ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Dobrovoľníci, kde ste? Poďte spraviť svet lepším

8.6.2022 13:07:58 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 681x

Dobrovoľníctvo je skvelá príležitosť pre každého, v akomkoľvek veku. Nielenže prináša príjemný pocit zadosťučinenia, uspokojenia a naplnenia, pomhá aj po kariérnej stránke, pretože prináša nových priateľov, nové vedomosti a prax. Dobrovoľníci, kde ste? Čaká sa len na vás.

 

Kto chce urobiť svet lepším nepotrebuje finančné ohodnotenie za svoju prácu. Dobrovoľníctvo ponúka viac, ponúka pocit uspokojenia a naplnenia. Pomáhať druhým robí ľudí omnoho šťastnejšími, než prijímať dary alebo výplatu. Uvedomiť si, že existujú skupiny ľudí, zvierat alebo životné prostredie, ktoré potrebuje nutne našu pomoc, je prvý krok k tomu, aby si sa dostal k dobrovoľničeniu. 
 
Čo všetko ti prinesie dobrovoľníctvo? 
 
Socializáciu a nových kamošov
Zdá sa ti ze pandémia trvala príliš dlho a je na čase sa viac socializovať? Dobrovoľníctvo je skvelým priestorom pre spoznávanie nových ľudí a hlavne pre vytvorenie pevných priateľstiev a vzťahov. Spoznáš tu ľudí, ktorí zdieľajú aspoň podobné názory ako ty a vyznávajú rovnaké hodnoty. Jednoduchšie sa v takomto prípade  hľadá spoločná reč a rozvíjajú vzťahy. 
 
Prospech v kariérnom živote
Dobrovoľníctvo ti síce peniažky nezarobí, zato ťa môže pripraviť na nové výzvy a poskytnúť nové vedomosti a prax. Práca v tíme, lepšia komunikačná schopnosť, objavenie skrytého talentu a schopností. V dobrovoľníctve máš široký priestor, kde by si sa mohol realizovať a tým rozvíjať svoje ambície. 
Niektoré organizácie dokonca ponúkajú aj platené pozície, ktoré sa dajú získať práce v priebehu práce ako dobrovoľník. 
 
Zdravú fyzickú kondíciu a duševnú stránku
Existujú rôzne typy dobrovoľníctva, niektoré uprednostňujú chodenie do terénu, napríklad  ber odpadkov, alebo venčenie psíkov v útulkoch. Takáto pravidelná fyzická aktivita môže prispieť lepšej kondícii a hlavne prispieva zdraviu. 
Nech sa však ako dobrovoľník rozhodneš robiť čokoľvek, prinesie ti to príjemný pocit uspokojenia a naplnenia. Niet lepšieho pocitu než niekomu a niečomu úspešne pomôcť. Dobrovoľníctvo zlepšuje psychický stav, podporuje pozitívnu náladu aj sebavedomie. 
 
Kde hľadať dobrovoľnícke ponuky?
Dnes môžeš ponuky na dobrovoľnícke aktivity nájsť kdekoľvek - na sociálnych sieťach, alebo si ich jednoducho vyhľadať. Ak však chceš mať všetky dobrovoľnícke ponuky pokope, vyskúšaj inzertný portál. Tu si môžeš jednoducho a prehľadne prezrieť všetky inzeráty a vybrať si jeden z nich. 


Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,59
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.