ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Prečo je tímová práca prospešná?

4.12.2019 10:20:14 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1717x

Zloženie dobrej skupiny zamestnancov a poveriť ich jedným projektom nie je až tak ľahké, ako sa na prvý pohľad zdá. Viacero ľudí pokope znamená aj rôzne povahy, na druhej strane nové nápady a prekvitajúcu kreativitu. 

 

Aké sú skutočné pozitíva tímovej práce? Prečo je tak veľmi obľúbená? Poradíme ti, ako si usporiadať a fungovať v dobrom tíme.
Nie všetci sme povahy priamo do kolektívu, je však mnoho pozitív, ktoré ti práca v kolektíve môže priniesť. Nejde iba o samotného zamestnávateľa, ale aj teba samotného. Pokiaľ nevieš, čo všetko za tým je, pripravili sme niekoľko malých bodov, prečo sa pre teba tímová práca hodí.

Pomôže ti lepšie komunikovať
Nájdenie nových kontaktov alebo priateľov
Podporuje kreativitu
Rýchly feedback a riešenia

 
Čo potrebuje dodržiavať dobrý tím?
Slušná konverzácia
Slušný jazyk je základ, potom sa skupinová práca určite nezaobíde bez rešpektu a vypočutia. Nikto sa vo svojom kolektíve nechce cítiť odstrčený a ignorovaný. Snaž sa vypočuť názory každého a zvažovať ich, ani nevieš, na čo všetko môžeš prísť.
Nedorozumenia
Mnoho zamestnancov máva problém s pochopením svojho zadania. V tímovej práci sa nič také nemôže stať. Každý v tíme potrebuje poznať svoju prácu, na ktorej má pracovať. Preto je dobré pravidelnejšie stretávanie sa s kolegami a preberať s nimi vecí, ktoré treba.
Ako vysoko je latka
Do tímu si bol vybraný preto lebo si pravdepodobne kompetentný túto prácu robiť. Každý zamestnávateľ by na to mal myslieť, rovnako ako uchádzači o podobné pozície. Tímová práca vyzerá veľmi zábavne a jednoducho, nie je to však úplne tak. Preto je treba vyberať ľudí, ktorí sú ako dobre naladený, tak aj zodpovedný a spoľahlivý
Spoločná práca
Nikdy nekonaj sám. Treba je každú jedinú zmenu alebo novú ideu prediskutovať ako skupina- o tom je predsa tímová práca.
 
Čo ešte?
Líder je človek, na ktorého nikdy nemôžeš zabúdať. Vždy je potrebné určiť z tímu toho jedného, o ktorom vieš, že je dostatočne skúsený a schopný viesť svojich ľudí. Dobré je prihliadnuť na vlastnosti ako je ľudskosť a vyspelosť. Pokiaľ líder nie je dostatočne vyspelý alebo skúsený, môže to mať dopad na celý tím.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,47
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.