ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Neobyčajné zamestnania, ktoré ťa prekvapia

2.9.2020 13:02:07 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1772x

Niektorí ľudia sa prosto neuspokoja s obyčajnou prácou, ktorú môže mať každý iný. Pokiaľ sa radíš medzi nich, môže ťa zaujať náš rebríček s unikátnymi zamestnaniami, o ktorých si možno ani nepočul.

 

Je málo prác, ktoré ťa nadchnú? Ešte stále sa hľadáš? Možno si ešte nepočul o týchto! Pozri si o aké unikátne práce sa jedná.
 
Hippoterapeut
Je známe, že psy a mačky ako najviac populárny domáci miláčikovia majú terapeutické účinky pre ľudí – či už osamelých alebo zdravotne postihnutých. Rovnako tak môžu byť terapeutické aj kone. Avšak nejde ani o ich hrivu, ani o ich silu – ale o ich chôdzu. Keďže má kôň trojdimenzionálnu chôdzu veľmi sa podobá tej ľudskej. Ľuďom, ktorí trpia skoliózou alebo autizmom, táto terapia veľmi pomáha. Takže ak máš vzťah ku koňom a rád pomáhaš iným, je fajn sa pozrieť aj na takúto prácu.
 
Profesionálny hacker
Slovo hacker sa v hovorenej reči používa skôr v negatívnom zmysle. Avšak rovnako ako vie byť toto povolanie škodlivé, vie byť aj nápomocné, najmä ak vlastníte veľkú spoločnosť. Spoločnosť si zamestná profesionálneho hackera, ktorý pozná množstvo trikov, ako sa nabúrať do systému spoločnosti. Tým vlastne testuje software spoločnosti, následne im povie, ako to urobil a v čom by sa mohli zlepšiť.
 
Stylista jedál
Stylovať sa nemusia iba modelky, ale aj jedlo. Napríklad, ak je potrebné natočiť film alebo reklamu na jedlo alebo nápoje, do hry vstupuje stylista jedál. Často to, čo vidíš na obrazovke ani nie je jedlé, ale vyzerá to chutne však? Keďže jedlo sa kazí, topí a stráca želaný tvar, musia ho nahrádzať- ako napríklad obyčajnú šľahačku penou na holenie. Mňam.
 
OSHIYA
Do MHD je niekedy veľmi ťažké sa dostať a to sme len na Slovensku. Predstav si takú Čínu, to už je veľa ľudí. Oshiya je zamestnanie, kde človek „napcháva“ ľudí do metra, aby boli dvere riadne zavreté. Dnes oshiyu nájdeš napríklad aj v Španielsku, kde ich volajú empujadores. Kedysi takto ľudia pracovali aj v New Yorku alebo vo Frankfurte.
 
Opatrovateľ pánd
Kto by nemal pandy rád – lenivé, roztomilé s jemným čierno-bielym kožúštekom. Ide však o serióznu prácu, ako dobre vieme, pandy to majú v dnešnom svete veľmi náročné a ich prirodzená potrava (eukalyptové listy) sa pomaly vytrácajú (našou zásluhou). Preto sa pandy chovajú v ochranných centrách, akým je Giant Panda Protection and Research Center v Číne. Nie je to však nič jednoduché, je treba prejsť mnohými pohovormi a zasvätiť každý deň pandám.
 
Morská panna
Kto miloval rozprávku Ariel si v tejto práci príde na svoje. Pracovať ako profesionálna morská panna? Všetko sa to zdá krásne a zábavné, ale ako vždy je v tom háčik – profesionálne morské panny musia byt perfektné v potápaní a v zadržiavaní dychu na dlhú dobu. Taktiež veľa voľného času strávia v posilňovni, keďže chvost môže vážiť až 6 kg.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,70
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.