ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Svoj smer si udáva každý sám

12.11.2019 12:42:43 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 237x

Uvažuješ nad životom v zahraničí? Kde sa dá najlepšie zamestnať a kvalitne žiť? Táto otázka trápi v terajšej dobe viacerých, ktorí majú na pláne odcestovať a zažiť nové a nepoznané.  Tieto skúsenosti budeš so sebou nosiť celý život a ver tomu, že je to veľmi prospešná vec. Hľadanie novej pracovnej pozície vie byť veľmi náročné a veľakrát pomôže práve vycestovanie do zahraničia a pracovať tam. 

 

Že je život v zahraničí moc riskantný? A čo nie je? Už len jednoduché cestovanie ťa môže mnohému naučiť. Ak sa cítiš tak, že je ti Slovensko už príliš malé, tak si prehliadni vybrané krajiny. Nie len podľa našich, ale aj podľa návštevníkov z celého sveta sú toto najlepšie krajiny pre život a prácu.
Od nás najviac Slovákov odchádza práve do Čiech. Je nám to asi najbližšia krajina, čo sa týka dorozumievania, ale aj mentality. Po ukončení strednej školy práve sem odchádza mnoho Slovákov študovať a prípadne tu aj ostanú. 
Okrem toho je obľúbené aj Rakúsko- Slovákov tu uchvacuje najmä vyšší plat, dostupnosť k Slovensku, takže nám to nie je celkom cudzie. Viedeň disponuje svojím prenádherným historickým centrom, ktoré je dokonca aj súčasťou pamiatok UNESCA od roku 2001. No však nejde iba o históriu ale aj ekonomiku a životnú úroveň, ktorá nás láka.
 
USA a Kanada. Ako dve nám pre zmenu veľmi vzdialené krajiny, aj napriek tomu veľmi populárne. Mnoho Slovákov sa odhodlalo na život v USA- čo zvažujú ako hlavný dôvod ich odchodu? Spoznanie nového sveta na vlastnej koži a skúsenosti. To, čo vám vie ponúknuť Amerika, vie len Amerika.
Kanada sa stala taktiež bydliskom viacerým. Ceny produktov sú tu síce vyššie, no tomu celému je prispôsobený aj plat, rovnako ako životná úroveň- Kanada sa umiestnila na najvyšších pozíciách.
 
Severské krajiny v Európe si svoju popularitu zachovávajú nie len kvôli svojím predchodcom, slávnym Vikingom. Ak ti nevadí zima a príkrejšie počasie, si na správnej ceste za hľadaním vysnívaného domova. Fínsko, Nórsko, Švédsko, Dánsko – stále veľmi otvorené pre návštevníkov z celého sveta.
Napríklad Dánsko si ľudia pochvaľujú svojím prostredím, rovnako ako aj nájdenie balansu vo svojom osobnom a pracovnom živote.
 
Južné krajiny Európy si taktiež zaslúžia svoje miesto v tomto článku.  Taliansko alebo Španielsko sú vyhľadávanými dovolenkovými destináciami, ale čo vravia tí, čo tam žijú?
Španielsko si pochvaľujú najmä študenti, ktorí sa sem, rovnako ako z USA, dostali na brigádu alebo pomocou výmenného pobytu. Najviac sa im na tejto krajine zapáčilo jedlo a drinky, rovnako ako relaxácia na pláži alebo nočný život.
 
Odhodlal by si sa žiť mimo Slovenska? Uvažuješ nad tým? V tom prípade nestrácaj čas, naplánuj si cestu a hlavne sa starostlivo priprav. Držíme ti palce.
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,75
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.