ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Otázka, ktorá na pohovoroch potrápi mnohých

30.7.2020 11:16:56 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 2769x

Celý pohovor sa bude točiť iba okolo dvoch vecí – teba a pracovnej pozície. Vieš zaujať rozprávaním o sebe? Prečítaj si ako by si sa mal prichystať na nečakanú otázku a dozvieš sa prečo personalisti kladú aj takéto otázky.

 

Vieš, ktoré otázky robia ľuďom na pohovore najväčší problém? Paradoxne, sú to práve tie, pri ktorých osoba musí  odprezentovať samého seba. Aj tebe robí problém hovoriť o sebe? Čo by si odpovedal na otázku: Viete mi povedať niečo o sebe?
Väčšine ľudí sa zauzlí jazyk a presne nevedia, čo sa pod touto otázkou myslí. Na začiatok by bolo dobré, povedať si prečo sa tieto otázky na pohovore pokladajú a prečo je to tak dôležité.
Personalistovi nejde o to vymámiť z teba všetky detaily z detstva alebo sa bavil o tvojej obľúbenej farbe- to sú všetko nepodstatné informácie. Dôvody sú celkom logické – ide o zistenie, ako dobre si si naštudoval niečo o firme a ktoré vlastnosti a skúsenosti si myslíš, že by si mohol v danej pracovnej pozícii využiť. Navyše sa takto lepšie zisťuje aj tvoje reagovanie na nečakané situácie (v tomto prípade otázku), či si schopný zaimprovizovať a kreatívne sa vynájsť počas pohovoru.
 
Čo určite nerob:
 
Nesnaž sa prerozprávať svoj celý život
 Na pohovore nikoho nemusia trápiť detaily z tvojho života. Má sa jednať o čisto profesionálny rozhovor, kde sa personalista bude oboznamovať s tvojim silnými stránkami a niečo málo sa dozvie aj o tom, či by si zapadal do kolektívu. Dôležité je brať ohľad na relevantnosť informácií, ktoré sa k personalistovi dostanú. Nechceš predsa, aby ti tam zaspal od nudy.
 
Priveľa informácií
Vždy je dobré rozprávať o sebe v tom lepšom svetle, hovoriť o úspechoch v minulej práci a praxi. Avšak nie každá informácia je natoľko dôležitá, aby si ju musel spomenúť. Povedzme, že sa hlásiš na miesto manažéra, kde je veľmi dôležitá komunikácia – povedzme, že budeš hovoriť radšej o skúsenostiach s riešením problémov a schopnosti komunikovať, než o tom, ako dobre varíš.
 
Ostať zaskočený
Ostať ticho sa taktiež nevypláca. Personalistovi tým dávaš iba najavo, že nie si pripravený a ak áno, tak sa veľmi jednoducho necháš vykoľajiť. Taktiež, neodpovedaj otázkou: Čo by ste chceli vedieť? Personalista ti dal priestor nato, aby si sa prejavil a vydal zo seba to najlepšie. Odprezentoval to, čo ti najlepšie ide a čím by si bol schopný prispieť do novej firmy.
 
Vyskúšaj radšej:
Najprv si preštudovať základné informácie o firme. Je to klasická rada a určite by sa nemala zahadzovať. Čím viac toho o firme budeš vedieť, tým lepšie budeš vedieť formulovať svoje odpovede. Tvoja odpoveď nemôže byť jednoslovná, na druhej strane to nemôže byť veľmi dlhé. Svoje pracovné skúsenosti aj svoje úspechy poznáš, skús sa ich skĺbiť s tým, čo od teba budú vyžadovať v budúcej práci. Svoju odpoveď si skúšaj dookola až sa dostaneš k zredukovanej verzii, ktorá bude pravdepodobne tá najlepšia. 
 
Ak sa momentálne snažíš zmeniť zamestnanie v inom odbore než si doteraz mal a máš pocit, že nie si dostatočne kvalifikovaný alebo ti chýbajú skúsenosti, ktoré by sa ti mohli hodiť, vyskúšaj sa najprv novým veciam venovať vo voľnom čase, prípadne, možno si to ani neuvedomuješ, ale skúsenosti do novej práce si mohol nazbierať aj počas školy alebo brigády. Je to napríklad tímová práca, komunikatívnosť, rečnícke schopnosť alebo nejaká manuálna činnosť.

 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,14
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.