ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Je možné nájsť si dobrú prácu ako introvert?

15.10.2019 11:39:59 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1450x

Stále si veľa ľudí myslí, že introverti nie sú dostatočne dobrí na vykonávanie vyšších postov, práve z dôvodu ich tichosti a hanblivosti. Je to klam!

 

Introverti sú jedinečný myslitelia, no to neznamená, že sa nevedia zapájať do konverzácií alebo riadiť kolektív. Zvládajú rovnako práce ako extroverti. Je však možné, že po väčšej sociálnej interakcií nájdeš introverta zavretého dlhší čas doma. Je to z toho dôvodu, že väčšinou potrebujú svoj vlastný čas na dobitie energie.
 
Najlepšie pracovné prostredie pre introvertov je také, kde:

môžu pracovať sami
budú mať ticho a nebudú vyrušovaní
budú môcť dlhodobo pracovať na jednom projekte
bude preferovaná konverzácia medzi štyrmi očami

 
Práca s právom
Predstavuješ si neoblomného právnika, ktorý svojím hlasom prekričí celú miestnosť? No možno sa ti táto práca zdá ako stvorená pre extrovertné povahy. Nie je tomu celkom tak, štúdie dokázali, že ide najmä o introvertov, ktorý túto pracovnú pozíciu zastupujú. Introverti majú nejakým spôsobom v povahe dlhodobo pracovať na jednom projekte, či prípade.
 
Práca v kreatívnom prostredí
Baví ťa grafika, práca so zvukom alebo film? Kreatívne odvetvie ponúka mnoho pozícií, ktoré by sa ti mohli zapáčiť. Väčšinou na tomto poste budeš pracovať sám, prejaviť môžeš svoj dar pre estetické ponímanie. Páčilo by sa ti to?
 
Práca v prostredí IT
Introvertom ani tak nejde o plat ako o rozvoj vnútorného sveta. IT ti ponúka obe naraz, tak prečo to nevyužiť? Klasicky sa IT sústredí na jeden projekt dlhodobejšie, pomáha budovať a premýšľať iným spôsobom vždy, keď sa na svoje zadanie bližšie pozrieš.
 
Pracuj ako výskumník
Ak chceš pracovať na samostatnom zadaní a prispieť ľuďom niečím novým, nezabúdaj na prácu výskumníka. Stále je mnoho odborov, ktoré ich potrebujú. Introverti tu vedia prejaviť svoje dve najsilnejšie stránky, to je samostatnosť a písanie. Niektoré z výskumov môžu byť flexibilnejšie a tak sa pri nich môžeš svojvoľne presadiť ty sám, iné majú svoju štruktúru. Môžeš pracovať napríklad v prostredí medicíny, práva, atď. Potom je tu napríklad archeológia alebo história.
 
Práca v sociálnych médiách
Väčšinou to celé riadi človek, čo má chuť dlhodobo sledovať, čo sa ľuďom páči a čo ich zaujíma. Ak si dostatočne kreatívny a dokážeš zvučne pracovať s textom, je tu pre teba práca so sociálnymi médiami.
 
Výber práce je veľmi dôležitý a nezáleží to iba od introvertnej alebo extrovertnej povahy. Ako náhle človek upadne do stavu, kedy nevidí zmysel v tom čo robí pravidelne, môže dôjsť až k vyhoreniu. Ide o stav, ktorý postupne zasahuje aj do osobného života a vrcholí až pri depresii. Musíš jednoducho dbať na to, ktorá práca bude vyhovovať aspoň čiastočne tvojej povahe. Nijaká práca nie je dokonalá, no dá sa na tom pracovať.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,95
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.