ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Nie si expert v móde, no chceš vyniknúť? Pomôžeme ti

13.8.2019 12:21:45 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1659x

Napísal si pôsobivý životopis, prichystal si reč a teraz nevieš ako postupovať? Obliecť sa na pohovor nebýva dozaista jednoduché.

 

Okrem úprímného hľadenia očí a sebavedomého podania ruku, potrebujete aj nejako vyzerať. Čo je teda vhodné si obliecť na svoj prvý pracovný pohovor? 
 
Vraví sa, že muži nemusia mať toľko problémov s obliekaním ako ženy. Je to otázka okolností. Pokiaľ máš presne naštudované o akú pracovnú pozíciu sa uchádzaš a zaznamenal si aj dress code firmy, je načase niečo vymyslieť. 
 
Tu sú možné varianty outfitov, ktorými určite nič nepokazíš: 


Ku viac formálnym nohaviciam zvoľ košeľu. Existuje ich nekonečno variant a nemusíš sa uchyľovať iba k jednoduchej bielej. Pozor na prehnané kombinovanie vzorov. Pokiaľ si si neni istý siahni po jednofarebných typoch. 


 


Vrstvenie je taktiež to, čo môžeš využiť. Košeľa, sveter alebo vesta a sako. Košeľu môžeš doplniť o kravatu alebo motýlika


 


Úplnou klasikou a vyššou formálnosťou je oblek. Najlepšie je ak si vyskúšaš niekoľko a vyberieš si, ktorý ti padne. Dôležitá je aj farba.


 
Nakoniec je ešte dobré uviesť pár vecí, ktorým by si sa mal vyvarovať:
Sú to napríklad pestré farby. Nikto ti farbu nezakazuje, ale ako sa hovorí: Menej je niekedy viac. To platí aj kombinovanie vzorov, ktoré sa ti páčia. 
Zvoľ najmä správnu veľkosť oblečenia. Ak na seba dáš väčšiu košeľu alebo sako môže to vyzerať až vtipne. 
Prehnané voňanie alebo použitie prenikavej vône sa tiež neodporúča.
K outfitu môžeš zvoliť napríklad hodinky. Daj však pozor, aby boli primeranej veľkosti. Rovnako nie je vhodné mať na sebe piercingy. 
 
Pokiaľ sa budeš riadiť týmito bodmi, nemáš čo pokaziť. Podstatná je voľba aj pre teba samého. Cítiť sa pohodlne v oblečení, ktoré máš na sebe, je jeden zo spôsobov ako sa cítiť sebavedomo.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,32
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.