ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ubíja ťa každý deň strávený v práci? Vieme prečo

26.8.2019 09:52:41 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1414x

Prečítaj si náš článok a zhodnoť svoj stav. Poradíme ti, ako najlepšie skoncuješ so svojím trápením.

 

Premýšľaš už dlhšie o svojom stave v práci? Nebaví ťa, cítiš úzkosť a si kúsok od depresie? Pravdepodobne máš problém so syndrómom vyhorenia. 
O čo ide? 
Syndróm vyhorenia (Burnout syndrome) je problém, ktorý vie postihnúť mnoho ľudí. Môžeme to byť aj my sami a ani o tom nevieme. Prejavuje sa po štádiách a nedá sa od neho len tak odvrátiť. Začína to nadšením, postupne sa premáhame a cítime unavený a nevieme, ako sa tomuto syndrómu vyhnúť.  
Symptómy: 


únava


úzkosť


poruchy spánku


zabúdanie a nesústredenosť


vnútorný nepokoj


choroby (trávenia, dýchania a i.)


 
Chcel by si vedieť ako sa tomu vyvarovať? Máme pár tipov: 
 
1)Urči si priority. Nemôžeš na seba klásť veľký tlak. Aj keď sa vieš príliš zo začiatku tešiť, nemôžeš všetko hádať iba na seba. Veľké projekty si rozdeľ na menšie úlohy. Taktiež venuj svoj čas najmä rodine a priateľom. 
 
2)Nepracuj neustále! Základ úspechu je balans medzi súkromím a prácou. Pokiaľ to nebudeš rešpektovať, budeš zbytočne presilený a nebude ti ostávať energia na cennejšie veci.
 
3)Komunikuj o svojich pocitoch a problémoch. Nie si stroj a každý, kto ťa má rád ťa rád vypočuje. Nepodceňuj silu komunikácie a vyrozprávania sa. 
 
4)Venuj svoj voľný čas aj záľubám. Vie ťa to uvoľniť a priviesť na úplne iné myšlienky. Okrem toho to formuje tvoju osobnosť, teda sa môžeš aj niečo nové naučiť a inšpirovať. 
 
5)Cvič! Aj keď nie si najaktívnejší človek, veríme, že aj pre teba sa niečo nájde. Nemusíš si robiť každé ráno ísť zabehať. Občas stačí aj ľahký strečing.  
 
Budeš sa musíš v prvom rade priučiť tomu ako rozdeliť svoju prácu od rodiny. Je to náročnejšia práca. Syndróm vyhorenia vie preniknúť aj do osobných kruhov. Tam vie následne páchať škody, práve kvôli podráždenosti a nepokoju. 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 4,16
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.