ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Bezdomovec, ktorý vydal vlastnú knihu

9.2.2022 17:27:08 | Ing. Peter Balko
www.auraknihy.sk | Počet zobrazení: 5615x

Hazard ho pripravil o všetko. Ale aj na ulici sa mu podarilo napísať vlastnú knihu.

Peter Sorát - Pouličný diviak - zo života na ulici 

Zo života na ulici ku vlastnej knihe.


Aj jediná myšlienka stačí k tomu, aby sa náš život obrátil naruby. Peter Sorát prežil viac ako 9 rokov na ulici. Podľahol hazardu a ten ho pripravil o všetko - rodinu a strechu nad hlavou.
Jedného dňa prechádzal okolo herne a rozhodol sa skúsiť šťastie. 
A ako znie jeho životná filozofia? Explicitne a bez zbytočného „smoklenia“ odpovedá: „Ulica mi dala hrošiu kožu. Je zbytočné smokliť a utápať sa v žiali.“
Človek asi musí padnúť až na úplné dno, aby sa dokázal od neho odraziť. Keď sa nevzdá, dostane novú energiu.
Aj dnes ho môžete stretnúť v uliciach Bratislavy. Ale už nie ako bezdomovca, ale človeka, ktorý predáva vlastné knihy. Peniaze, ktoré týmto predajom získa si odkladá na ďalšiu knižnú novinku, ktorú plánuje vydať na jeseň tohto roku (2022).
Bojoval, aby neklesol na úplné dno, z ktorého už niet návratu. Nebolo to jednoduché.
Na vlastnej koži prežil a pochopil to, že najdôležitejšia je silná a odolná psychika. Tú si musí vo svojom vnútri vytvárať každý, kto chce úspešne bojovať s nepriaznivými podmienkami a prežiť v nepriateľskom prostredí.
Peter Sorát predával samizdatový časopis, ktorý predával na ulici. Pouličného diviaka písal niekoľko rokov. Nemal na jej tvorbu vytvorené žiadne podmienky. Nevlastnil počítač a písal ju v čitárni knižnice. Vďaka nespornému literárnemu talentu, pretavil svoje bohaté zážitky do hutného textu.
V Pouličnom diviakovi sa čitateľ dozvie informácie, ako prežívajú bezdomovci v New Yorku, v Londýne, v Prahe, vo Viedni a hlavne v Bratislave.
Zhrnul v nej život bezdomovcov v uliciach Bratislavy, ale podľa jeho slov a skúseností, podobne žijú aj bezdomovci na celom svete. On sám precestoval rôzne kúty našej planéty. Bol v USA, Anglicku, Rakúsku a asi najviac mu učarovala Praha.
Vlastný počítač nemal a knihu písal v čitárni Bratislavkej knižnice. Počas tohto obdobia nemal žiadny stabilný príjem ani ubytovanie. Ak sa chcel venovať písaniu, nemohol zároveň aj predávať Nota Bene.  Napísať knihu v takýchto podmienkach nebolo vôbec jednoduché a keďže sa mu nepodarilo zohnať nejakého veľkého sponzora, musel sa s tým popasovať.
Knihu Peter Sorát - Pouličný diviak napísal na vlastné náklady a nevyšla v žiadnom vydavateľstve.
 
„Aj sociálny bankrot môže byť základom nového života. Ja som práve na ulici zistil, čomu sa chcem venovať, čo ma skutočne baví - písať o sebe a o ľuďoch, ktorých som stretol. A mám na to aj talent.“
Peter Sorát

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,78
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.