ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Podujatia

Slovenské elektrárne pozývajú na návštevu: Elektrární Nováky

15.6.2013 - 15.6.2013, 09:30 | Zemianske Kostoľany

Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel pozývajú v sobotu, 15. júna 2013, v rámci siedmeho ročníka podujatia Otvorená elektráreň na návštevu Elektrárne Nováky a atraktívny program v neďalekých Zemianskych Kostoľanoch.

Program

Elektráreň Nováky, ktorá v tomto mesiaci oslavuje 60 rokov od uvedenia prvého turbogenerátora do prevádzky, privíta prvých návštevníkov už od 10 h. Program bude prebiehať súbežne s prehliadkou elektrárne na futbalovom štadióne od 9,30 do 15,30 h.

Popri exkurzii do areálu tepelnej elektrárne na návštevníkov čaká štadión atrakcií, súťaží, tvorivých dielní, či kulinárskych špecialít v Zemianskych Kostoľanoch.

Deti dostanú možnosť vyrobiť si svoj darček v tvorivej dielni, pod dohľadom zručného remeselníka, súťažiť a vyhrávať, budú mať možnosť previezť sa na „dračej lodi“ pod vedením skúseného kormidelníka, na nováckom jazere od 10.00 do 15.00 h, v spolupráci s Klubom rýchlostnej kanoistiky Nováky i absolvovať kajakársky trenažér na štadióne.

Pódium ožije vystúpením regionálnych súborov, talentov zo Základnej umeleckej školy z Bojníc i populárneho Petra Cmoríka od 14. hodiny. Umenie a zručnosti študentov z neďalekej Spojenej školy v Novákoch a Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky budú podporené odovzdaním symbolického šeku zazmysluplné projekty.

Špecialitou Otvorenej elektrárne v Novákoch bude hodinové cvičenie zumby, ktoré sa začne na poludnie. Podujatím bude sprevádzať známy moderátor Alex Štefuca z rádia Viva.

Podujatie Otvorená elektráreň, ktoré minulý rok prilákalo 1700 návštevníkov, je ideálnym tipom na sobotný rodinný výlet.

Autobusovú dopravu pre obyvateľov z obcí regiónu zabezpečia Slovenské elektrárne špeciálnymi autobusovými linkami, ktoré štartujú zo štyroch smerov - z Hornej Vsi, z Prievidze, z Opatoviec a z Nitrianskeho Rudna a po ceste do Zemianskych Kostolian sa zastavujú v ďalších obciach na trase. Viac informácií nájdu záujemcovia na plagátoch v jednotlivých obciach.

Kontakt

Poznámka pre zástupcov médií:

Na vytváranie audiovizuálnych a fotografických materiálov v závodoch elektrární je potrebné zvláštne povolenie. V prípade záujmu pošlite vaše údaje: meno, adresu a dátum narodenia a aj výrobné číslo kamery alebo fotoaparátu na adresu barbora.rumpli@enel.com, prípadne na jana.burdova@enel.com.

Podujatie plne financujú Slovenské elektrárne, a.s.

Spoločnosť Slovenské elektrárne, a. s., je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel so 66% podielom. Zvyšných 34% akcií vlastní Fond národného majetku, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. Spoločnosť Slovenské elektrárne disponuje 5 400 MW čistého výkonu. V roku 2012 spoločnosť dodala do elektrickej siete 20,7 TWh elektrickej energie. Z podielu jednotlivých zdrojov na čistých dodávkach predstavovali jadrové elektrárne 70%, vodné elektrárne 20% a 11% tepelné elektrárne. Ku koncu roka 2012 mala spoločnosť Slovenské elektrárne 5 171 zamestnancov.
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.