ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Túžiš po zárobku z pohodlia domova? Na tieto veci si dávaj pozor

6.8.2019 12:09:16 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1645x

Portály ponúkajúce serióznu prácu či brigádu sú občas vystavené publikovaniu falošných pracovných ponúk. Poradíme ti, ako ich odhaliť.

 

Ak si študent, mamička na materskej alebo máš iba veľa voľného času a chceš ho plnohodnotne vyplniť nejakou jednoduchou prácou, tak si si pravdepodobne všimol kopu ponúk pre prácu z domu za očarujúcu sumu.
Práca z domu vie byť snom viacerých z nás. Nemusíš skoro ráno vstať, prácu vykonávaš bez stresu a hlavne si doma. Samozrejme, práca z domu je uskutočniteľná. Ide o profesie ako je programovanie alebo blogovanie, vlastná umelecká tvorba a iné. 
Najťažšie je rozoznávať, kto pre teba prácu z domu myslí vážne a kto sa chce na tebe iba zviesť. Poradíme ti čomu by si sa mal vyvarovať. Prvá podozrivá vec býva väčšinou opis práce v inzeráte. Ide o veľmi jednoduchú a nenamáhavú prácu, no aj tak bude tvoja výplata božská. Ide o klikanie na reklamy, vypĺňanie dotazníkov atď. Budeš musieť kliknúť sa ich portál, kde bude potrebné sa registrovať.
Jedna z požiadaviek môže byť aj vyplnenie čísla karty a po odsiahnutí určenej čiastky ti budú peniaze vyplatené. Je to väčšinou strata času, pretože sa k nej budeš dlho dostávať, alebo ti peniaze nepošlú vôbec.
Ďalej to môže byť investovanie do pochybného biznisu. Určite ti všetko vysvetlia a prepošlú niekoľko kontaktov, s ktorými budeš spolupracovať. No ak sa už do toho dostaneš, ver, že už svoje peniaze neuvidíš. 
Môže ísť aj o skladanie obálok alebo zasielanie listov. Tu je problém materiál. Ten ti dajú zaplatiť vopred. Ak sa aj niečo pokazí máš to za vlastné náklady. Je pravdepodobné, že viac prerobíš, než zarobíš.
Ak si už zareagoval na nejakú podobnú pracovnú ponuku, stáva sa, že si od teba vypýtajú vstupný poplatok. Nejde o veľkú sumu, a tak veľa ľudí začne nad tým uvažovať. Dopadne to napokon tak, že ich už neuvidíš a s danou osobou sa nebudeš môcť skontaktovať. Odporúčame to neriskovať. V prípade, že sa im podarí ťa o peniaze pripraviť, budú to skúšať aj na ostatných.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,00
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.