ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako rozpoznať falošné pracovné ponuky?

19.1.2021 11:20:26 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1871x

Falošné inzeráty na prácu dnes môžete nájsť všade, je však dôležité ich spozorovať a upozorniť na ne. Môže sa jednať o rôznorodé pracovné ponuky, avšak jedno majú spoločné: chcú od vás získať peniaze. Nestante sa obeťou a oboznámte sa aké sú tie najznámejšie triky, akými váš chcú oklamať. 
 

 

Už sa vám stalo, že ste na internete objavili pracovnú ponuku tak dokonalú,  že ste tomu ani nevedeli uveriť? Išlo o jednoduchú prácu, ako napríklad skladanie obálok, vencov alebo pier, zato sľubovali vysoký zárobok? Hneď vám do spätného e-mailu napísali, že je potrebné zaplatiť poplatok za materiál alebo cestovné? Tu by ste mali spozornieť. Máme pre vás niekoľko tipov, ako rozpoznať falošný inzerát, od ktorého môžete očakávať jedine to, že budete o niekoľko eur ľahší. 
 
Inzerát 
Prvý krok je poriadne si prečítať zverejnený článok. Pozrieť sa , čo presne obsahuje a čo pre zmenu nie. Ak je inzerát nepresný a dokonca neobsahuje kontakt na zamestnávateľa, môžete ho rovno zatvoriť a hľadať ďalej. Je tiež treba spozornieť pri kontaktoch, ak sa pri inzeráte nachádza telefónne číslo, skúste naŇ zavolať. Nič nedáte za kontrolu a opýtať sa bližšie na ponuku. Prípadne napísať e-mail. Mnoho ľudí tento krok ignorujú a potom sa stáva, že ak prídu o peniaze, je možné, že už sa zamestnávateľovi nikdy nedovolajú. Spätný e-mail 
Aká bola odozva od zamestnávateľa? Čo presne odpísal a prípadne, či ti odpovedal aj na doplňujúce otázky, ktoré si mu poslal. Ak je e-mail iba automaticky vygenerovaný a žiada si od vás peniaze, ako sme spomínali, za materiál, dopravu a podobne, neodporúčame sa už viac ozývať. 
Napríklad taká brigáda v zahraničí je o niečo komplikovanejší proces. Ak si nie si istý radšej sa poraď so svojimi kamarátmi alebo rodinou. Hlavný je kontakt so zamestnávateľom, musíš vedieť kam presne a čo budeš robiť. Čím viac otázok budeš mať, tým lepšie. Nezabudni si poriadne preveriť firmu a tiež priestory, kam by si mal ísť pracovať. 
 
Najčastejšie falošné pracovné pozície
Väčšinou je už od prvého pohľadu na inzerát možné rozpoznať, na ktorý inzerát je treba dávať pozor, avšak väčšinou sa musia tváriť ako obyčajná brigáda. Najčastejšie sú to úplne jednoduché ručné práce, ktoré vyžadujú trpezlivosť a detailnosť, ako napríklad: skladanie vencov, obálok alebo dokonca pier. Prípadne sa ťa inzerent bude snažiť nalákať na svoju stránku, ktorá môže byť aj cudzom jazyku, kde bude od teba vyžadovať prihlásenie. Dávaj pozor! Preotže niekedy budeš musieť zadať aj svoju bankomatovú kartu s číslom a podobne - určite sa na tu stránku neprihlasuj.
A dokonca niekedy ide o vymyslenú investíciu. Ty im pošleš peniaze, ktoré by sa ti mali za nejakú dobu vrátiť aj dvojnásobne. Avšak to sa nikdy nestane.
Toto boli tie najčastejšie falošné inzeráty, je ich však viac a postupom doby sa stávajú čoraz rafinovanejšími. 
Akťa zaujal náš článok, veľmi nás poteší, ak si prečítaš aj mnoho iných článkov z nášho Spravodajstva pre brigádnikov.
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,40
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.