ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 10/2010

picture

PC REVUE 10/2010

 

Hoci počasie vonku nie je najpríjemnejšie, prichádzame k vám s novým vydaním PC REVUE, ktoré vám spríjemní dlhé daždivé chvíle.
V tomto vydaní sa pozrieme na výstavu IFA. Tá je podľa veľkosti výstavnej plochy najväčšia svetová výstava a v poslednom období sa koná pravidelne každý rok. Na výstave sme strávili štyri dni a prešli sme ju kompletne krížom-krážom. Prinášame vám exkluzívnu reportáž.
Povieme vám aj o budúcnosti televízneho vysielania. Aby sme našim čitateľom autenticky priblížili, ako sa televízny signál dostane až k nim, navštívili sme spoločnosť Towercom, ktorá zabezpečuje vysielanie DVB-T. Zoznámime vás s bratislavským Kamzíkom.
Redakcia PC REVUE často vyhotovuje reportáže z miest, na ktoré hocikto nemá prístup. A investujeme prostriedky i čas do týchto návštev aj mimo Slovenska. Tento mesiac sme sa dostali do centrálneho servisného strediska firmy ASUS v Ostrave. Výnimočnú reportáž nájdete v tomto čísle.
Nezabudli sme ani na fanúšikov počítačových hier a výkonnej grafiky. Veľký test grafických kariet nájdete v tomto čísle. Prinášame však kopec ďalších zaujímavých tém. Testy inteligentných telefónov, kancelárskych MFP, či superodolných notebookov. S nami sa celú jeseň nebudete nudiť!


Aj do októbrového vydania PC REVUE sme pripravili poriadnu dávku redakčných videí. Medzi nimi je určite najobsiahlejšia videoreportáž z výstavy IFA.
Zo zaujímavých verzií sme pre vás pripravili balík Microsoft Office 2010 Professional v slovenskej verzii. Tento treba registrovať na stránke výrobcu podľa jeho pokynov. Ďalej nasleduje exkluzívna testovacia verzia programov Kerio Connect a Kerio Control. Nasledujú programy v úplnej verzii.
1-abc.net Backup je jednoduchý nástroj na zálohovanie dát a pomocou Plato Portrait Maker urobíme veľmi jednoducho elektronické pohľadnice s peknými rámčekami. DVDFab 8 v špeciálnej PC REVUE edícii je šikovný nástroj na konverziu multimediálnych súborov. Nezabudnite ani na ďalšie programy v úplnej verzii – ESET Smart Security i NOD32 Antivirus pre 32- i 64-bitobú edíciu s platnosťou do 15. 11. 2010 a pridali sme aj Kaspersky Anti-Virus 2011. Ďalší program v úplnej verzii je MOBILEdit! 4.2. Pre staršie počítače je určená linuxová distribúcia Salix.

Pozrite sa spolu s nami, čo všetko vám prináša októbrové vydanie PC REVUE :-)


Novinky
V októbrových novinkách sme sa zamerali na fotoaparáty, HD i piko-projektor, externé disky pre USB 3.0, navigácie, multifunkčné zariadenia a netradičné myši. Pridali sme aj skenery, domáce kiná a audio výbavu.


Reportáž: IFA 2010, Od Einsteina po Google
Na výstave IFA sme prežili štyri dni a prešli sme ju kompletne. Zároveň sme sa zúčastnili na všetkých tlačových konferenciách, ktoré sa týkali IT a spracovania obrazu. Z našej reportáže sa dozviete, čo nás v tejto oblasti čaká na jesennom trhu. Nakrútili sme aj 50-minútové video, ktoré nájdete na DVD REVUE. Článok sme doplnili aj výberom najzaujímavejších produktov z výstavy. Ak ste na tejto výstave neboli, naša reportáž vám pobyt vynahradí.

Ako sa vysiela signál DVB-T?
V predošlom vydaní sme sa venovali DVB-T vysielaniu a článok vás zaujal. Preto sme naň hneď nadviazali a navštívili sme prevádzkovateľa digitálneho vysielania. Opäť sme nakrútili aj videorecenziu priamo vo vysielacej veži na Kamzíku a aj na fotografiách v tomto článku zistíte, ako to tam vyzerá. Vežu sme prešli pre vás odspodku až navrch, pozreli sme sa aj na analógové vysielače a takisto satelitné spojenie.

Nahliadnite do útrob HDD a SSD
V predchádzajúcich dvoch častiach sme sa veľmi podrobne venovali zloženiu a jednotlivým súčiastkam základnej dosky a grafickej karty. Vysvetlili sme si nielen ako fungujú, ale aj z akého materiálu sú vyrobené a čo všetko musia obsahovať, aby vlastne fungovali. V tejto časti sa pozrieme podrobne na komponent, ktorý vo svojich útrobách nesie vaše dáta. Podobne ako ostatné komponenty, aj pevné disky prešli dlhým vývojom, pričom ich kapacity z pár jednotiek megabajtov narástli až do podoby dnešných terabajtových gigantov. Ak chcete vedieť, z čoho všetkého sa vlastne skladá a čo ovplyvňuje jeho výkon, ste na správnom mieste.

