ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Kde sa dôchodcovia najčastejšie zamestnávajú

16.1.2020 12:00:56 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1640x

Dôchodcovia rovnako ako takí študenti, hľadajú svoje uplatnenie na brigádach alebo výpomocných prácach. Kde sa najčastejšie zamestnávajú?

 

Dôchodcovia rovnako ako študenti, hľadajú svoje uplatnenie. Býva to však veľmi namáhavé a náročné. Peniaze sú stále potrebné a potrebujú ich aj seniori. Práca pre seniorov im však môže dopomôcť aj k vitalite, pozitívnejšiemu mysleniu a zaháňanie nudy. 
Ak si si stále nenašiel uplatnenie, nezúfaj. Hľadať musíš na pravom mieste:
Upratovanie je väčšinou jedna z prvých možností, ktoré dámy napadne. Ide len o upratovanie? Určite je to fyzicky náročnejšia práca, ktorá vyžaduje presnosť, rýchlosť a dokonalý výsledok- nič nemôžeš vynechať a na nič nezabudnúť.
Pre pánov to je väčšinou pozícia strážnika alebo vrátnika. Potrebná je však schopnosť komunikácie a fyzickej spôsobilosti.
 
Pokiaľ sa necítiš na fyzicky náročnú prácu ponúka sa práca cez internet. Na internete sa môžeš prejaviť vo viacerých smeroch. Najčastejšie je to písanie článkov. Pre túto prácu je potrebné ovládať dobre gramatiku a prejavovať svoju kreativitu.
Druhou brigádou alebo zábavou môže byť pomoc s prekladaním kníh alebo študijných textov.
 
Inou možnosťou je knižnica. Páčilo by sa ti pracovať v tichom priestore medzi knihami? Tak potom je to brigáda pre teba. Pôjde opäť prácu s ľuďmi a preto sa môže občas objaviť aj cudzia reč. Ďalšou podmienkou je práca s databázou, e-mailom a podobne.
 
Si bývalý učiteľ? Možno by si mohol skúsiť doučovať. Ak máš vedomosti z konktorétneho odboru, prečo svoje poznatky nepredať ďalej. Veľmi to poteší najmä žiakov a študentov.
Nemusí to byť iba slovenčina, matematika alebo angličtina pre doučovanie. Pokiaľ máš hudobné nadanie alebo si dobrý maliar, prečo nezačať svoje remeslo vyučovať?

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,24
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.