ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Chov psov vyžaduje zodpovednosť.

4.5.2020 15:22:49 |
www.caskrmeni.cz | Počet zobrazení: 1856x

Mať vlastného psíka je snom mnohých detí. Minimálne dovtedy, kým im nejakého psíka rodičia nezoženú. Potom to už také ružové nemusí byť. Preto je treba k výchove a k vlastneniu psa pristupovať zodpovedne. Nie ako malé deti.

Zodpovedný prísup k výchove psa. 

Deti by často chceli mať vlastného psíka. Ak k takýmto deťom patrí aj vaša ratolesť a chceli by ste jej spraviť radosť, najprv zvážte všetky dôležité faktory.
 
Vediete svoje deti k zodpovednosti?
 
Učíte od mala svoje deti k zodpovednosti? Vysvetllili ste im, čo všetko obnáša starostlivosť a výchova? Poslušný pes nevznikne len tak sám od seba! Je potrebné mu venovať pozornosť, starostlivosť a množstvo času.
 
Príprava k vlastneniu psa.
 

Ak ste sa teda rozhodli pre vlastného psíka, je potrebné na to pripraviť celú rodinu. Alebo aspoň minimálne tých členov rodiny, ktorých sa to bude týkať najviac - nestačí si len nájsť svoje obľúbené chovateľské potreby.
 
Deťom treba poriadne vysvetliť, že psíka je potrebné denno denne venčiť. V akomkoľvek počasí. Či sa im chce, alebo nie.
 
To už nie je hračka, ktorá ich môže omrzieť po pár dňoch či pár hrách.
 
Treba s tým počítať, že psíkovi venujeme veľa času a starostlivosti. A on nám to môže mnohonásobne vrátiť.
 
Ako mať so zvieratkom najmenej starosti?
 
Najmenej starostí môžeme mať so psíkom paradoxne vtedy, keď mu venujeme množstvo času, starostlivosti a zodpovednej kvalitnej výchovy.
 
Čím je psík poslušnejší, spoľahlivejší a zodpovednejší, tým viac slobody mu môžeme poskytnúť - a zároveň tým menej starostí s ním potom máme.
 
Nemusíme mu riešiť dokonca ani koterec - aj keď dobrý koterec pre psa je určite lepší ako uviazanie na reťazi.
 
Proste môžeme psíka voľne púšťať - či už v záhrade alebo na prechádzke.
 
Odmena pomáha pri výcviku - treba ju však správne načasovať.
 
No na to, aby sme si to mohli dovoliť, potrebujeme psíka patrične vychovať - pri výcviku sa nám môžu dobre hodiť najrôznejšie sušené pochúťky či sušené mäso, ktorými môžeme psíka odmeňovať za každý pokrok a progres.
 
Odmeňovať či trestať psíka je však potrebné presne vtedy, keď je to akutálne - keď spraví pokrok alebo neplechu. Inak by odmene či trestu nerozumel.
 
Ochrana proti kliešťom.
 
A na záver, myslíte na to, že v letných mesiacoch je potrebné psíka chrániť pred kliešťami, ktorých je v tráve na lúkach plno.
 
Skvelou voľbou môžu byť ekologické prírodné antiparazitiká proti kliešťom.
 
Prajeme vám veľa šťastia a zábavy s vašim psíkom a hlavne zodpovedný prístup.

 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,38
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.