ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Máš tetovanie a nevieš, kde sa zamestnať?

13.8.2020 11:39:00 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 2497x

„Je problém nájsť si prácu, ak som potetovaný?“ Záleží od toho, kde sa chceš zamestnať. AK si si dával tetovanie v mladšom veku, asi si mnohokrát počul, že sa nikde nezamestnáš. Nie je to pravda – tvoju šancu na úspech ovplyvňuje skôr to, čo máš vytetované a kde.

 

Na tetovanie sa aj dnes veľa ľudí pozerá s menším podozrením. Pravdepodobne, ide o pozostatky staršej doby, kedy sa tetovanie spájalo najmä s kriminálnou činnosťou a s ľuďmi s pochybnou minulosťou. Dnes, najmä mladšia generácia, veľmi s tetovaním a piercingami sympatizuje.
 
Doba sa posúva dopredu a ako je vidieť, popularita tetovaní iba narastá. Chápeme ich ako prejav originality a tiež za estetické prvky.
 
Chápu tak tetovanie aj zamestnávatelia?
Aby bolo jasné, nie každý s tetovaním v práci súhlasí. Najmä ak sa jedná o uniformované zamestnania, kde je potrebné nevytŕčať z davu. Aj napriek tomu, profesie, ako je sestrička, doktor, právnik a podobne, aj medzi nimi sa nájdu členovia, ktorí svojmu tetovaniu ostali verní a nie je na tom nič.
 
Mnohokrát si asi ani neuvedomíme, že niekto vysoko vzdelaný tetovanie má. Možno ide o vec predsudku – ako napríklad to, že tetovanie si dávajú iba väzni a menej vzdelaní, ako však vieme, nie je to tak. Tetovanie môžu mať aj ľudia s titulom.
Väčšinou ho pri niektorých zamestnaniach ani nevidíme, pretože tieto práce majú stanovený svoj dresscode, ktorý zahŕňa napríklad oblek, dlhý plášť a nohavice.
 
Zamestnávatelia majú väčšinou predom stanovené, či v svojom kolektíve ocenia niekoho, kto tetovanie má. Avšak aj napriek tomu, pri niektorých zamestnaniach, ako sú policajti alebo vojaci, sa neodporúča tetovať sa – hlavne na viditeľných miestach.
A ktoré zamestnania tetovania príjmu? Ide najmä o zábavný priemysel alebo umenie. Maliari, hudobníci alebo tatéri.
 
Nevešaj hlavu - neznamená to, že sa musíš zamestnať iba v zábavnom priemysle. Mnoho firiem je ohľadom tetovaní benevolatných a príjmajú aj potetovaných kolegov. Ide však hlavne o to, čo máš vytetované - takže žiadne kontroverzné tetovania. 
 
Ak si chceš dať niečo vytetovať, začínaj zľahka - niečim menším, čo sa dá jednoducho skryť. Odporúča sa, aby si si nedával potetovať hlavne ruky a tvár - časti tela, ktoré tak jednoducho neschováš.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,21
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.