ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Sprav skvelý prvý dojem v novom zamestnaní

22.10.2021 14:21:39 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 4419x

Pre každého je jeho prvý deň v novom zamestnaní podstatný. Snažíme sa totiž urobiť čo najlepší dojem na kolegov i na nadriadených. V tento deň sa tiež prvýkrát stretneš so svojim pracovným prostredím a s tým, ako riadne odvádzať svoju prácu.

 

Vyber si vhodné oblečenie
Oblečenie je tvoja vizitka v prvý deň. Prvý dojem si ľudia vedia utvoriť iba z pohľadu na teba a preto je tvoje oblečenie tak dôležité. Deň pred príchodom do novej práce si prichystaj čisté a vyžehlené oblečenie. Ak si nie si istý, aké oblčeneie a aký dress code je pre tvoje zamestnanie štandardný, zameraj sa na niečo slušné.
 
Doprava do práce

Naplánuj si cestu do novej práce. Odporúča sa spoliehať sa na verejnú a mestskú dopravu, ako autobus, trolejbusy alebo vlaky. Nezabudni z domu odísť ráno aj skôr, ako by si obyčajne išiel. 
 
V práci buď pozorný
Prvý deň je dôležitý preto, lebo ti bude veľa vecí vysvetlených. Očakáva sa, že budeš pozorný a síce si nemôžeš úplne všetko zapamätať, môžeš si aspoň priniesž zošiť alebo poznámkový blok a zapisovať si do neho všetky úlohy a inštrukcie do budúcna. 
 
Pýtaj sa
Nehanbi sa pýtať a požasdovať hlbšie vysvetlenia. Ak niečomu nechápeš, je lepšie sa opýtať, ako si domýšľať a potom niečo pokaziť. Nikto neverí, že hneď v prvý deň budeš všetkémuy rozumieť. 
 
Počas pauzy dopraj pozornosti kolegom 
Zaujímať byťa mali aj tvoji kolegovia. Sú to ľudia, ktorí s tebou budú tráviť každý deň v prác  - a čím šťastnejší a priateľskejší kolektív, tým viac ide práca od ruky. Síce prvý deň v práci prináša veľa stresu a nervozity, nemal by si ignorovať svojich spolupracovníkov. Počas obeda sa k nim pridaj a porozprávajte sa. 
 
Rozlúč sa s úsmevom 
Keď budeš odchádzať z práce prvý deň, nezabudni sa s každým rozlúčiť s úsmevom na perách. Poďakuj aj všetkým za ich pomoc. 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,59
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.