ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Majú sa trojkári v živote lepšie než jednotkári?

28.10.2020 09:47:36 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 2228x

Za jednotky nás vždy všetci chválili, ale je to skutočne správna cesta za úspechom? Je potrebné zaplniť žiacke knižky samými jednotkami? 
 

 

Povinná školská dochádzka bola zavedená ešte v 18.storočí, odvtedy sa mnoho vecí pomenilo. Ako vieme, školský systém sa patrične líši už len keď si porovnáme napríklad chodenie do školy našich rodičov a nás. Niektoré veci sa síce zmenili, avšak známkovací systém ostal – jednotka ako najlepší výsledok a päťka ako ten najhorší. V poslednej dobe sa tiež v rámci školstva uvažuje, či je vlastne známkovací systém a spôsob hodnotenia „na všetkých rovnaký meter“ skutočne prospešný. 
V rámci diskusie ide o zaujímavú tému. Avšak u nás je známkovanie stále aktuálne a ako je známe, počas celých rokov školy sa nedá ísť iba po ceste najlepších výsledkov, niekedy sa vie pritrafiť aj horšia známka – ako napríklad trojka. Zlatá stredná cesta alebo ide o študenta, ktorý sa nedokáže poriadne naučiť? Hovorí sa, že trojkári v sebe ukrývajú viac, isté charakteristiky, vďaka ktorým potom vedia preraziť v živote. 
 
Nezaujíma ich akademický systém
Trojkári nepotrebujú zapadať do systému školy – uvedomujú si, že učiť sa dá aj inde alebo iným spôsobom – napríklad online kurzami. Neboja sa postaviť voči systému alebo pripomínať jeho chyby. Veľmi dôležitý je u trojkárov sen alebo vôľa nasledovať svoje sny – čo sa môže neskôr realizovať možno aj opustením školy, pretože si uvedomia, že im nedáva to, čo by mala. 
 
Nepodporujú známkovanie 
Známkovanie sme už zmienili v úvode článku a trojkári k známkovaniu majú svoj vlastný názor. Trojkári očividne nie vždy dostávajú tie najlepšie známky , avšak nedostávajú ani tie najhoršie. Vysvetlenie je jednoduché : keďže bez dobrých známok sa nedá dostať do ďalšieho ročníka, strednou zlatou cestou je pre nich dostávať priemerné známky – týmto spôsobom sa nemusia pridlho zapodievať učivom, ktoré ich nezaujíma a radšej sa venovať svojim voľnočasovým aktivitám.
 
Záleží im na osobnom úspechu 
To, že trojkári nedostávajú zo všetkého jednotky, neznamená, že sú horšími žiami alebo, že v živote toho veľa nedosiahnu – ide o to, že im nezálží na pohľade ostatných okolo nich, ale o to ako vnímajú sami seba. Teda, či svojimi skutkami nejako zlepšujú svoje vedomosti alebo sa učia niečo čo ich skutočne baví a budú môcť s tým pracovať aj v budúcnosti. 
 
Radi snívajú 
Čo potrebuje každý kreatívnec či inovátor? Fantáziu a fantázia sa rodí tam kde sny. Zatiaľ, čo jednotkári radi na hodinách počúvajú a snažia sa zapísať každé podstatné slovo pani učiteľky, trojkári radšej hľadia z okna, kreslia si a podobne – plánujú, čo bude ďalej a pravdepodobne dostávajú pri tom mnoho nápadov. 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,28
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.