ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Plán osobného rastu: Ako dosiahnuť to, po čom túžite?

13.2.2023 08:42:54 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 522x

Ako dosiahnuť svojich snov? Nestačí si ich iba premyslieť, ale aj konať, aby ste ich dosiahli. Každý človek potrebuje cieľ, ktorý v živote naplní. Váš plán osobgného rastu sa môže zameriavať na rôzne oblasti života, ako napríklad vzťahy, vzdelanie, zamestnanie alebo živtoný štýl. Ak máš dostatok odhodlania a ambícií, môžeš to zvládnuť aj ty!

 

Čo je plán oosbného rastu? 
Môžeš ho považovať za návod k uskutočneniu svojich snov. Príprava plánu sa môže na počiatku zdať jednoduchá, začína najmä otázkami: 


Čo je môj cieľ? 


Čo by som chcel v žvote dosiahnuť?


Čo by ma robilo šťastným? 


Zdanlivo ľahké otázky, je však treba zamyslieť sa nad nimi a úprimne si odpovedať. Plán osobného rastu môže mať rôzne témy, napríklad sa môžeš snažiť o lepšie zamestnanie, chcel by si začať predávať svoje umelecké výtvory, chceš sa naučiť cudzí jazyk, zlepšiť si vzťahy s okolím. Je to naozaj iba na tebe.
 
Ako si vytvoriť plán osobného rastu? 
 
Čo a prečo chceš dosiahnuť práve tento cieľ?
S hľadaním motívu pre svoj cieľ prichádzaj=u aj dôvody. Musíš vedieť, prečo svoj cieľ chceš dosiahnuť. Tým pádom si uvedomíš, prečo pokračovať, prečo ho nasledovať. Budeš mať tak väčšiu motiváciu pokračovať aj v ťažkých chvíľach.
 
Aké prekážky ťa čakajú? 
Na ceste za každým cieľom prídu isté prekážky. Niektoré budú neočakávané, na iné prídeš hneď na začiatku. Napríklad, ak chceš získať lepšiu prácu, možno nebudeš mať dostatok praxe alebo dostatočné vzdelanie.Ak chceš zlepšiť svoje stravovanie a naladiť sa na zdravší životný štýl, možno ti budú chýbať financie na kvalitnejšiu stravu alebo sa budeš musieť naučiť variť. Prekážky tu však nie sú od toho, aby ťa od svojho cieľa odradili, ale aby ťa posunuli pred. Neboj sa ich, hľadaj ich riešenia. 
 
Využívaj všetky dostupné pomôcky 
Aby si prekážky odstránil je dôležité využívať všetky dostupné pomôcky. V niektorých ťažkých situáciách sa môžeš obrátiť na rodinu, priateľov a známych. Určite ťa podporia. Internet ponúka všeliaké zaujímavé články, online kurzy a videá, pomocou ktorých sa môžeš vzdelávať a naďalej sa motitovať. Aby si si pozitívnu náladu udržal a naďalej sledoval svoj sen, čítaj príbehy úspešných osobností, pozeraj motivačné videá alebo si prečítaj niečo z motivačnej literatúry. 
 
Celý plán si rozpíš
Nenechaj si svoj plán iba v hlave, môžeš naŇ po čase zabudnúť. Radšej si vezmi do ruky papier a pero a rozpíš si presnú nasledovnosť svojho plánu, resp. kroky, ktoré k jeho dosiahnutiu budeš vykonávať. Následne si vyves svoj plán vo svojej izbe, aby si ho mal neustále na očiach. Prípadne si vytvor dokument v počítači. Podtstané je, aby si si svoj plán pripomínal, môžeš si do neho zapisovať svoj progres a tak sa motivovať a naďalej v ňom pokračovať. 
 
Užívaj si úspech
Aby si sa udržiaval v pozitívnej nálade, oslavuj aj menšie úspechy. Každý jeden ukončený krok k tvojmu cieľu je čas na oslavu. Choď von s kamarátmi, kúp si nejaký pekný kúsok ooblečenia, dopraj si svoj obľúbený dezert a najmä oddychuj.
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,45
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.