Bezpečnosť pri investovaní? Záleží aj od finančného poradcu.
27.4.2019 17:18:01 |https://www.tomasmaga.sk/ | Počet zobrazení: 4792x
Ako je možné dosahovať čo najvyššiu bezpečnosť pri investovaní peňazí?
A ak to záleží od schopnosti nášho finančného poradcu - ako môžeme rozpoznať kvalitných finančných poradcov od tých ostatných?
Áno, aj to sa dá.
Pravdepodobne každý investor – či už skutočný alebo potenciálny – hľadá možnosti pre bezpečné investície peňazí s výhodným zhodnotením. Je vôbec niečo také možné? Nie je investovanie spojené len s neustálym rizikom straty peňazí?
Nemusí tomu tak byť vždy – najmä ak vieme čo robíme. Dôkazom môže byť napríklad prvá penzijná správcovská spoločnosť poštovej banky a jej fondy.
Ako sa teda dá bezpečne investovať?
Pri investovaní platí dvojnásobne viac zásada – že riziko pochádza najmä z nevedomosti. Ak vieme čo robíme, môžeme výrazne znižovať či redukovať úroveň rizika a rizikových investícií.
Zároveň, nie každá investícia sama o sebe obsahuje vysoké riziko. Je potrebné však upozorniť na to, že väčšinou ide o nasledujúcu priamu úmernosť – čím je riziko vyššie, tým býva vyšší potenciálny zisk.
A naopak – čím je riziko nižšie, tým menej výhodná býva aj daná investícia.
Investícia cez vkladné knižky?
Ako príklad môžu poslúžiť napríklad vkladné knižky. Väčšina z nás zvykla celý život držať peniaze na vkladnej knižke. Banky nás dokázali presvedčiť, že je to pre nás tá najvýhodnejšia možnosť investície, či uchovávania hodnoty peňazí.
Pritom už aj laikom je dnes jasné, že aj tá najlepšia vkladná knižka len s biedou dokáže pokryť aspoň infláciu.
O to je prekvapujúcejšie, že nás o tom nezvyknú informovať aj všetci finanční poradcovia. Nie nadarmo ich delíme na viaceré skupiny - od priemerných finančných poradcov, po tých najlepších s nadštandardnými službami.
Je na nás od koho si necháme radiť.
Ako môžeme rozpoznávať finančných poradcov? Ako môžeme zistiť, ktorý z nich patrí medzi priemerných? A ako môžeme vedieť, ktorý z nich patrí medzi tých najlepších?
Každému s obyčajným zdravým sedliackym rozumom je pritom asi jasné, že rozdiel medzi priemerným agentom a výborným agentom môže spôsobiť neskutočný rozdiel aj v našej peňaženke.
Rozdiely medzi poradcami.
Rozdiel sa dá rozpoznať najmä v tomto – kvalitný finančný poradca nám radí. Zlý finančný poradca presviedča. A priemerný poradca robí niečo medzi tým.
Ďalšou možnosťou, ako rozoznať kvalitného poradcu od tých ostatných je najmä jeho práca a výsledky. Úplne stačí popýtať sa jeho predchádzajúcich klientov na ich skúsenosti s daným finančným agentom.
Prípadne za neho hovorí jeho práca iným spôsobom – dokáže radiť aj formou kompetentných, prínosných a odborných článkov, ktoré pomáhajú jeho klientom – a aj iným ľuďom – ušetriť, prípadne zarobiť peniaze.
Ukážka práce kvalitných finančných poradcov.
Príkladom takéhoto článku môže byť napríklad rozsiahle a veľké porovnanie poisťovní a ich krytie trvalých následkov.
Priemerný poradca len uzavrie zmluvu. Zlý poradca uzatvorí akúkoľvek zmluvu, len aby sám zarobil.
No kvalitný a schopný finančný poradca urobí všetko pre to, aby jeho klienti aj v skutočnosti reálne vďaka jeho službám získavali = buď ušetrili, alebo zarobili.