ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Sociálne siete a hľadanie brigády

23.3.2021 08:32:03 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1575x

Kedy ti môže profil na sociálnej sieti skaziť šancu nájsť si brigádu? Nemusia tu byť iba pre našu zábavu, ale pri hľadaní práce sa často môžu stať súčasťou nášho profesionálneho života.

 

V dnešnej dobe má  každý svoj profil na sociálnych sieťach. Sociálne siete sa stali súčasťou nášho každodenného života – zabávame sa tam, spoznávame nových ľudí, zvonuobjavujeme zabudnutých priateľov a zdieľame fotografie a vlastné myšlienky. Nie je nič zlé na tom byť aktívny na sociálnych sieťach – je však potrebné zdravým rozumom zvažovať, čo je vhodné propagovať. Nie všetky informácie sú na sociálnych sieťach pravda a navyše aj sami musíme súdiť akými informáciami do nich prispejeme.
V niektorých pracovných pozíciách je profil na sociálnych sieťach základ – ak sa napríklad budeš starať o reklamu a propagáciu firmy.  Niekedy si zamestnávatelia prezerajú tvoj profil iba tak – možno pre doplnenie niektorých informácií o tebe, alebo zistiť o aké veci sa zaujímaš.
 
V prvom rade, zdravým rozumom uvažuj o tom, čo vo svojom profile propaguješ a čím do sociálnych sietí prispievaš. Nevhodný kontent v tvojom profile môže byť napríklad erotický či násilnícky obsah, extrémistické idei a pod.
Používaj hlavne svoje meno a priezvisko – nevyužívaj zdrobneniny, vulgárne prezívky a podobne, toto všetko môže vyznieť pre zamestnávateľa veľmi infantilne.
Chtiac či nechtiac, aj tieto veci vplývajú na dojem, ktorý môžeš u zamestnávateľa zanechať. Mnoho ľudí robí tiež to, že si založia jeden profil navyše, ktorý využíva čisto pre pracovné potreby, prípadne, kreatívni ľudia priamo do svojho životopisu pridávajú svoj profesionálny účet, kde sa pýšia svojimi výtvormi.
Pracovné ponuky sa dajú nájsť aj priamo na nástenke príspevkov, firmy sa takto snažia nájsť čo najviac uchádzačov. Ak sa budeš chcieť zamestnávateľovi ozvať týmto spôsobom, ale platí to aj na komunikáciu skrz e-mail, budeš sa musieť predstaviť a napísať o čo konkrétne máš záujem. Nezabudni na to byť slušný a vyjadrovať sa gramaticky správne.
 
Hľadáš celý článok? Nájdeš ho u nás na Brigada.sk !

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,29
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.