ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Tehotenská cukrovka a jej vplyv na tehotenstvo

10.11.2020 14:25:55 |
www.domacadialyza.sk | Počet zobrazení: 1743x

Je viac ako jasné, že každá budúca maminka robí všetko pre zdravie jej a samozrejme zdravie ešte vtedy nenarodeného plodu. Ku klasickým vyšetreniam v tehotenstve patrí aj oGTT - orálneho glukózovo-tolerančného testu.

Tehotenská cukrovka 

Je viac ako jasné, že každá budúca maminka robí všetko pre zdravie jej a samozrejme zdravie ešte vtedy nenarodeného plodu.
Ku klasickým vyšetreniam v tehotenstve patrí aj oGTT - orálneho glukózovo-tolerančného testu. Ním, teda pokiaľ sme cukrovku pre tehotenstvom nemali, zisťujeme či sa nám diabetes mellitus v tehotenstve vyskytol alebo nie. Test by mal prebiehať u každej maminky medzi 24. až 28. týždňom tehotenstva. Pokiaľ je hodnota cukru v krvi nad 7,8 mmol/l test vychádza ako pozitívny. 
 
 
Pokiaľ sme prvorodičky, je normálne že po pozitívnom výsledku sa zľakneme. No tehotným ženám sa to stáva pomerne často, čiže určite aj my  odporúčame zbytočne nestresovať, no bolo by dobré  aby sme sa riadili pokynmi doktora. Skutočne,tehotenská cukrovka už nie je nič nezvyčajné, býva to u žien bežné. Je niekoľko štádií. 
 
 
Sú mamičky ktoré by mohli len  dodržiavať diétu a merať si cukor. Nemali by pociťovať extrémne príznaky. To je teda ten ľahší priebeh kedy sa hladina cukru nevzdiaľuje od klasickej hladiny extrémnymi číslami.
 
 
No aj keď je to malé percento, sú aj ženy pri ktorých je potrebné aj pichať inzulín, chodiť na častejšie kontroly. Nevoľnosť u nich  býva niekoľkonásobne intenzívnejšia v porovnaní s klasickou tehotenskou. Pociťujú únavu silnejšie ako iné ženy.
 
 
Keďže v tehotenstve sa nám búria chute, najťažšie býva dodržiavať doktorom odporúčanú diétu. Tá väčšinou odporučuje obmedziť sladké jedlá, vyraďuje z našich jedál niektoré prílohy a dávajú do popredia mäso, ryby. Môže sa stať, že spravíme prehrešok v podobe zjedenia sladkého keksu, koláča, no o to viac by sme si vtedy mali dávať pozor na ďalšie chody vo vašom dennom menu. 
 
 
Už dlhé roky je známe, ako cukrovka napáda obličky a zvyšuje pravdepodobnosť ich oslabenia. Veľa z nás vďaka tomu pripisuje bolesti obličiek alebo chrbta v tehotenstve práve zle fungujúcim obličkám. Nie je to veľmi pravdepodobné, čiže nemali by sme robiť unáhlené závery. Minimálne je dobré počkať na oficiálne vyjadrenie doktora a danými inštrukciami sa riadiť.
 
 
Počúvať odporúčania lekárov, sa považuje za dôležité vzhľadom na to, že pri nedodržiavaní môžu nastať komplikácie. Jedna z nich je aj predčasný pôrod. Všetci vieme ako veľmi to môže byť pre nás, aj pre bábätko nebezpečné. Tiež sa môže stať, že sa dieťatko narodí priveľké, primalé a keď príde na svet, môže mať rozštepové a aj srdcové chyby.
 
 
Keďže určite nechceme ohroziť svoje bábätko  kvôli ťažko zvládateľným chutiam, alebo pre nesprávne dodržiavané inštrukcie, poriadne by sme si mali  všetko preštudovať, poprípade s každou nejasnosťou sa obrátime na nášho špecializovaného lekára.
Môžeme sa tým vyhnúť zbytočným komplikáciám a chránime tak seba a naše nenarodené dieťa, čo je pre nás prioritou.
 
Pokiaľ cukrovka počas tehotenstva, alebo po pôrode nezmizne, bude podľa výsledkov označená ako diabetes mellitus typu 1, alebo  typu 2 a tým pádom nám aj určia prípadúá liečba inzulínom, alebo nastavením diéty.
 
Dúfame že vás obsah zaujal a prajeme hlavne veľa zdravia, pretože to je dôležité.

 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,89
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.