Ako sa servisujú notebooky?
Dnes je už taká doba, že svetové firmy si zriadia servisné stredisko v jednej krajine v Európe a v ňom realizujú servis vybraných produktov. My sme už niektoré strediská navštívili, teraz sme sa pozreli na servisné stredisko pre notebooky značky ASUS v Ostrave. Neľutovali sme čas a budovu servisu sme prešli kompletne. Hoci fotografovanie bolo zo strany prevádzkovateľa obmedzené, podarilo sa nám sprostredkovať atmosféru v servise od príchodu súčiastok cez diagnostiku poruchy, jej opravu až po expedovanie notebooku ku koncovému zákazníkovi. Ďalšie fotky nájdete vo fotogalérii na DVD REVUE.

Najnovšie grafické karty
V teste grafických kariet sa tentoraz zblízka pozrieme na aktuálny grafický hit GeForce GTX 460, ktorý sa na trhu objavuje v rôznych variáciách, líšiacich sa nielen chladením či napájaním, ale i parametrami, ako je pamäť či šírka zbernice. NVIDIA však pripravila aj ďalšiu zaujímavú novinku GeForce GTS 450, cenovo ešte dostupnejšiu kartu. Nezabúdame ani na konkurenciu, a preto v strednej cenovej triede hľadáme najvýhodnejšie modely. A konečne vyšla aj predlho očakávaná Mafia II. S ktorou z týchto kariet si ju budete môcť užiť naplno? To všetko sa dozviete v našom článku.

Superodolné notebooky
Ročne dôjde k poškodeniu viac ako desaťtisíc notebookov. Hlavne ak notebook nosíte so sebou všade, cestujete s ním alebo ho používate v drsnom prostredí, je pre vás nevyhnutné, aby ste sa naň mohli spoľahnúť. Tento mesiac sme sa zamerali na superodolné modely, ktoré pokojne odolajú pádom, poliatiu kávou alebo úderom o stenu. Osobitne sa hodia do priemyslu, stavebníctva, na meranie, do zdravotníctva či lesníctva, samozrejme, aj pre armádu a políciu. Vyberali sme len také, ktoré sa dajú bežne kúpiť na slovenskom trhu za dostupnú cenu. Dovedna teda máme v teste 5 superodolných notebookov, z ktorých si môžete dobre vybrať.

Test kancelárskych MFP
V tomto teste sme sa pozreli na zariadenia, ktoré sú určené predovšetkým na kancelárske použitie. Umožňujú farebnú tlače, kopírovanie a skenovanie, poradia si aj s pamäťovými kartami a priamym prepojením fotoaparátu. Predpokladá sa u nich napr. pripojenie Wi-Fi, obsahujú automatický podávač originálov, ponúkajú vysokú rýchlosť práce a možnosť tlačiť relatívne veľký objem dokumentov. Predstavujeme štyri zariadenia a k tomuto testu sme opäť pripravili video, kde uvidíte možnosti práce vybraných zariadení.

Inteligentné telefóny
V tomto teste telefónov sme testovali dve kategórie. Najprv porovnali tri modely, ktoré bežia na rovnakom operačnom systéme Android. Následne sme testovali telefóny s vlastným operačným systémom (firmwérom). Android OS je ďalší segment, kam Google obrátil svoju pozornosť. Aj napriek prehnaným a nelichotivým tvrdeniam o ňom je jasné, že za pár rokov svojej existencie si získal mnoho používateľov.

3D fotoaparát Fuji Film
O 3D televízoroch sme už v PC REVUE písali veľa, hlavný problém je nedostatok kvalitného obsahu. A hlavne takého, ktorý odráža vaše vlastné zábery. Práve preto prišla ešte počas leta správa o 3D kamere a my sme o tom v tlačenom médiu informovali ako prví. Teraz do PC REVUE dorazil 3D fotoaparát a boli sme celkom zvedaví ako si povedie pri našom teste. Práve preto sme si aj zaobstarali 3D televízor, aby sme ho mohli detailne vyskúšať v praxi. Z celého testovania sme pripravili aj videorecenziu. Je to fotoaparát FujiFilm PinePix Real 3D W3 a patrí v tejto oblasti k špičke. Táto novinka má rozlíšenie 10 megapixelov, optickým zoomom je 3,0 a maximálna hodnota ISO je 1600.

Vektor vs. Bitmap
Grafika v počítači sa delí do dvoch skupín a v tomto článku priblížiť túto problematiku a zároveň vám porovnáme náročnosť práce a dostupnosť programov pre oba princípy. Popíšeme pritom programy, ktoré sú dostupné zadarmo ale aj komerčne dostupné nástroje.

Vyberáme pre hráčov
V hernej rubrike prinášame niekoľko recenzií počítačových hier. Jednou z nich je aj Rage. Zdá sa že Id software sa prebral z dlhšieho zimného spánku a chystá sa poriadne to rozpáliť. O jeho veľmi ambicióznom projekte Rage sme čo-to vyniesli na svetlo božie už v predchádzajúcich vydaniach. Teraz sme však pre vás vydolovali ďalšie zaujímavé podrobnosti.

Októbrové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 4. októbra :-)

  • Počet strán: 120
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2010
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.