ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako osloviť zamestnávateľa, ak nemáte žiadnu prax

21.9.2021 12:54:29 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1749x

V článku sa dozviete, čo všetko môžete využiť vo svoj prospech na pracovnom pohovore pre prácu, ktorú ste ešte predtým nikdy nerobili. Začať sa predsa niekde musí…
 

 

Je vhodné, aby sa do zamestnania príjimali zamestnanci bez praxe? Záleží hlavne, na akú pozíciu sa záujemca hlási. Je jasné, že pracovné pozície ako policajt, právnik, doktor alebo generálny riaditeľ musia mať špecifické znalosti i prax. Zato v dnešnej dobe sa otvára pracovný trh nováčikom v odbore. Stále viac mladých ľudí, alebo dlhšie nezamestnaní túžia po rekvalifikácií, pretože ich doštudovaný odbor alebo prácovné skúsenosti už nie sú aktuálne. 
Ako teda zaujať a nepokaziť si hneď prvý pohovor do nového zamestnania
V prvom rade musíme pochopiť, prečo sme boli na pohovor zavolaný. Zamestnávateľ si na pohovor nezavolá len tak ktokoľvek - mohol ho zaujať váš životopis, ale je už len čisto na vás dokázať, že sa na túto prácu naozaj hodíte. 
 
Pochop, o čom bude tvoja práca
čo bude obsahovať náplň tvojej budúcej práce, do ktorej sa hlásiš. Keďže si takýto typ práce ešte nerobil, budeš si musieť naštudovať aké sú jej pozitíva i negatíva. zamestnávateľ sa isto na to opýta. Niš sa nedeje, ak nebudeš vedieť každý detail, určite ti informácie doplnia. 
 
Využi svoje predchádzajúce skúsenosti
Brigádoval si už niekde? Ak áno, určite popremýášľaj čo ti dali predchádzajúce pracovné skúsenosti. Síce to nutne nemusia byť odborné znalosti a vzdelanie, ale môžu to byť bežné schopnosti dobrého pracanta - ako napríklad komunikatívnosť, práca v kolektíve, samostatnosť, zmysel pre detail, dochvíľnosť atď. 
 
Čo ešte spomenúť? 
Zoraď si svoje silné a slabé stránky a na hovore ich určite spomeň. Idú ti cudzie jazyky? Tak to spomeň, zúčastnil si sa nejakých súťaží? Absolvoval si nejaké semináre, testovanie alebo kurzy? Pridaj to do životopisu. Všetko, čo si myslíš, že by ti mohlo prispieť a pomôcť pri získaní práce určite nevynechaj. 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,80
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.