ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Nevynechávajte pauzu na obed, môžete si uškodiť

7.7.2022 16:48:29 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 713x

Raňajky sú všeobecne známe ako najdôležitejšie jedlo dňa. Ale, čo obed? Obed je taktiež veľmi podstatný, najmä počas práce. Pauzu na obed by ste v žiadnom prípade nemali vynechať, môže to uškodiť vášmu výkonu v práci. 
 

 

Pre veľké množstvo práce vie mnoho ľudí stále vynechávať obedňajšiu pauzu. Boja sa, že by mohli niečo zameškať, alebo by ich pauza brzdila. Je to však chyba a čím skôr si to uvedomíte, tým skôr objavíte benefity pauzy na obed. 
 
Nie je obed ako obed
Obedová pauza je to vtedy, ak si odpočiniete od práce a v pokoji sa najete. Pol hodina alebo celá hodina je optimálny čas na nabratie novej energie. Je to čas si oddýchnuť. 
 
Sedenie za počítačom a pritom jesť bagetu nie je práve najvhodnejší spôsob relaxu. Váš mozog potrebuje oddych od namáhavaje práce. 
 
Miesto riešenia nekonečných zadaní si radšej sadnite medzi kolegov, rozprávajte sa, alebo sa potom choďte trochu prevetrať. Váš mozog vám to oplatí vyšším výkonom. 
 
Prestávka na obed je odôvodnená
Ak sa mozog non-stop sústredí na prácu po nejakom čase sa unavý a sústredenie sa zníži. Okrem toho, že môžete urobiť množstvo banálnych chýb, výsledok vašej práce sa určite zhorší. 
 
Rovnako tak to prebieha aj pri náročnom celodennom učení. Ak je váš mozog unavený a nemá energiu, jednoducho ignoruje a nezapisuje informácie, ktoré si neustále opakujete. Od práce a učenia si prosto na istý čas musíte oddýchnuť, dobiť baterky a nechať mozog regenerovať. Obed by mal byť pestrý 
Samozrejme, veľmi záleží aj od toho, aký obed si dáte. Pokiaľ nechcete byť po obede prejedený a unavený, je dobré pripraviť si jedlo s vysokým obsahom živín a antioxidantmi. Nepreháňajte to s cukrom ani tukom. Jedlo je vaše palivo a telo sa vám odmení
Obedňajšia pauza je forma starostlivosti o seba samého. Ak chcete byť ydravý a v práci aj druhú časť dňa rovnako výkonný, je potrebné jesť. Jedlo je palivom pre mozog a celý organizmus. Pauza je potrebná pretože mozog ani telo nezvláda neustálu prácu. 
Ak budete nasilu prekonávať hlad, stále sedieť za počítačom a pracovať, je možné, že výsledky vašej práce sa budú časom iba zhoršovať. Ak aj máte množstvo práce, je potrebné si pauzu urobiť, pol hodina by mohla úplne stačiť. 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 4,14
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.