ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako byť opäť produktívny?

25.6.2020 11:52:33 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 2861x

Zdá sa ti, že veľa času tráviš prácou a nič produktívne za celý deň neurobíš? Vieme, čo ti môže chýbať.

 

Priveľa práce pre veľa ľudí znamená aj mnoho stresu. Na jednej strane, je známe, že určité množstvo stresu v práci posilňuje našu produktivitu a poháňa nás vpred. Na druhej strane, priveľa stresu našu myseľ unavuje a presne to má úplne opačný efekt na náš výkon v práci alebo v škole. Čo treba s tým robiť? Ako obnovíš svoju produktivitu? 
 
V prvom rade, je podstatné zorganizovať si svoj čas. Uvedomiť si, kedy je ten pravý čas na prácu. Najmä ak pracuješ z domu, alebo robíš prácu do školy. Niekomu sa pracuje najlepšie ráno a hneď začnú riešiť najťažšie úlohy, ktoré ho za celý deň čakajú. Na druhú stranu, niekto považuje večer či noc za ten pravý čas pre prácu. Ktorá cesta vyhovuje tebe?
 
Odpočinok je dôležitý
Stres môže byť považovaný za prospešný, najmä ak ide o sústredenie pri práci, alebo motiváciu pre dokončenie projektu načas. Na druhú stranu, priveľa stresu vie spôsobiť aj veľa škody. Nie je to iba výsada workoholikov, ale aj bežne pracujúcich ľudí, u ktorých stresy z práce môžu vyústiť až do syndrómu vyhorenia. Riešenie je jednoduchšie než sa zdá – každú prácu je potrebné vyvažovať odpočinkom alebo nejakým koníčkom. Náš mozog toho zvládne veľmi veľa, ale ak zavelí odpočinok, nie je sranda odporovať.
 
Je to iba zlý deň
Nie každý deň je najlepší – niekedy sme viac unavený, alebo menej motivovaný a horšie sa nám sústredí. Najjednoduchšie a aj najúčinnejšie je hlavne – priznať si, že máš jeden z takých dní. Následne môžeš riešiť, ako to zmeniť.
 
Ako si vytvoriť nový systém v práci
Pre jednoduchšie riešenie úloh v práci alebo v  škole, hlavne ak je toho na jeden deň priveľa ale je nutné všetko dokončiť načas, ti môže pomôcť aj nastavenie nového systému. To znamená, rozdeliť si zadania na tie „ťažšie“ a „ľahšie“. Pokiaľ sa na niečo nebudeš vedieť riadne sústrediť, alebo príde jeden z tých horších dní, môžeš jednoducho prejsť na jednoduchšiu úlohu. Úlohu, ktorá si vyžaduje viac koncentrácie môžeš riešiť až po jednoduchšej úlohe a riešiť ju aj dlhší čas. To znamená, že s týmto systémom spravíš aspoň nejakú časť práce a tvoj deň neostane bez progresu.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,40
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.