ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Práca v zahraničí a jej nástrahy

20.7.2021 13:27:11 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1622x

Ako sa nestať obeťou podvodníkov? Brigády a práca v zahraničí sa mnohým Slovákom zdá ako skvelé riešenie finančnej situácie. V zahraničí hľadáme nové zážitky, nové skúsenosti i nové kontakty. 
 

 

Rozhodol si sa pre prácu v zahraničí a teraz hľadáš. Určite sa nespoliehaj iba na známeho alebo priateľov. Potrebné je mať všetko dobre skontrolované a overené. Ak teda naozaj hľadáš prácu v cudzine, vyskúšaj oficiálne weby, ktoré práce ponúkajú. Na nich je väčšina inzerátov overená, ale ak máš pochybnosti, stále môžeš napísať zamestnancom.
Našiel si vhodnú pracovnú pozíciu? Teraz už len stačí ozvať sa zamestnávateľovi. Pošlu životopis, univerzálne v angličtine a následne komunikuj. Všímaj si ako s tebou zamestnávateľ komunikuje, nezameriavaj sa na formu, ale na obsah. Zamestnávateľ nemôže otáľať a niečo utajovať.
Podobne to platí aj pre zmluvu. Tá musí byť napísaná v jazyku, ktorému rozumieš. Jedna kópia bude tvoja a druhú bude mať tvoj zamestnávateľ. Potrebuje byť vami oboma podpísaná a tebou akceptovaná v prvom rade. Takže prípadne si ju prečítaj a ak niečomu nebudeš rozumieť - hneď sa pýtaj. Zmluva by mala pokrývať informácie ako údaje o mieste tvojej práce, tvoju mzdu, aké sú podmienky na prácu a pod. Na druhej strane, musia v nej byť i informácie o zamestnávateľovi a jeho firme, pre ktorú budeš pracovať.
Predtým, ako vyrazíš, je potrebné skontrolovať svoje cenné dokumenty - ako je občiansky preukaz, pas, víza, doklad o vakcinácii a pod. Dokumenty maj vždy pri sebe. Zamestnávateľ nemá právo ti tieto dokumenty zobrať alebo ich u seba “uchovávať”. 
Určite sa porozprávaj aj so svojou rodinou a známymi o tom, že odchádzaš a na ako dlho budeš preč. Dohodni sa s nimi, že budete komunikovať minimálne raz za deň alebo si zavoláte, aby sa ubezpečili či si v poriadku. 
Láka ťa práca v zahraničí? Stále je čas na nejakú prihlásiť!

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,57
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.