ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako sa namotivovať na prácu z domu?

21.4.2020 21:34:26 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1781x

Chceš sa namotivovať na prácu z domu? Nevieš kde začať? Vyskúšaj našich 5 rád. Práca z domu sa zdá ako sen každého riadne pracujúceho človeka. Ráno nemusíš skoro vstávať, nemusíš si prezliecť pyžamo a hlavne nemusíš ísť ani len na autobus – stačí ak si zapneš notebook a pracuješ. Je skutočne práca z domu tak jednoduchá?

 

Každý, kto niekedy pracoval z domu vie, že si to vyžaduje veľkú disciplínu a striktné pravidlá. Ako sa najlepšie prichytať na home office? 
Pohodlne sa usaď
Rada číslo jedna: sedenie. Usaď sa pohodlne a zdravo. Práca z postele alebo z gauča má množstvo neželaných následkov, a ak sa neobjavia v ten deň, objavia sa o týždeň. Nájdi si pohodlnú stoličku a pracovnú dosku, kde môžeš celý deŇ pracovať.
 
Nájdi si svoje miesto na prácu
Jednou z výhod práce na doma je to, že si môžeš vybrať odkiaľ presne budeš pracovať. Ak sa ti to hodí, tak v kuchyni, ak nie tak v obývačke, spálni... kde len chceš. Podstatné je, aby prostredie okolo teba bolo tiché a ničím ťa nerušilo. Pokiaľ si z tých menej šťastných a nemáš toho veľa na výber, vyskúšaj si do slúchadiel pustiť hudbu a pracovať popri nej.
 
Prostredie okolo seba si musíš prispôsobiť
To znamená, že všetky nepotrebné veci k tvojej práci je potrebné premiestniť inam. Síce pracuješ z domu, ale potrebuješ udržiavať rovnaké štandardy ako keď si v práci – takže čokoľvek, čo by ti pripomínalo pohodu domova a rozptyľovalo ťa musí ísť preč. Nemusíš sa nutne viazať na sterilné prostredie, ale tam kde je čisté prostredie, je aj čistá myseľ. Dopraj si okolo seba dostatok miesta, aby sa ti lepšie premýšľalo a aby sa ti aj pohodlne pracovalo.
 
Nepodceňuj pohyb
Práca z domu po čase pôsobí veľmi izolovane a veľa ľudí vie rýchlo stratiť svoju motiváciu aj inšpiráciu. Ak je to aj tvoj problém, skús sa počas dňa prejsť po parku alebo podniknúť vychádzku do prírody. Nezaberie to veľa času a navyše to prospeje aj tvojmu zdraviu. Príroda je od pradávna veľkou múzou a nikdy nevieš k čomu môže inšpirovať aj teba.
Ak ťa tvoja práca začína postupne nudiť a nedokážeš sa na ňu správne naladiť, vyskúšaj si zacvičiť. Miesto toho aby si za deň vypil aj 5 káv, by si mohol skúsiť jednoduché cviky, ktoré povzbudia telo aj dušu.
 
Nič sa nemôže preháňať
Pauza je súčasť práce- každý si potrebuje prevetrať hlavu a sústrediť sa aj na niečo iné, než sú povinnosti. Na to nezabúdaj. Rovnako ako je ráno dôležité vstať a začať pracovať, tak je dôležité svoju prácu v rozumný čas ukončiť a nechať si všetko prejsť hlavou v spánku. Nepodceňuj svoje voľno, pokiaľ máš aj napriek tomu veľa energie, ktorú by si chcel niekde vypustiť, vyskúšaj napríklad niečo kreatívne, vyskúšaj nové recepty, nové cviky alebo čítaj knihy.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,99
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.