ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Prečo sa zaoberať dobrovoľnou certifikáciou výrobkov?

24.7.2021 17:10:14 |
Obrázok od Free-Photos z Pixabay | Počet zobrazení: 1430x

Každý výrobca si rozhodnutím certifikovať svoj výrobok dokáže zlepšiť celkový pohľad na svoje výrobky, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Certifikovať môžete nielen výrobky, ale aj služby, ktoré vám umožňujú kontrolu na slovenskom, ale i zahraničnom trhu.

 

Certifikovať si vaše výrobky môžete aj dobrovoľne, a to vtedy keď výrobky nepodliehajú záväzným európskym smerniciam. Dobrovoľná certifikácia ma však veľa výhod a presvedčí vašich zákazníkov o kvalitách vašich výrobkov.

Prečo dobrovoľná certifikácia? 

Žiadatelia o certifikáciu, teda výrobcovia a distribútori výrobkov považujú certifikáty za kvalitný marketingový nástroj, ktorý môže mať pre spotrebiteľa naozaj skutočnú moc.
Každý výrobca si rozhodnutím certifikovať svoj výrobok dokáže zlepšiť celkový pohľad na svoje výrobky, a to hneď z niekoľkých dôvodov:
 


zvýšenie predaja


stimulácia a zvýšenie dopytu po tovare a službách


istota dodávania zdravotne nezávadných výrobkov a certifikovaných zdravotných pomôcok


zvýšenie konkurencieschopnosti na slovenskom i zahraničnom trhu


zvýšenie dôveryhodnosti

Postup pri dobrovoľnej certifikácií 

Bez ohľadu na to, ktorý výrobok alebo službu chcete certifikovať, overenie zhody je rovnaké. Ak sa jedna o certifikácia tovaru vyrobeného na domácom trhu, zoznam dokumentov bude zahŕňať:
 


Žiadosť s podpisom a pečaťou žiadajúcej spoločnosti


Cenová ponúka


Predloženie a preskúmanie dokumentov


Správa o preskúmaní a zoznam nedostatkov


Odstránenie nedostatkov žiadateľom


Rozhodnutie a vydanie certifikátu, osvedčenia


 
Vedeli ste, že...
.. aj reflexne prvky by mali mať označenie CE? Je to veľmi dôležité najmä, čo sa týka bezpečnosti v premávke s pomocou certifikovaných reflexných prvkov. CE označenie je pre spotrebiteľa zárukou, že výrobok vyhovuje predpisom a podstúpil všetky náležité testovania.
 
Ak všetko prebehne tak, ako má, následne vám bude vystavený certifikát.
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,84
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.