ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako efektívne narábať s časom?

19.11.2019 11:38:34 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1406x

Povieme ti, ako je možné, že niektorí ľudia sú schopní udržiavať si svoj osobný život aj prácu a popritom stíhať spať a zabávať sa. Nie je to o tom, že čas rýchlo beží, ale o tom, že si ho nevieš usporiadať.

 

Time management zaujíma čoraz viac ľudí- každý by chcel pracovať rýchlo  a  efektívne. Vo väčšine prípadov to však dopadá tak, že viacero ľudí má problém stihnúť jedlo alebo spať a teda celý deň behajú hore-dole. Takto by to nemalo vyzerať, treba sa aj zastaviť.
Preto ti ponúkame niekoľko možných spôsobov ako zaistiť, že každá tvoja činnosť bude mať svoje ohraničenie. A nie, nejde o obmedzenie, získaš tým iba kontrolu sám nad sebou a svojimi povinnosťami.
Napríklad, ak si založíš zoznam povinností, už na nič nemusíš zabudnúť. Spísať si všetko na papier, pripísať deadliny a dokonca koľko času ťa táto jedna práca môže približne vyjsť. Presne si tak usporiadaš povinnosti a na základe ich urgentnosti ich spracuješ.

nájdi si tiché komfortné miesto, kde sa ti dobre pracuje
sústreď sa iba na jednu vec (multitasking sa nevypláca)
nenechaj sa rušiť (internet, kamaráti, ...)

 
Víkendy, ako čas, kedy sa venujeme iba sebe a blízkym? Pokiaľ si chceš uľahčiť svoje fungovanie počas pracovného týždňa, veľmi sa odporúča zapracovať na svojom projekte aj počas víkendu- nemusíš mu venovať celé dni, no spraviť aspoň časť zadaní. Zdá sa ti, že ti to len zoberie zo svojho voľného času? Naopak, týždeň budeš mať aspoň o niečo voľnejší.

skús si vyhradiť niekoľko hodín na riešenie práce, čo ťa čaká cez týždeň

Odpočinok rovnako ako práca na svojom živobytí je veľmi podstatný. Do svojho harmonogramu ho potrebuješ zaradiť! Väčšina ľudí sa zbytočne naháňa a napokon prespia ledva 4-5 hodín, čo nie je zdravé. Odporúčaný spánok pre naše zdravé fungovanie je od 7-8 hodín. Nepodceňuj ani pestrú a zdravú stravu.
Zdá sa ti, že tvoje vypracovávanie úloh alebo projektov trvá až moc dlho? Je to možno tým, že si na seba až moc prísny. Príliš detailne a s obrovským perfekcionizmom pristupuješ k svojej práci- vyskúšaj sa na svoje projekty pozrieť aj z inej väčšej perspektívy. Byť detailistom alebo perfekcionistom nie je nič zlé- no zaberá to množstvo času a musíme nájsť svoj vlastný spôsob, ako s touto vlastnosťou pracovať. Prijmi to a vyhraď si riadny čas na svoju prácu.

neboj sa chýb, aj vďaka nim sa vieme posúvať ešte ďalej

Nezabúdaj hlavne na to, že time managment ti má dopomôcť stíhať viacero vecí bez nijakej väčšej námahy, tak, aby si veci stíhal a pritom si aj odpočinul. Svoj čas nemusíš venovať iba práci a na druhej strane aj celé dni prokrastinovať. Pokiaľ si zriadiš systém, pod ktorým budeš vedieť pracovať, ver, že tvoj čas nebude len tak nezmyselne pretekať pomedzi prsty.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,28
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.