ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Zbavte sa stresu z hľadania práce

23.2.2015 11:50:44 | Redakcia portálu
www.brigada.sk | Počet zobrazení: 4691x

Takmer každý uchádzač by vedel potvrdiť, že stres s hľadaním zamestnania ide spolu dokopy.

 

Uričte ste už počuli, že dlhodobé vystavovanie sa stresu nepriaznivo vplýva na váš zdravotný stav. Hľadanie práce sa v istej fáze života týka každého z nás. Niektorí zvládajú stres lepšie, iným robí stres veľké problémy a zbaviť sa ho je pre nich náročné. Niekedy však stačí vedieť ako na to.
 
Tu je niekoľko tipov ako odbúrať stres pri hľadaní práce
 
Nemajte stres z odmietnutia
Odmietnutie, resp. odmietavá reakcia na vašu žiadosť nie je nič ojedinelé a dotýka sa väčšiny uchádzačov. Ak na jednu pracovnú ponuku reagovalo spolu s vami ďalších 50 ľudí, približne 40-45 ľudí dostalú takúto odmietavú reakciu tiež. Nemali by ste to brať ako osobný neúspech a sklamanie. Naopak z takejto reakcie je dôležité sa len poučiť a snažiť sa pri ďalšej žiadosti o zamestnanie pripraviť ešte lepšie. Je výborné ak si po takejto reakcii vyžiadate od zamestnávateľa aj spätnú väzbu - dôvod, prečo ste neboli prijatý. Toto vám pomôže posúvať sa dopredu a každým ďalším pohovorom zvyšovať svoje šance na úspech.
 
Menej je niekedy viac 
Držte sa tohto starého známeho hesla. Niekedy päť zaslaných žiadosť na relevantné pracovné ponuky je viac ako stovka žiadostí na akékoľvek pracovné ponuky. Reagujte na brigády, kde máte väčšiu šancu uspieť (spĺňate požiadavky) a rýchlo sa dočkáte aj pozitívnej reakcie. 
 
Nedajte stresu šancu pri hľadaní brigády. Rozdeľte si hľadanie na niekoľko častí a keď už cítite, že ďalšie hľadanie momentálne nemá zmysel, dajte si pauzu. Robte niečo čo máte radi a čo vám navodí lepší pocit. Neskôr sa k hľadaniu práce môžete vrátiť. 
 
Hlavne byť pozitívne naladený
Pozitívna nálada okrem vášho osobného pocitu môže zaujať aj personalistu na pohovore. Oveľa lepší dojem spravíte ak prídete na pohovor pozitívne naladený ako ísť na pohovor s tým, že vaše šance sú aj tak mizivé. Pri takejto nálade sú vaše šance naozaj minimálne a neúspech takmer istý. Pozitívna nálada spôsobí nie len to, že nebudete pociťovať žiaden stres, ale budete tvorivejší, usilovnejší, čo zase môže zvýšiť vaše šance pri hľadaní zamestnania.
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,30
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.