ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako odhaliť neserióznu ponuku brigády na doma

22.7.2014 14:33:51 | Redakcia portálu
www.brigada.sk | Počet zobrazení: 6028x

Pracovať z domu je stále populárnejšie aj na Slovensku. Nie každému sa však pošťastí serióznu brigádu na doma nájsť. Veľké množstvo ľudí sa popáli na podvodných inzerátoch, ktoré ponúkajú prácu z domu. Ako nenaletieť podvodníkom, ktorí zneužívajú nepozornosť a dôverčivosť ľudí hľadajúcich zárobok?

Výhody, nevýhody brigád na doma, práca na doma 

Práca na doma je spôsobom rýchleho a komfortného zárobku, samozrejme ak ide o serióznu prácu pre nejakú spoločnosť. Najčastejšie sú na prácu z domu zamestnávaní ľudia v oblasti IT, marketingu, žurnalistiky, či architektúry
Pri týchto prácach nie je nevyhnutné úplne stále navštevovať priestory firmy a dá sa vykonávať pomocou PC, internetu alebo výsledky práce zasielať poštou. Nie je však vhodné ak zamestnanec pracuje výlučne z domu. 
Pri ostatných typoch ponúk ako práca na doma cez internet, skladanie pier, či lepenie obálok, treba byť nanajvýš opatrný, pretože práve za takýmito ponukami sa často skrýva podvod.
Podozrivých vám môže byť hneď niekoľko vecí, ktoré podvodnú ponuku odlišujú od serióznej. Sú rôzne praktiky podvodníkov ponúkajúcich prácu na doma. Prvou je nejasné znenie inzerátu a bližšie poskytnutie ďalších informácií a inštrukcií až po zaplatení tzv. štartovacieho, či registračného balíčka. Na takéto ponuky by ste nemali reagovať vôbec, ak vyzerajú akokoľvek dôveryhodne.
Ďalším typom sú ponuky, ktoré už nejaké inštrukcie dávajú, no sú v nich nastavené úplne nereálne podmienky - závratné výšky mesačných odmien, ideálne pracovné podemienky, výborné referencie ľudí, ktorí si už touto prácou zarobili poriadny balík, gramatické chyby v texte inzerátu a pod. To je niekoľko zo znakov neserióznej ponuky na prácu, či brigádu na doma.
Ak si aj v súčasnosti hľadáte nejakú prácu na doma, či už ste študent, absolvent, mamička na materskej, dôchodca, všetky skupiny sú ohrozené rovnako podvodnými inzerátmi. Ak však budete opatrní a zamastnávateľa si poriadne preveríte, na podvod tak ľahko nenaletíte. Vhodnou náhradou práce na doma sú napríklad brigády v administratíve, ktoré nie sú tak náročné na zručnosti a prax.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,64
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.