fotenia v teréne, kde nemáte ani svetlá a ani elektrickú sieť? Dozviete sa v našom článku.

DVB-T v praxi
S digitálnou televíziou prichádza aj digitálna kvalita. Prechod z analógového vysielania na digitálne televízne vysielanie je jednou z priorít v rámci Európskej únie a preto aj v tomto roku je naplánované celkové ukončenie analógového televízneho vysielanie na území Slovenska. To, čo nás bude v rámci tohto článku najviac zaujímať, sú externé televízne tunery v podobe USB kľúča, ktorý si pohodlne zasuniete napr. do notebooku a vychutnáte si možnosti digitálnej televízie napr. aj v parku.

Tlačíme fotografie z dovolenky
Mnohí z našich čitateľov po dovolenke riešia otázku tlače fotografií. Je výhodnejšie tlačiť fotografie doma alebo ich odovzdať do fotozberne? Práve týmito otázkami sme sa zaoberali. V našom prehľade nájdete návod, ako si vytlačiť fotografie na vlastnej tlačiarni, ale takisto podrobný prehľad rôznych možností tlače fotiek vo fotozberni.

Megatest grafických kariet
Patríte medzi vášnivých hráčov počítačových hier a rozmýšľate nad kúpou nového miláčika. Chcete rýchlu ale zároveň tichú kartu? V našom článku sme podrobili 12 grafických kariet zaťažkávajúcim testom a poradíme vám ako si správne zvoliť tú pravú. V článku nájdete jednotlivé popisy kariet spolu s ich detailmi hlučnosti, spotreby a výkonu.

16× notebook „Back to schol“
September je čas návratu do škôl, či už základných, stredných, alebo vysokých. Prečo však neprísť do školy vyzbrojený školskou pomôckou, ktorá vám pomôže pri štúdiu a zároveň môže byť vaším spoločníkom aj počas dlhých večerov či pri práci? A dnes už počítače, a najmä notebooky, patria k neodmysliteľnej súčasti vzdelávacieho procesu. Ak bolo v minulosti možné vidieť iba pár vysokoškolských študentov sediacich s notebookom v laviciach, dnes už má azda každý študent takýto svoj pracovný nástroj a čoraz viac sa presadzuje používanie notebookov ako vzdelávacích pomôcok aj na nižších stupňoch škôl. Preto sme si dali za úlohu nájsť čo najlepšie notebooky vhodné pre študentov – stanovili sme cenový strop 1000 eur s DPH.

3D TV na Slovensku
O 3D obraze sme písali už veľakrát. V predošlom vydaní sme si predstavili kameru od firmy Panasonic pre bežných spotrebiteľov, ktorou si môžete natočiť dovolenku v 3D kvalite. Pomaly, ale isto nastupujú na náš trh aj 3D televízory. Preto sa v našom aktuálnom čísle venujeme novým modelom, ktoré sa na slovenský trh iba chystajú vstúpiť. Napokon vám prestavíme aj riešenia na 3D zvuk.

Vyberte si správny fotoaparát
V tomto článku sa pozrieme na štyri fotoaparáty, ktoré predstavujú novinky na našom trhu. Zamerali sme sa aj na tzv. outdoorové modely, ktoré majú vysokú odolnosť proti škodlivým vplyvom okolitého prostredia, a teda ich môžete pokojne používať napr. aj v daždi. Ďalej sme si všimli modely, ktoré prinášajú radikálnu zmenu do tejto oblasti. Všetky fotoaparáty sme vyskúšali a v článku prinášame naše konkrétne skúsenosti. Ponúkame v ňom prehľad aktuálnych trendov, nie je to teda porovnávací test rovnakej skupiny fotoaparátov. Prehľad ich vybraných technických parametrov nájdete v tabuľke, príklady fotografií zase na DVD REVUE.

Office Professional 2010
Presne pred rokom sme v PC REVUE uviedli prvú recenziu beta verzie kancelárskeho balíka Office 2010. Už dávnejšie existuje finálna verzia a znova ako prví predstavujeme slovenskú jazykovú verziu tohto balíka. V tomto článku upozorníme na najdôležitejšie dôvody, prečo prejsť na najnovšiu verziu. Medzi najvýznamnejšie aplikácie z testovaného balíka patria Word, Excel, Outlook a PowerPoint. Práve tým sa budeme v tomto článku venovať. No sú tu aj ďalšie aplikácie, ako Access, InfoPath, OneNote, Publisher a SharePoint Workspaces.

Bezpečnosť a Cloud
V tomto teste nástrojov orientovaných na bezpečnosť sme sa sústredili na programy nového typu. Prioritne predstavujeme verzie programov využívajúcich kolektívnu inteligenciu na princípe cloud computingu a prinášame pohľad na ich možnosti.

Miniaplikácie pre Microsoft Windows 7
Miniaplikácie pre operačné systémy Vista a Windows 7 sú už neoddeliteľnou súčasťou OS od Microsoftu. Môžete ich využiť ako každodenných pomocníkov, technickú pomoc alebo si môžete nainštalovať miniaplikácie len tak na zábavu. Napokon v najnovšej verzii Windows 7 sú aj dostatočne prispôsobivé vďaka ich umiestneniu na ploche kdekoľvek, kde vám to vyhovuje. V tomto článku o miniaplikáciách vám predstavíme nové možnosti bočného panela v operačnom systéme Windows 7, navštívime lokalitu Windows.com, kde si môžete vybrať z viac ako 8900 miniaplikácií, oboznámime vás so slovenskými lokalizáciami miniaplikácií, pozrieme sa na základný inštalačný balíček.

Septembrové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete v stánkoch a v hypermarketoch už 3. septembra :-)

  • Počet strán: 112
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2010
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.