ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Investovanie s Amundi: čo to je a aké sú možnosti?

28.1.2024 18:08:44 |
https://pixabay.com/sk/photos/analýza-analytika-podnikanie-grafy-1841158/ | Počet zobrazení: 3820x

V oblasti investovania je dôležitá nielen znalosť trhu, ale aj dôvera vo vašich partnerov. Spoločnosť Amundi vytvorila svoje meno ako jeden z popredných svetových hráčov v oblasti správy aktív a investičného riadenia. V tomto článku sa bližšie pozriete na to, aké sú výhody investovania s Amundi a aké možnosti vám táto spoločnosť ponúka.

Čo je Amundi?  

Ide o francúzsku spoločnosť, ktorá sa zaoberá správou aktív. Táto spoločnosť bola založená 1.1. 2010. Dnes sa Amundi radí medzi hlavných hráčov v tomto sektore nielen v EU, ale na celom svete. 
 
Riadiace tímy Amundi sídlia vo všetkých hlavných finančných centrách v Európe (Paríž, Londýn, Miláno), Ázii (Japonsko, Hongkong, Singapur) a Spojených štátoch. Pre Amundi je veľmi dôležitý úzky a dlhodobý vzťah s klientmi a z toho vyplývajúca silná prítomnosť na miestnych trhoch.

Prečo investovať s Amundi?  

– Zhodnotenie: Vďaka Amundi môžete investovať pravidelne, ale aj jednorázovo. V porovnaní s inými formami sporenia ponúkajú vysoké zhodnotenie a pomerne dobrú ochranu financií pred infláciou. 
 
– Stačí málo: Bolo by chybou myslieť si, že pre investovanie na finančných trhoch potrebujete stovky či tisíce eur. Začať môžete aj s pár desiatkami eur mesačne. Dôležité však je stanoviť si investičný plán, ktorého sa budete držať. 
 
– Dostupnosť investície môžete ukončiť prakticky z akéhokoľvek dôvodu. Odpredať môžete všetky alebo čast podielových listov a približne do 15 dní obdržíte svoje prostriedky na bankový účet. 
 
– Jednoduchosť: Na to, aby ste mohli investovať s Amundi nepotrebujete hlboké znalosti ani dlhoročné skúsenosti s fungovaním finančných trhov. Pokojne sa môžete zviesť na rokmi preverených investičných stratégiach a podieľať sa na ziskoch svetových spoločností.   
 
– Načasovanie investície: Ak sa rozhodnete pre pravidelné investovanie, načasovanie investície nemusíte riešiť. Z dlhodobého hľadiska budete s najväčšou pravdepodobnosťou v pluse, a to je dôležité. 
 
– Nižšie riziko: K úplným základom investovanie patrí diverzifikácia. Práve preto sú portfólia a stratégie Amundi vysoko diverzifikované a obsahujú desiatky rôznych investícií. 
 
– Bez obmedzení: Aký produkt a riešenie zvolíte je len na vás. Investovanie s Amundi nemá žiadne obmedzenia, a preto si môžete zvoliť rizikovajšie, ale aj konzervatívnejšie investície. 
 
– Skúsenosti: Partnera pre investovanie, by ste mali vyberať zodpovedne. Spoločnosť Amundi patrí k najväčším správcom aktív v Európe a má dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti. 

picture

https://pixabay.com/sk/photos/peňaženka-min 
ce-zväčšovacie-sklo-2292428/

 
Ako to funguje?  

Ak neviete, ako investovať peniaze, princíp investícií v Amundi je veľmi jednoduchý. Cena podielových listov sa odvíja od tržnej situácie, avšak ak budete posielať pravidelne rovnakú čiastku, v dlhodobom horizonte budete nakupovať za priemernú cenu. Vďaka tomu zarobíte na výkyvoch hodnôt fondu, pretože nakupujete za nižšie ceny ako jednorazoví investori. 
 
Čo sú podielové listy? 
Definícia hovorí, že podielový list je cenný papier, s ktorým je spojené právo podielnika na podiel na majetku v podielovom fonde a právo podieľať sa na výnose z tohto majetku. 
 
Investori teda nákupom podielových listov fondu získavajú podiel na majetku fondu a stávajú sa podielnikmi. 
 
Čo je to podielový fond? 
Podielový fond je spoločný majetok viacerých osôb, ktorý vznikol tak, že špeciálna spoločnosť (tzv. správcovská spoločnosť) vydala špeciálne cenné papiere (tzv. podielové listy) a takto získané prostriedky následne investovala. 
 
Poplatky z podielových fondov
Nech už sa rozhodnete investovať s akoukoľvek spoločnosťou, poplatkom sa úplne nevyhnete. Stretnúť sa môžete s niektorými z týchto poplatkov: 
 
– Vstupný poplatok: poplatok za sprostredkovanie investície, zvyčajne sa pohybuje od 0–5 % z objemu investovaných vkladov
– Výstupný poplatok: účtuje sa pri spätnom výbere majetku vašej investície z fondov
– Poplatok za správu: známy aj ako manažerský poplatok 
– Odplata depozitárovi
– Výkonnostný poplatok 
– Ďalšie/vedľajšie poplatky

Produkty 

Rytmus
Ak si myslíte, že nemáte dostatok financií na to, aby ste mohli investovať, odpoveďou môže byť práve program RYTMUS. Tento program je flexibilný a vychádza v ústrety vašim potrebám. Minimálna investícia je už 25 eur a investičný horizont si môžete zvoliť v rozmedzí 3 až 40 rokov. 
 
Stačí si teda zvoliť investičný horizont, výšku pravidelnej investície a budete mať k dispozícií široké spektrum produktov od tých najkonzervatívnejších až po dynamické. 
 
Rentier invest 
Program pravidelného investovania Rentier invest je vhodný pre klientov v akomkoľvek veku. Ponúka 7 modelových portfólií s rôznym pomerom akciových a dlhopisových inštrumentov v závislosti na dobe, počas ktorej chcete investovať. 
 
Stratégia je nastavená tak, že spočiatku investičného obdobia sa snaží o čo najvyšší výnos a ku koncu investičného obdobia sa podiel rizikovejších inštrumentov znižuje. 
 
Zlatá rybka
Ak hľadáte investičný program pre vaše deti, bude to Zlatá rybka. Ponúka 3 modelové portfólia s rôznym pomerom akciových a dlhopisových inštrumentov v závislosti na dobe, počas ktorej chcete vašim deťom investovať. Aj v tomto prípade sa ku koncu investičného obdobia zvyšuje podiel konzervatívnejších inštrumentov. 
 
Rentier 3S
Simple, Smart a Sexy, práve taký je program Rentier 3S. Jedinečný je predovšetkým svojou revolučnou novinkou, ktorou je alokačná brzda s výberom tých najlepších investičných správcov na svete. Stratégia je nastavená tak, aby sa vaše investície na začiatku investičného obdobia mohli zhodnotiť, čo najviac. 
 
Článok sme pre vás pripravili v spolupráci s:

Natália Várošová, Obsahový špecialista na optimalizáciu webov z PoctiveSEO: Pomôžeme vám s viditeľnosťou webu, marketingom či PPC reklamami.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,82
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.