ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Poznáte psiu rasu samojed?

18.6.2021 10:18:12 |
Obrázok od coolcoolleah z Pixabay | Počet zobrazení: 1141x

Samojedi sú veľmi rozkošné psi a majú jednu z tých najkrásnejších osobností vôbec. Charakteristickým znakom samojedov je ich nádherná biela srsť. Samojedi sú robustné psy, s prirodzene vztýčenými ušami a chvostom stočeným na jednu stranu.
Samojed má veľa pôsobivých vlastností. Je to bystrý, energický a spoločensky pes, no vyžaduje si aj veľa starostlivosti. Čo by ste mali o tomto plemene vedieť?
 

 

Osobnosť:
Samojed je priateľský, sympatický a inteligentný pes. Spravidla vychádza dobre aj s inými psami ako aj s ľuďmi a inými domácimi miláčikmi, s ktorými vyrastá.
Život so samojedom:
Samojedi sú nenáročné plemená, ktoré si, ale potrpia na kvalitnú potravu, najmä pre ich robustnosť. Príliš veľa maškŕt alebo nedostatok pohybu môžu však viesť k obezite. Samojedi sú dlhoveké psy, ktoré sa často dožívajú 12 až 14 rokov.
 
Jedná sa o aktívne psy a preto potrebujú každodenné cvičenie. Samojedi obľubujú psí výcvik a s radosťou nasledujú, učia sa poslušnosti, agilite či súťažia v sánkovaní. Sú to spoločenské psíky, ktoré neradi zostávajú sami. Samojedi sú skvelými rodinnými spoločníkmi vo veľkej časti sveta.
Starostlivosť
Keďže tieto psy pochádzajú z chladného podnebia, ich dvojitá srsť je schopná sa prispôsobiť na teplo a zimu. Avšak tí, ktorí sú chovajú samojeda v teplom až horúcom podnebí, by mali zabezpečiť dostatok vody a tieňa, aby nedošlo k prehriatiu. Odporúčame preto psíkovi na záhrade postava búdu pre psa.
 
Česanie a kefovanie samojedov vám môže zabrať nejaký ten čas.
 
Najmä počas jari, keď samojedi "zhadzujú" svoju zimnú srsť, bude potrebné pravidelne upratať váš domov. V tomto období samojed mimoriadne pĺzne. 
Zaujímavosti


Sú známi svojimi „Sammy úsmevmi“. Všimli ste si, že samojedi majú tendenciu usmievať sa? Kútiky úst samojeda sú zľahka vytočené dohora, čo mu dáva šťastný výraz.


Samojedi sú priateľskí ku všetkým. A hoci kvôli ich veľkosti a sile môžu vyvolávať u veľa ľudí rešpekt, sú to absolútne neagresívne psy. Agresivitu teda neočakávajte.


Samojed patrí k primitívnym plemenám, to znamená, že je jedným z najmenej prešľachtených plemien. Keďže nevznikol krížením rôznych plemien, má pomerne malý rozsah dedičných chorôb, nevykazuje ani poruchy správania či povahy. 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,71
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.