ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Na pracovnom pohovore je to ako na prvom rande

12.1.2015 12:21:04 | Redakcia portálu
www.brigada.sk | Počet zobrazení: 5200x

Pracovný pohovor sa v mnohom podobá na prvé rande. Nervozita, stres, prehnaná snaha zaujať, nevhodne zvolené oblečenie, zlé odpovede na položené otázky...Čo všetko majú prvé rande a pracovný pohovor spoločné? 

 

Pracovný pohovor má s prvým rande naozaj dosť spoločného. Tu je dôkaz:
 
Nervozita  obyčajne najviac môže ovplyvniť váš výkon. U väčšiny ľudí je to v negatívnom svetle, je však aj malé percento takých, u ktorých správna dávka nervozity pomáha vyvolať ešte väčšie úsilie a zlepšiť výkon uchádzača, ktorý má záujem o brigády.

Čo všetko spôsobuje nervozita? Tak ako pri prvom rande, tak aj pri pracovnom pohovore strácate schopnosť tvoriť logické súvetia, niektoré veci si musíte vymýšľať, začnete sa veľmi potiť, budete robiť neprirodzené pohyby, príp. budete úplne rezignovať a zostanete ticho. 
 
To všetko nespôsobí dobrý dojem. To čo však chcete je práve vytvoriť čo najlepší prvý dojem. Musíte sa naučiť zvládať stresové situácie. Pomáha tomu najmä dôkladná príprava, ale samozrejme aj skúsenosti. Pri druhom rande budete určite sebavedomejší, tak ako aj pri každom ďalšom pracovnom pohovore.
 
Nesnažte sa zaujať za každú cenu. Svojho partnera sa snažte zaujať tým aký ste, nie tým aký nie ste. Nepreceňujte svoje schopnosti ani vlastnosti. Dávka sebavedomia je dôležitá, netreba to však preháňať. Toto platí dvojnásobne pri pracovnom pohovore, tu vám preháňanie svojich vlastností, zručnsotí a skúseností nepomôže. Personalista veľmi rýchlo odhalí ako to je naozaj. Má o vás všetky informácie a čo nevie, na to sa spýta.
 
Snažte sa správne odhadnúť vaše skúsenosti a znalosti. Správne by nebolo ani to, keby sa podceňujete.
 
Výber správneho oblečenia je taktiež jednou z dôležitých súčastí pracovného pohovoru, ako aj rande. Vhodné oblečenie, v ktorom sa cítite pohodlne môže spôsobiť, že budete vystupovať oveľa presvedčivejšie a uvoľnenejšie. Výberu odevu by ste teda mali venovať dostatočnú pozornosť

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,89
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.