ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako začať šetriť počas vysokej školy?

13.10.2022 15:31:45 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 708x

Študentský život nie je iba o zábave a priateľoch, ale hlavne o štúdium, zodpovednosti a samostatnosti. Okrem toho sa mladí ľudia musia naučiť finančnej gramotnosti, aby im financie vychádzali na celý mesiac. Pokiaľ s tým máte problém, možno je na čase začať šetriť.

 

Mnohým študentom počas školy pomáhajú rodičia mesačným vrekckovým. Ako dobre všetci vieme, ceny veľmi rýchlo rastú a táto malá finančná pomoc nemusí stačiť. Študenti si následne hľadajú brigádu, aby navýšili svo mesačný príjem. Ak sa však dostávate do minusu a peniaze vám nestačia, možno vám pomôžu naše rady, ako začať šetriť počas štúdia: 
 
 
Prehľad vo financiách
Aby ste mohli začať šetriť, je dôležité urovnať si svoje mesačné výdavky a porovnať ich so svojim príjmom. Pri prehľade platieb za celý mesiac natrafíte na pravidelné, ktoré sú väčšinou povinné, ako nájom, výdavky za jedlo, telefónneho operátora atď. 
 
Avšak aj na také, ktoré nie sú potrebné - na tie sa môžešte pozrieť bližšie a spraviť škrty. Toto vám na začiatok pomôže urovnať si svoj mesačné výdaje, je však potrebné sa ich držať. 
 
 
Nákupy z druhej ruky
Najpodstatnejšou vecou pre študentou sú knihy a študijné materiály, ktoré nie sú zrovna lacné. V tomto prípade môžete navšítiviť školskú knižnicu a antikvariáty, kde sa knihy požičiavajú alebo predávajú za nízku cenu. 
 
Nakupovanie v second handoch je tiež veľmi obľúbené v prípade nákupu oblečenia, doplnkov alebo topánok. Ak sa radi pekne obliekate, ale chcete byť ekologický a ušetriť, môže vás v nich niečo zaujať. 
 
Swapovanie sa tiež teší čoraz väčšej poopularite. Vymeníte veci, ktoré už nechcete alebo nepotrebujete za veci, ktoré už nechce niekto iný. Na swapovacie udalosti narazíte na sociálnych sieťach, alebo cez rôzne aplikácie, inzertné portály a bazáry. 



Nakupovanie jedla a varenie
Pred každým nákupom si urobte zoznam vecí, ktoré potrebujete. Počas nakupovania sa ho držte a nekupujte nič navyše. Najlepšie je ak si pred každým nákupom prezriete zľavy, môžu vám pomôcť aj rôzne klubové kartičky do veľkoobchodov, pri ktorých sa buď načítavajú body za nákup alebo na ne platia isté zľavy. 
 
Za nakúpené suroviny si môžete ľacno sami navariť. Je to lepšia cesta, než navštevovať predražené reštaurácie alebo fast foody. Jedlo si môžete priprviť na viac dní a na internete si môžete preštudovať rôzne ľahké a rýchle recepty. 
Špeciálne pre študnetov sú zriadené aj jedálne, kde sa študenti môžu najesť za malú cenu. Výber je väčšinou bohaty a zaplatíte za to nízku cenu. 
 
 
Zabávaj sa lacnejšie
To, že šetríš nezanemná, že sa nemôžeš pobaviť, sem-tam skočiť do mesta na diskotéku, alebo s kamošmi na kávu a víno. Avšak, uvažuj pri svojich výdavkoch s rozumom. Odporúča sa kreditnú kartu nechať doma a pred tým, ako pôjdeš von si vyber iba hotovosť v takej sume, akú chceš alebo si môžeš dovoliť minúť. 
 
 
Študentké zľavy sa dajú využiť na rôzne účely, nie len na lacnejší nákup oblečenia, elektroniky a kníh, ale aj na zaujíímavé kultúrne podujatia, vstupenky do múzeí, galérií alebo do kina a divadla. 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,72
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.